Gönderen Konu: TEL KIVIRMA İLE AÐAÇ YAPIMI  (Okunma sayısı 20907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
TEL KIVIRMA İLE AÐAÇ YAPIMI
« : Mayıs 01, 2007, 21:59:45 »
Selam sayın ustalarım ve arkadaşlar. bu bölümde tel kıvırma yöntemi ile ağaç yapımı konusunda birkaç örneği paylaşacağım.herkezin kolaylıkla yapabileceği ve yapımıda çok zevkli olan bu iş için piyasada en çok kullanılan ve bulunabilen dörtlü elektrik kablosu kullanıldı. dışındaki izalasyon malzemeleri soyuldu ve dört parça olarak yapılacak ağaç boyutuna göre kesildi .                                                                                            daha sonra teller birbirine sarılarak ağaç gövdesi oluşturuldu ve kıvırma yöntemi ile dalları yapıldı                                                                                                                                                                                       burada gövde kısmına aşağıdan başlayarak yukarıya doğru incelen bir görüntü vermek için gövdeye yara bandı sarıldı ve üzeri su bazlı boya ile içine birazda beyaz tutkal katılarak boyandı ve dallar oluşturuldu.ve daha sonra yapraklamaya geçildi yapraklama için sentetik yosun kullanıldı. ama woodlandscenics ürünleri geline çok daha güzellerinin ortaya çıkacağına eminim son resimler aşağıdadır. saygılarımla.                                                                                                                                                                                                                                                                                      

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: TEL KIVIRMA İLE AÐAÇ YAPIMI
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2007, 22:31:04 »
sayın Erkut abi ve Okan bey söyle tanımlayabilirm hazır malzeme Wodland kataloğunda var F52-F53 ve F54 numaralı ürünlerden ağaç yapımı için kullanılıyor resimleri aşağıda makasla kesilip yapıştırılıyor. ben fallerden almıştım. saygılarımla.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Mayıs 01, 2007, 22:56:30 »
Ömer bey, ağaç yapımıyla ilgili çalışmanız çok güzel, elinize sağlık.
İyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
  • Yer: BAKIRKOY
  • Vicdan ile Zafer kazanılmaz
« Yanıtla #3 : Mayıs 01, 2007, 22:58:36 »
Ağaçlar çok güzel olmuş bizim sitede halen boşluklar var şunlardan birazınıda bizim siteye yapsak nasıl olur :)

Şaka bir yana çok da güzel gerçekçi görünüyorlar. Bir fikrim var yeşil örtüyü yanılmıyorsam hazır (faller) kullanıyorsunuz acaba şu çiçekçilerde kullanılan hani sabitlemeye yarayan yeşil altlıklardan kullansak aynı işlevi görebilirmi ? yarın bir adet alıp değişik kalınlıkta zımparalar ile ufalayacağım eğer uygun ve güzel bir şey çıkar ise paylaşmak isterim.

Ağaçlar süper elinize sağlık

Sedat ÇOKER
Sedat COKER / Lima Train

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 01, 2007, 23:17:14 »
Teoman bey ve sedat bey teşekkürler.okan bey Flock değil onu kullanmadım ama ağaçlara elma veya çiçek açmış gibi bişi yapim diyorum malum bahar çiçeklensin ağaçlar beyaz flock kullanacağım

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 01, 2007, 23:32:17 »
181391 ve 181392 okan bey ama ben asıl wodlandları bekliyorum onun yeşillik malzemeleri süper görünüyor kullanmadım ama görünüşü öyle bu ay sonu gelecek bakalım ozaman bakacağız :)

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2007, 08:35:47 »
ömer bey
elinize saglık cok güzel olmuş

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2007, 09:31:33 »
Sedat bey o dediğiniz malzemeden bende var ama çok ince oluyor ufalandığı zaman dallara uygulanması mümkün değil ancak sıtatik çim görevini görüyor zemin çimlemesinde süper malzeme evde vardı akşama resimlerim sizin için ve bu malzemeden uzun ağacın gövdesine yosun görüntüsü vermeye çalışmıştım ama çıkmamış galiba tekrar resimleyim siteye gönderirim .

