Gönderen Konu: Kasaba Konulu Canlandırmamdan İlk Görüntüler  (Okunma sayısı 4894 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şeref

• Forum Üyesi
  • Yer: Sivas
Kasaba Konulu Canlandırmamdan İlk Görüntüler
« : Nisan 15, 2007, 07:59:13 »
Küçük bir kasabanın canlandırmasını yapmaya çalıştığım İLK ÇALIŞMAM dan ilk görüntüler. Sanırım daha yürüyecek çokkk yolum var :-\

Not: Aydınlatma konusundaki yardımlarından ötürü Ömer TOMRUK Bey'e ayrıca teşekkür ederim.
AC (eski kafa) ;)

Çevrimdışı Şeref

• Forum Üyesi
Kasaba Konulu Canlandırmamdan İlk Görüntüler
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2007, 08:22:05 »
150 Kb olayını bilmiyordum kusura bakmayınız resimler aşağıda.

AC (eski kafa) ;)

abdusta

• Ziyaretçi
Ynt: Kasaba Konulu Canlandırmamdan İlk Görüntüler
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2007, 11:46:13 »
Merhaba,

Öncelikle başlamak şahsi fikrime göre yolun yarısını katetmekdir.
Daha çok yürüyecek yolum var demişsiniz.Eger Istanbul Anadolu
yakasında ikametgah ediyorsanız hiçde öyle uzun yol yok..
1-2 saatinizi bana ayırabilirseniz size bazı teknik,kullanılan malzeme ve puf noktalarını
gösterebilirim.
Kısaca kendinizden bahsetmeniz ricasıyla..

saygılarımı sunarım

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2007, 12:35:38 »
selamlar. elimizden gelem yardımı yapmaya herzaman hazırız. sokak lambalarını yapmış olduğunuz malzemeler biraz ölçekten şaşmış gibi.bu konu ile ilgili olarak aşağıdaki linki incelemenizi öneririm. saygılar.http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=237.0

Çevrimdışı Şeref

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2007, 19:04:34 »
selamlar. elimizden gelem yardımı yapmaya herzaman hazırız. sokak lambalarını yapmış olduğunuz malzemeler biraz ölçekten şaşmış gibi.bu konu ile ilgili olarak aşağıdaki linki incelemenizi öneririm. saygılar.http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=237.0

Evet haklısınız ölçekten şaştı, ama bunu birazda bilerek böyle yaptım genelde gece izleyeceğim için aydınlatmanın daha etkili olmasını istedim bu yüzden boylarını biraz daha yüksek yaptım ve güçlü lambalar kullandım.
AC (eski kafa) ;)

Çevrimdışı Şeref

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2007, 19:13:35 »
Merhaba,

Öncelikle başlamak şahsi fikrime göre yolun yarısını katetmekdir.
Daha çok yürüyecek yolum var demişsiniz.Eger Istanbul Anadolu
yakasında ikametgah ediyorsanız hiçde öyle uzun yol yok..
1-2 saatinizi bana ayırabilirseniz size bazı teknik,kullanılan malzeme ve puf noktalarını
gösterebilirim.
Kısaca kendinizden bahsetmeniz ricasıyla..

saygılarımı sunarım

İlginiz için çok teşekkür ederim. Maalesef Sivas'ta ikamet ediyorum. Açıkcası bulunduğum şehirde bu hobiyi destekleyecek kişiler yada malzeme bazında dükkanlar bile bulmak imkansız. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen yılmadan devam... ;D

AC (eski kafa) ;)

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2007, 19:30:29 »
Merhaba sivaslı maket model yapar arkadas,

Her şehirde ve kasabada hobi malzemesi satan o kadar çok dükkan varki..
ancak onlar hobi malzemesi sattıklarını bilmiyorlar..sizde soylemeyin..yoksa zam yapıveriyorlar..
bijuteri dukkanları Ho ölcekli boru,saksı,kap,lambalarınıza cam fanus dolu..kırtasiyeler her turlu renkli boya,fırça,karton v.s
nalburlar  trenlerinize balast tasindan her turlu su bazlı rek boyalar yapıstırıcılar boya fırçaları ve liste böyle uzayıp gidiyor..
bir parça hayal güçünüzle çok degişik malzemelerle farklı bir tarz geliştirebilirsiniz..

saygılar
a.usta

Çevrimdışı Şeref

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2007, 17:44:10 »
Merhaba sivaslı maket model yapar arkadas,

Her şehirde ve kasabada hobi malzemesi satan o kadar çok dükkan varki..
ancak onlar hobi malzemesi sattıklarını bilmiyorlar..sizde soylemeyin..yoksa zam yapıveriyorlar..
bijuteri dukkanları Ho ölcekli boru,saksı,kap,lambalarınıza cam fanus dolu..kırtasiyeler her turlu renkli boya,fırça,karton v.s
nalburlar  trenlerinize balast tasindan her turlu su bazlı rek boyalar yapıstırıcılar boya fırçaları ve liste böyle uzayıp gidiyor..
bir parça hayal güçünüzle çok degişik malzemelerle farklı bir tarz geliştirebilirsiniz..

saygılar
a.usta

Çok haklısınız bu şekildeki yan malzemeleri edinebiliyorum ancak iş ağaçlara, maket binalara ve insan figürlerine gelince olmuyor maalesef.
AC (eski kafa) ;)