Model Trenciler Forumu > Yeni başlayanlar için Sorular ve Cevaplar

DCC Loko Sorunları

<< < (2/2)

Arda Tırmaş:
Merhaba Burak Bey, gürültü çıkartan loko bachmann sanırım, benim analog loko da gürültülü çalışıyordu, sorun büyük ihtimal gövdeden kaynaklı, gövdeyi çıkartıp yürütürseniz ses olmayacaktır, aşağıda verdiğim başlıkta kendimce çözüm buldum ama sizinki dcc olduğu için aynı yöntem işe yaramayabilir. Titreşimi engellemek için şasi ile gövde arasına karton veya peçete sıkıştırmayı deneyin, belki işe yarar

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=6932.0

Burak KODAK:

--- Alıntı yapılan: sedat nişancı - Mart 14, 2020, 11:24:15 ---  Selamlar , bende Select kullanıyorum . Sesli Rivarossi ve Inter Mountain lokolarda sorunsuz çalışıyor ancak 3-4 fonksiyona kumanda edebiliyor bu kumanda . Kumandayı resetlemeyi , lokoları resetleyip yeniden adreslemeyi deneyin. Rivarossi lokomda uzun süre ses kesildi ,ne yaptıysam olmadı bir kaç ay sonra kendiliğinden ses çalışmaya başladı. Hayret ettim. Forumdan bazı arkadaşlar böyle olabileceğini söylemişlerdi,nitekim oldu. Dijital konusu biraz karışık bana göre , kolaylıklar dilerim inşallah düzelir Selamlar

--- Alıntı sonu ---

Sedat bey; haklısınız, malum üç gündür KKTC'de evden çıkamadığımızdan lokoları bol bol çalıştırdım, sesli lokolar kullandıkça açıldı ve performans vermeye başladı. Bence halen sesli dekoderlerin belirli bir aşama daha geçirmesi gerekiyor. İlerki yıllarda teknoloji geliştikçe daha sağlıklı olacaklarına inanıyorum. Şimdilik sessiz dijitaller en güzeli gibi geliyor bana.
Saygılar

Burak KODAK:

--- Alıntı yapılan: Arda Tırmaş - Mart 15, 2020, 15:30:29 ---Merhaba Burak Bey, gürültü çıkartan loko bachmann sanırım, benim analog loko da gürültülü çalışıyordu, sorun büyük ihtimal gövdeden kaynaklı, gövdeyi çıkartıp yürütürseniz ses olmayacaktır, aşağıda verdiğim başlıkta kendimce çözüm buldum ama sizinki dcc olduğu için aynı yöntem işe yaramayabilir. Titreşimi engellemek için şasi ile gövde arasına karton veya peçete sıkıştırmayı deneyin, belki işe yarar

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=6932.0

--- Alıntı sonu ---
Arda Bey;
Videonuzu izledim, çok eğitici olmuş, anlattığınız şekilde lokoyu açarak içine ufak peçete sıkıştırdım ve ses kesildi. Teşekkür ederim.

Arda Tırmaş:
Gürültünün kesilmesine sevindim, model trenciliğin güzel bir yanı da böyle sorunlarla uğraşmaktır

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git