Genel Konular > Planlar, Resimler, Projeler

yeni diorama masam

(1/8) > >>

TURGUTpuradyn:
Herkese tekrar selam,

masamız bitti ölçümüz 2.90X1.65 son hali bu ve pazar günü kurguya başlıyoruz.bakalım nasıl olucak ?

Ali Nedim:
Turgut Bey merhaba;

Masanızla hızlı bir giriş yaptınız. Ama resimlerden anladığım kadarıyla altını açık, kapaklı veya çekmeceli yapmış olsanız hem malzemelerinizi koyacak yer kazanırdınız hemde kurgunun altına ulaşmak daha kolay olurdu. Özellikle elektrik bağlantıları için.

Sevgi Saygılarımla

Ali Nedim ULUS

TURGUTpuradyn:

--- Alıntı yapılan: Ali Nedim - Temmuz 12, 2013, 17:36:32 ---Turgut Bey merhaba;

Masanızla hızlı bir giriş yaptınız. Ama resimlerden anladığım kadarıyla altını açık, kapaklı veya çekmeceli yapmış olsanız hem malzemelerinizi koyacak yer kazanırdınız hemde kurgunun altına ulaşmak daha kolay olurdu. Özellikle elektrik bağlantıları için.

Sevgi Saygılarımla

Ali Nedim ULUS

--- Alıntı sonu ---
Öncelikli çok teşekkür ederim , masanın sol yanı açık ön tarafta kumanda malzemeleri yer tutmasın diye bahsettiklerinizi sol kısma yapıcaz. Fikirlrinize her zaman açığım tekrar reşekkürler .

koraycenan:
Süper bir giriş yaptınız benim gibi yıllardır yapamaanlarada iyi bir örnek oldunuz. Yanlız Ali beyin söylediklerine kaılıyorum kurgu üzerinde pekçok eletrik yada farklı yapılar için masa altında çalışmanız gerekecektir iste bu noktada sıkıntı yaşabilirsiniz. Yada kesme işlemlerinde örnek veriyorum plaktorna koymak istediğinizi farzedelim kot farkını azaltmak için delik delmeniz ve tesisatı alttan almanız gerebilir. Bu ve bunun gibi durumlar için ön tarafı acılabilir yapmak önemli. Gelişmeleri merakla bekliyor olacağım. Dönem olarak kafanızda birşey varmı ? Kolay gelsin.

TURGUTpuradyn:

--- Alıntı yapılan: koraycenan - Temmuz 12, 2013, 21:34:39 ---Süper bir giriş yaptınız benim gibi yıllardır yapamaanlarada iyi bir örnek oldunuz. Yanlız Ali beyin söylediklerine kaılıyorum kurgu üzerinde pekçok eletrik yada farklı yapılar için masa altında çalışmanız gerekecektir iste bu noktada sıkıntı yaşabilirsiniz. Yada kesme işlemlerinde örnek veriyorum plaktorna koymak istediğinizi farzedelim kot farkını azaltmak için delik delmeniz ve tesisatı alttan almanız gerebilir. Bu ve bunun gibi durumlar için ön tarafı acılabilir yapmak önemli. Gelişmeleri merakla bekliyor olacağım. Dönem olarak kafanızda birşey varmı ? Kolay gelsin.

--- Alıntı sonu ---
Koray bey kesinlikle size ve Ali bey e katılıyorum. Yapılacaklar bu pazar başlıyor daromanın çizimlari yerlaştirme planları bitti başlangıç olarakta 1 dizel iki buharlı loko alındı yolcu kabinleri ve yük kabinleri  de şimdilik tamam. Kurgu bitmeye başladıktan sonra yeni lokolar için sipariş vericem. Tesistanın çok zor olmuyacağına inanıyorum elektronik konudunda iyiyimdir gerçi elektrik okudum ama zaman içinde elektronik daha ağır bastı. Söylediklerinizi degerlendircem ve sizlerle paylaşıcam darısı başınıza diyelim .

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git