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2007, 09:38:40 »
ömerciğim çok güzel olmuş harika bir iş çıkartmışsın,

bu sentetik yosunun yerini başka bir madde alabilirmi yada kullanılabilirmi

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2007, 10:54:33 »
Önder bey selamlar . tabiki başka malzemeler kullanılabilir.ben ilk yaptığım ağaçta aşağıda ilk resimde görülen malzemeyi kullanmıştım. bahçe kenarları için kullanılan malzeme .onları küçük küçük tiftikleyip tel gövdeye tek tek monte etmiştim delikli bir malzeme olduğu için tellerden geçmesi kolay ama emek isteyen bir iş .

Ama yukarıda da dediğim gibi Wodland ürünlerini bekliyorum .onlarla çok daha güzelleri yapılabilir hatta çalışmaya başladım gövdeleri hazırlıyorum aşağıdaki gibi ağaçlıklı bir yol yapıp kurguya ekleyeceğim. bu ikisi arasında kararsızım . saygılarımla .

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 02, 2007, 13:11:43 »
Ömer usta

ellerine saglık çok gercekçi olmuş

saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 02, 2007, 13:17:53 »
teşekkür ederim ustam her çalışmamdaki emeklerinizi göz ardı edemem . saygılarımla

Çevrimdışı kehud-34

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul ...bak?rköy
« Yanıtla #12 : Mayıs 02, 2007, 13:32:53 »
ömer arkadaşımızn verdiği gazla :) hemen bir elektrikçiye koştum ve tel aldım başladım ağaç üretme fabrikasına :) begendınızmı ?

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 02, 2007, 13:35:41 »
Tamamdır işte sıra boyamada ve yapraklandırmada . çok güzel olacağa benzer .işi bitimide de bir iki resim bekleriz artık. :)

Çevrimdışı kehud-34

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Mayıs 02, 2007, 13:39:40 »
ömer arkaşımıza yardımları için çok teşekkür ederim

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 02, 2007, 13:44:38 »
seninde eline saglık

1-Agaç en güzel 7 kollu akü kablosundan yapılıyor
2-Dun ömere soylemiştim alt gövdeyi ağaç macunu ile sıvayabilirsiniz.
3-Bitince telleri kahverengi sprey boyayla boyayabilirsiniz

saygılar
a.usta

Çevrimdışı kehud-34

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Mayıs 02, 2007, 14:04:51 »
abdurrahman ustam tesekkur ederım hemen macun olayınıda denemeye baslıyorum

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mayıs 02, 2007, 14:15:35 »
Harun abi malzemeleri satacak erkut abi :) bize monte etmesi kalacak . hazır gövdelerde var Woodland Scenics'te onlarıda alınca tel işinden de kurtulmuş olcaz :)

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 02, 2007, 15:00:42 »
bir ipucu daha

macunu iri taneli bol talasla karısrıp govdeye sürün
telin ucları asaı dogru yapraklar woodlandscienics den

PALMİYE AÐACI

güle güle kullanın

saygılar a.usta
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2007, 15:10:47 Gönderen: abdusta »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #19 : Mayıs 02, 2007, 16:06:40 »
seninde eline saglık

1-Agaç en güzel 7 kollu akü kablosundan yapılıyor
2-Dun ömere soylemiştim alt gövdeyi ağaç macunu ile sıvayabilirsiniz.
3-Bitince telleri kahverengi sprey boyayla boyayabilirsiniz

saygılar
a.usta

Birkaç düzeltme yapayım.

1. Akü kablolarında asit artıkları olabilir çok tehlikelidir.
3. Sprey boyama işlemini yemek masasının üzerinde yapın. Altına gazete kağıdı koymayın.

Ya da yeni ithalatımız, hazır kahverengi ve CE, ISO, DIN standardındaki süper iletkenlik özelliğine sahip kablolarımızdan kullanın.

Harun