Gönderen Konu: Bursa ziyareti  (Okunma sayısı 16048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Bursa ziyareti
« : Şubat 15, 2009, 21:42:25 »
Sevgili model tren sevdalısı dostlar,
Ufuk Baysal arkadaşımızın ben hafta sonu Bursa ‘ya gideceğim oradaki model trenlerin dünyasına yeni gönül vermiş olan
Birol Kaplan ‘ı ziyaret edecegim sizlerde gelir misiniz ile ortaya çıkan gezi; Ufuk Baysal, Kemal Omay ve şahsım olmak üzere
3 kişi olarak gerçekleştirildi. 14.02.2009 cumartesi sabah Bursa ‘ya yola koyulduk. Birol bey arkadaşımız ile buluşma
sonrasında evinde yapımına başlayacağı diaroma/kurgunun alt yapısı ve yapılabilecekleri konuşmak üzere evine davet edildik.
Sunta ve strafor üzerine diaroma/kurgu yapılmaması, yapıldığı takdirde yaşanabilecek aksilikler üzerinde fikir alışverişleri de içerisinde
olan uzun soluklu koyu bir sohbet yapıldı..

Müşterilerimden Sn. M.Haluk BECEREN beyin nazik daveti neticesinde öğlen yemeği için
Bursa ‘nın yeşil ovası içerisinde oluşturulan Botanik Parkta bulunan BECEREN restaurant 'da
ağırlandık. Beceren Restaurant sahiplerine ve personeline sonsuz teşekkürleri bir borç biliriz.

bu tek karelik fotoğraf sevgili dostumuz ihsan beyin dikkatini çeker diye düşündüm..

Bursa ‘da ki Model tren sevdalısı Siesta Cafe sahibi Müşfik Çırpanlı bey ile tanışmak üzere
Birol Kaplan arkadaşımız ile Müşfik bayin işyerine geçtik.
müşfik beyin kurgusundan birkaç kare fotograf..

Modeltrenciler kulüp ve forum üyesi Mustafa Ay kardeşimizin katılımı ile yine
uzun soluklu model tren ve diaroma/kurgular hakkında sohbetimizi saat 19:00
cıvarında noktaladık. Kısa bir dönem sonra hafta sonu (c.tesi-Pazar)
şeklinde buluşma konusunda sözleşerek ayrıldık.

Her ne kadar Ülkemde demir yolları alt yapısı az da olsa Modeltren sevdalısı dostlar hergeçen
gün birbirlerini bir şekilde bularak çoğalmaktalar. Bursa 'daki dostlarımız Birol Kaplan, Müşfik Çırpanlı
ve Mustafa Ay beylere misafirperverlikleri için teşekkürü bir borç biliriz.

Hepinizin model trenleri bol olsun..
Sevgi ve saygılarımla.
Nedim kuş.. 
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2009, 21:56:08 Gönderen: Nedim »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Bursa ziyareti
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2009, 21:52:54 »
super bir ziyaret olmuş. tümkardeşlerimizi kutluyorum

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Şubat 15, 2009, 22:03:04 »
Değerli Arkadaşlar

Eğlenceli bir gezi olduğu belli oluyor

Birol bey ahşap pancurlu evin istirham etsem bir kaç yönden resmini yayınlayabilirmisiniz
SYGLR

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Şubat 15, 2009, 22:12:22 »
cok güzel bir gezi olmuş katılanlara imrendim inşallah bi dahaki sefere........

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Şubat 15, 2009, 22:22:41 »
Bu eğlenceli geziyi,Bursalı dostlarımız Müşfik ve Birol beylerle tanışma, güzel kurgularını görme ve de sevgili Mustafa ile  hasret giderme fırsatını kaçırdığım için üzüldüm.İşallah bir daha ki sefere.Nedim bu güzel gezinin resimlerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
Ferda
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2009, 23:44:08 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #5 : Şubat 15, 2009, 23:40:40 »
     Nedim bey çok güzel bir gezi yapmışsınız,Bursa da bölge çalışmaları açısından epey ses getireceğe benziyor,aslında bu maili geç okudum,gezi öncesi okusaydım,sizlere Merinos-Mudanya arası tarihi demiryolu güzergahlarını da görmenizi tavsiye ederdim,tarihi istasyon binalarının öz yapıları değiştirilmeden restore edilerek günümüzde sosyal tesisler olarak hizmet vermesi çok güzel,Hele Merinos,Çekirge ve Mudanya İstasyon binalarının modelleri kurgularda yer alması belki de DEÐİŞİK BİR KURGU'nun ilk adımları olabilir,diye düşünüyorum."http://sites.google.com/site/emeklimakinist/Home/profilim/tcdd-lokomotifleri/tcdd-lokomotifleri-2--e-anahat-lokomotiflerive-mototrenler/fotograflar-m/gezi-fotograflar"adresinde;2007 Yılında bir internet grubu olarak yaptığımız geziden bazı fotoğrafları görebilirsiniz,kurgularında bu istasyonları kullanmak isteyenler olursa daha çok ve detaylı fotoğrafları sizlere gönderebilirim,havalar ısındığında  Bursa gezileri olursa şartlar elverdiği takdirde ben de katılmayı arzu ederim.İyi akşamlar.Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı siestamusfik

• Forum Üyesi
  • hayatta herşey kutudan çıkmaz
Bursa ziyaretine teşekkür
« Yanıtla #6 : Şubat 16, 2009, 20:32:10 »
Sağolun İyi ki geldiniz. sayenizde vizyonumuzu genişlettik. Ufkumuz açıldı. En kısa zamanda tekrar beklerim. Yanlız sevgililer günü harici gelin yahu. Yoksa akşam yemeğini de Siestada yerdik . Bunu kesinlikle saymıyorum. Müşfik

Çevrimdışı Birol Kaplan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2009, 22:38:02 »
Bizde bursa ekibi olarak sizlerin gelmenizden çok memnun olduk .İnanın bize çok güzel bilgiler aşılayarak gittinizki Bursada model trenciliğe gönül vermek isteyen birçok insan daha tanıyorum bu dostlarımıda en kısa zamanda bu güzel yolculuğumuza katacağım.Ayrıca başta Ufuk abi Nedim abi ve Kemal abiye çok teşekkür etmeden sözümü bitirmek istemiyorum herkezi bursaya bekliyoruz biz misafir ağırlamayı seven bir milletiz onun için gönül rahahatlığıyla gelebilirsiniz çok memnun oluruz saygılarımla.Siz gelin sevgililer günü bile olsa problem yok abi light olmayalım yawww müşfik abi sana diyorum:) tamam hanımlardan korksakda çaktırmasan daha iyi olmazmıydı ;D

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ağustos 21, 2013, 15:58:24 »
Dün bir haritada gördüğüme göre Merinos istasyonu aslında son istasyon değil. Haritada Yahudiler İstasyonu olarak geçiyor. Asıl gar Yıldırım Camiinin yakınında derenin öteki tanındaki belediye hizmet binası alanında.
Ad Astra Per Aspera