Gönderen Konu: HAYDARPAŞA MAKET DENEMELERİM  (Okunma sayısı 6557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
HAYDARPAŞA MAKET DENEMELERİM
« : Mayıs 09, 2007, 23:17:15 »
Bu bölümdede haddimi aşarak Haydarpaşayı maketlemeye çalıştım bölüm bölüm çalışıyorum ilk olarak orjinal resmi gönderiyorum.                                                                                                                                                                           aşağıda da benim yaptığım çalışmalar yer almakta.malzeme olarak PVC plaka ve proses den aldığım hazır kapı pencereler kullanıldı.ve duvar önce su bazlı boya ile daha sonrada toz pastel ile boyandı                                                                                                                                                                                    

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: HAYDARPAŞA MAKET DENEMELERİM
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2007, 23:30:35 »
Ömer bey, kolay gelsin iyi çalışmalar.

''Bu bölümdede haddimi aşarak Haydarpaşayı maketlemeye çalıştım''
Bu sözünüze katılmıyorum. Aksine üretme azmi ve çabanız her türlü övgünün üzerinde örnek bir davranıştır.

Sonuca en iyi şekilde gideceğinizden son derece eminim. Burada önemli olan el emeğinizle yaptığınız çalışmalarla, trenmodelciliğine olan katkılarınızdır.

Yolunuzda emin adımlarla ilerlemeye devam ediniz.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

a.metin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2007, 00:02:11 »
Omer Bey merhaba bu ilk mesajim bu konuya kismetmis, Calismalarinizi hayranlikla takip ediyorum kolay gelsin

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2007, 09:51:07 »
Omer bey, lutfen aynen devam, bastan beri hayaliniz Haydarpa istasyonunun maketini yapmaktı, simdi bunu yapabileceginize iyice ikna oldum, bu forumun sizin gibi gayretlilere ihtiyaci var.

Saygilar, sevgiler.
Kamil.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2007, 10:00:43 »
Ömer bey Merhaba
Bu tür yapılarda bölerek çalışmak iyi bir yöntemdir yanlız belki benim PC nin renk ayarlarındanda olabilir renge dikkat etmenizi tavsiye ederim.
SYGLR

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2007, 10:40:49 »
İhsan bey haklısınız . renk konusunda . ama üzerine son kat olarak açık renk toz pastelle tozlanma efekti verilecek . bölümler halinde yapıldığı için son kat toz pasteli en sona bıraktım ton farkı olmasın diye .maket tamamlandığında son boya yapılacak. saygılarımla.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2007, 11:34:23 »
Okan Bey Basmane gar binası çalışmalarına da başladım çamlık gezisinden sonra fotoğraflarını paylaşacağım . hatta ve hatta teoman beyin gönderdiği resimlerde iki adet de belediye otobüsü görünüyordu sundurmaların olduğu tarafta gerçekçilik açısından iki adette belediye otobüsü siparişi verdim izmir büyükşehir belediyesi yazıyor üzerinde öğleden sonra resimlerim bugün gelecek. saygılarımla. 

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2007, 12:01:24 »
  Ömer bey,

Kolay gelsin, Uzun süredir bu forumda belirttiğiniz ve üzerinde çok konuşulan Haydarpaşa Garının 1/87 model maketini yapmaya başlamış olduğunuzu görünce, sizi tebrik etmek istedim. Uzun süredir bu konuda planlarınız ve sorularınız olmuştu, ama kesin olan şudur ki, en yoğun çalışmalarınız ve hedefiniz bu model üstünde oldu. Ömer bey, hedefin küçüğü, büyüğü yoktur. Hedef karşısındaki duruşunuz önemlidir.( Azminiz ve gösterdiğiniz titizlik). gerisi boş laftır. Bu modelinde altından çok rahat kalkarsınız.Fakat size küçük bir hatırlatma,Tüm parçaları ortaya çıkarmadan ( detay parçalarda dahil), boya işine hemen girmeyin,çünkü aynı boya bile olsa, belli zaman aralıklarında yapacağınız boyamalar, ton farkını da ortaya çıkarır. Bu da çok güzel bir çalışmanın boya hatasına kurban gitmesi anlamına gelir.( Not : Bu boya konusu, pastel boyama ile ilgili değildir.). Ömer Bey , size Haydarpaşa model maket yapımında tekrar kolay gelsin diyorum.

Serhat,

Not : ' Haddinizi aşarak ,bu işe başladığınızı söylüyorsunuz' şakası bile hoş değil. ,Bir işi yapmaya çalışmak ve onun için çaba sarf etmek, kimsenin tekelinde değildir.Kendinizi bu bakış açısıyla, yetersiz görmeyin,sonuçta  lafla peynir gemisi yürütmüyorsunuz, Bir amaç için belirlediğiniz hedefinize doğru emin adımlarla yürüyorsunuz. Her şeyden önce bir el emeği sergiliyorsunuz, ama basit, ama zor , hiç önemli değil. Bu tamamen size ait bir model dilediğiniz şekilde, kendi emeğinizi ve rötüşlarınızı katabilirsiniz, sonuçta fabrika çıkışlı bir ürün yapmıyorsunuz.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2007, 12:24:32 »
Sayın Teoman bey,Alican Metin Bey Ayhan Bey Kamil Bey İhsan Bey Okan Bey ve Serhat Bey görüş,öneri ve temennileriniz için çok teşekkür ediyorum.bu çalışmamı aralıklarla sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. umarım kayda değer ve benzer bir model elde edebilirim. saygılarımla.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 10, 2007, 21:15:28 »

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2007, 20:49:12 »
ömer bey çok güzel olmuş
bina maketlemesinde de cıgır acacaksınız gibi gözüküyor
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 13, 2007, 23:59:13 »
Ömer
Bana sordugun kafes tel çit çalışmamdan bir kesit yolluyorum
yapımı aynen anlattığım gibidir
kolay gelsin

saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 14, 2007, 09:10:19 »
Ustam aynen orjinal malzeme olmuş . üstteki dilenli tele bayıldım . hemen üretime geçeceğim. tabi öncelikle malzeme temini :)