Genel Konular > Modelcilikle İlgili

MKE Müzesindeki ‘’Knapsack’’ Lokomotifi ve 1/87 ölçekli modeli

<< < (7/7)

Özcan:
Bu Marklin lokomotifin aslının olmadığı marklin-users.net forumunda da özellikle belirtilmiş.
Ama ona en yakın tip olarak 

Bavarian R3.3 veya
Prussian T3/BR89.7 gösterilebilir denmiş.

Çok sevilip beğenildiği için Roco firması tarafından N ölçek olarak da kopyalandığı ve kopyanın Atlas/Rivarossi/Majorette markalarıyla da piyasaya sürüldüğü eklenmiş.

Özcan

Alp ÖNEY:
Özcan Bey merhaba,

Paylaştığınız Marklin Lindau fantezi modelinden yola çıkarak, aslını araştırdık, bildiklerimiz ile birlikte araştırmaları da harmanlayarak böyle bir lokomotifin gerçekte olmadığını öğrendik.

Teoman Bey de, bize modellere bakış açısından fiziki farklılıkları ortaya koyarak, faydalı bilgiler verdi.

Marklin'in bu modeli hakkında yapılan araştırmalar ve karşılıklı paylaşımlar modele benzer/yakın çeşitli lokomotifler hakkında da bilgi sahibi olmamızın sonucunu doğurdu. Böyle paylaşımların iyi bir yanı da bu.

Ülkemizin model trencilik konusunda yabancı ülkelerdeki sitelerin standartlarında olan MTK forumda bu tür paylaşımların konuya ilgi gösteren, gönül vermiş, yeni başlayanlar ya da başlamayı düşünenler açısından da çok faydalı olduğu inancındayım.

Model trencilik ile ilgili her konuda ne kadar çok paylaşım olursa MTK foruma katkı sağlayacağımızı, yine sonradan bu bilgilerden yeri geldiğinde tekrar istifade edeceğimizi unutmayalım.

Devamlarının gelmesi dileklerimle.

Sevgi ve saygılarımla.

Özcan:
Çok haklısınız.
'Bilgi paylaşıldıkça çoğalır' söylemi tam bu durumlar için, sanırım.
Bu forum ile, model trencilikte beni en çok çeken konunun, 'TCDD lokoları' olduğuna karar verdim. Burada paylaşılan asıl ve model bilgileri, beni,
hazır satın alamayacağım ve el becerilerime uygun olduğum düşündüğüm modifikasyonlarla özel bir koleksiyona taşıyor.
Özellikle de Teoman Beyin loko dönüşüm anlatımları nefis.
Benzerlerini Marklin Digital'a uygulamak da benim hedefim.
Paylaşımların ve paylaşımcıların daha da artması dileğimle,
Saygılar,
Özcan

Ozan Dik:
Güzel fotoğraflar ve bilgiler için elinize sağlık

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git