Gönderen Konu: Model trencilik sektörünün gelişmesi  (Okunma sayısı 7519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emredidar

• Ziyaretçi
Model trencilik sektörünün gelişmesi
« : Ocak 28, 2007, 12:13:45 »
Bende üye olmak istiyorum. Henüz yüe değilim ama olacağım. Böyle bir düşün gerçekleşmesi ve bir "ilk" in gerçekleşmesi çok hoş bir şey. Daha üye olalı 1 ay geçmedi ama gerçekten çok şey öğrendim. Bir o kadar da şey paylaştım. Evet, Türkiye'de model trencilik çok gelişmedi. Ama biz bunu geliştirebiliriz. Şunun şurasında bir avuç dolusu insanız ve hepimizin amacı aynı.

Türkiye' deki tren sektörü gerek model gerek gerçek trenler bakımından geliştirilmeli. Bütün Türk model trenciler bir çatı altında birleşmeli derim ben. Yabancılarla rtibata geçip taktikler alınmalı, hatta Türkler' de model tren üretmeli. Türk markaları olmalı. Koç, Sabancı gibi zengin ailelerin bu olaya katkıda bulunması lazım. Yatırımcıların bu işle ilgilenmesi lazım. Sonuçta kimse para içinde yüzmüyor ancak ülkemizin gelişmesi için bazı insanların fedakarlıklar yapması lazım değil mi?

Çevrimdışı cem

• Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Model trencilik sektörünün gelişmesi
« Yanıtla #1 : Nisan 06, 2007, 12:08:56 »
Merhaba,
Emre Bey evet hepimizin amacı aynı fakat dilekleriniz pek olası görünmüyor.Ülkemizin şartları malumunuz kendi trenlerimiz yapmamız Koç ve Sabancıların el vermesi neredeyse imkansız,belki 100.yıl sonra.....
Büyük paraların konuşulduğu bir hobiden bahsediyoruz.Adamlar bakkaldan ekmek alır gibi istedikleri zaman istedikleri ürünü alabiliyorlar.
Biz hala internet ortamında resimlerine bakabiliyoruz.Istanbul Ankara dışında gerçeklerini görebileceğimiz mağazalar bile yok.
Ntv yayınından sonra forum'a kayıt yaptırınca gerçekleri daha iyi gördüm.Harun Bey ve varsa adını bilmediğim birkaç girişimci dışında işler pek kolay görünmüyor.
İyi çalışmalar...

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Model trencilik sektörünün gelişmesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2007, 00:06:59 »
emre bey merhaba
ülkemizde hala hobi ve maket olayı oyuncak sanılıyor bencede insanlara oyuncakla aradaki farkı ögretebilirsek bu iş daha rahat olur oda egitimden geciyor emege ve  ugraşa saygıyla

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.