Gönderen Konu: Gerçek buharlı lokonun çalışma prensibini bilen var mı?  (Okunma sayısı 3374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir

Bu video yu izledim çok etkilendim gerçek buharlının nasıl çalıştığı aklımı kurcalamaya başladı.Aklımda bir varsayım var ama emin değilim.Varsayımım:Raylardan aldığı elektirk akımını kazan etrafına sarılmış resitaslarla suyu ısıtıyor ve hareket etmesini sağlıyor.Yada yine elektirik motoru ile çalışıyor suyu  sadece küçük bir haznede ısıtıyor ve buharlaştırıyor.Birde video daki lokonun modelini ve fiyatı nekadar?

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
Ynt: Gerçek buharlı lokonun çalışma prensibini bilen var mı?
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2007, 17:52:56 »
Erkut abi

Bilgilendirme  için teşekkür ederim.Kısmen doğru tahmin etmişim.Bu hobiye ilk başladığımda kara trenlerden hiç hoşlanmıyordum şimdi ise en güzel aşklar nefretle başlar hesabı gözüme güzel gözükmeye başladılar.Verdiğim linkteki gibi bir diaroma yapmaya karar verdim.Küçük alanda loko döndürmek güzel olmuyor bu diaroma hiç olmasa bir bölgeyi gösteriyormuş gibi.Belki lüks bi loko olmaz ama diaroma buna benziyecek belki bir istasyon.Şimdi daha masa ayaklarını ve üstüne köpükmü yoksa suntamı koysam onu düşünüyorum.Hafif ve hesaplı olması bakımından.