Gönderen Konu: Hornby LNER A4 'Mallard' 70. Yıl Özel Altın Kaplama Koleksiyon Lokomotifi  (Okunma sayısı 8814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Merhaba,

3 Temmuz 1938'de Mallard LNER A4 Sınıfı 4468 numaralı buharlı lokomotif, daha sonra kırılamayan bir hız rekorunun sahibi oldu.

Tam olarak 126m.p.h. (202.8 km/h) sürate ulaştı. Discovery ve National Geographic seyredenler bu lokomitifin hikayesini izlemiş olabilirler.

Wikipedia'dan da daha fazla bilgi bulabilirsiniz: http://en.wikipedia.org/wiki/Mallard_(locomotive)

Hornby bu sürat rekorunun 70. Yılı anısına özel ipek kutulu, sertifikalı, altın kaplama, sınırlı sayıda bir sürümünü çıkarttı.

Aşağıda bu özel versiyonun bazı resimlerini ve kısa bir videosunu görebilirsiniz.

2 kutu ile birlikte geliyor. Birincisi normal ambalaj, diğeri ise isterseniz içinde saklayacağınız dışı 70. Yıl baskılı, içi ipek kutu.
Ayrıca gene altın kaplama bir adet de rayı var.

Lokomotifdeki tüm metal detaylar 18 karat altın kaplama.

Her lokomotif numaralı sertifikası ile geliyor.

Aşağıdaki videoda da İhsan Abi'nin evleri önünden serenad yaparcasına geçişini görebilirsiniz.
Karışık ışık kaynakları altında çekildiği için renkler düzgün değil ve arasıra videoda takılmalar var.
Ama en azından bir Türk mahallesinin önünden geçtiğini görmek için bile seyredilir.

Aşağıdakiler de British Railway Museum'da bulunan orjinalinin resimleri.

3 adet getirmiştik. birinin Kemal bey, diğerini Erdal Albay aldı. Elimizde 1 adet var.

Özel bir fiyat yaptık. 480 YTL (sesli)

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Kemal Bey ve Albayım aldıysa bir bildikleri vardır elbet (!)... O zaman ben de sonuncusunu alırım... Harun bey bilginize... İlyas Şıklar

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
Kemal bey,erdal bey öncelikle yeni lokomotifleriniz hayırlı olsun hornby nin üretmiş olduğu bu lokolar şu ana kadar görmüş olduğum en görkemli lokolardan biri.gerçekten koleksiyon degeri adını taşıyacak lokomotifler.güle,güle kullanmanız dilegi ile.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2008, 09:53:14 Gönderen: MEHMET erdoğan »

Çevrimdışı Ercan

• Ercan ALTINBA?
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kartal
Harun bey, selam.
Anladığım kadarı ile bu lokolardan elinizde kalmadı herhalde. İsteyenler için yenisi gelecek mi? acaba. Saygılar. Ercan ALTINBAŞ

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ercan bey ve bu lokomotiften isteyen diğer arkadaşlar,

Evet şu anda elimizde kaladı ancak yakında Hornby'e tekrar sipariş vereceğiz. Bu konu altına istediğinizi belirtirseniz o siparişe ilave ederiz.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Ercan

• Ercan ALTINBA?
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kartal
Harun bey, listeye beni yazarmısınız. Bir tane de ben istiyorum. Teşekkürler.
                                                                             Ercan ALTINBAŞ

cenk

• Ziyaretçi
Harun abi ben kesin 1 adet istiyorum

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Değerli üyemiz Mehmet Erdoğan kardeşim , nazik mesajınız için çok teşekkürler.
Bir gün yolunuz İstanbul'a düşerse beklerim bütün lokoları beraber yürütürüz keyifle.
Selamlar sevgiler.........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
Kemal bey ilginiz ve nazik davetiniz için teşekkürler zamanında ADAPAZARINDA ikamet ederken.o zamanlar MTK kulübü kurulmamıştı benim şansım doğuya doğru gelince böylesine güzel bir kulüp olduğunu öğrendim. inşallah-
istanbula geldigimde herkezi yerinde ziyaret edicem.özellikle prosesi çok merak-
ediyorum harun beyle ve uğur kardeşimle  CUMHURİYET treni erzuruma geldinginde
tanışma fırsatı bulmuştum.kemal bey tekrar teşekkür ediyorum. ilk fırsatta ziyaretinize gelecegim model trenler tanışma fırsatı vermekle kalmıyor.insanların-
bir,biriyle kaynaşmasını sağlıyor.iyiki varsın MTK.SAYGILAR SELAMLAR
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2008, 14:07:55 Gönderen: MEHMET erdoğan »

Çevrimdışı Kuzey

• Kuzey
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Harun Bey

Bu gün size iletmiştim zaten. Bende bir adet istiyorum. Siparişiniz onaylanıncamı haberimiz olur. Yoksa gelince mi.

Saygılar