Gönderen Konu: Müjde ,oyuncak trenlerin üreticisi Marklin iflastan kurtuldu.  (Okunma sayısı 2746 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Haber bir alman medya firmasından alıntıdır.Sadece önemli kısımlarını yazıyorum.

"Alman oyuncak endüstrisi sallantılı yılları geride bıraktı. Bir dizi firmanın iflas ettiği ya da çözümü diğer bir firmayla birleşmekte bulduğu yıllar geride kaldı. Hiç kuşkusuz bunun en tipik örneği 150 yıllık oyuncak tren imalatçısı Märklin. 2009 yılında iflas açıklaması yapan şirket bazı bankalarla uzlaşmasının sonucunda tekrar ayakları üzerinde durmayı başardı."

Haydi hayırlısı çok iyi oldu.

Bu arada bilmediğim bir şey daha öğrendim , meğersem Marklin de Çin'de laylon tren  üretimi yapıyormuş , haber öyle söylüyor.

" Asya’da da üretim masraflarının artması, iş gücü eksikliği, hammadde ve enerji fiyatlarındaki yükseliş, üretimin Asya ülkelerinden Avrupa’ya kaymasının başlıca nedenleri. Dönen şirketler arasında 132 yıl önce Margarathe Steif tarafından kurulan pelüş hayvan üreticisi Steiff firması da bulunuyor. Brobein dönen firmalar hakkında şöyle konuşuyor:  Steiff firması da birkaç yıl önce (Asya'dan) çekildi. Märklin firması da , şu anda Doğu Avrupa’da üretim yapıyor "

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Müjde ,oyuncak trenlerin üreticisi Marklin iflastan kurtuldu.
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2013, 22:46:48 »
Märklin'in Simba Dickie Grup tarafından devralma işlemleri tamamlanmış ve sadece Alman tekel ofisinin onayına kalmış.  Çin de yapılan ek üretimlerde orta vadede Avrupaya geri dönecekmiş.

http://www.simba-dickie-group.de/en/news/2013/press_release.156.shtml
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Müjde ,oyuncak trenlerin üreticisi Marklin iflastan kurtuldu.
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2013, 23:23:41 »
Almanya'nın sembol firmalarından birini yine bir Alman firmasına verdiler , doğru hareket , bir Çin firması bile alabilirdi. Keşke bizim ülkemizde de böyle hassasiyetler olsa.

Marklin kötü yönetildiğinden veya kötü ürünler yaptığından değil , alternatif akım kullanımının gittikçe azalması nedeni ile zora düştü.

Türkiye'de bile son 5 senede 4 tanıdığım Marklin'den vazgeçip doğru akıma geçti ( hiç birine sebebini sormamıştım , sorayım bari görünce )

Yeni firma doğru akım tren yapan Trix'e ağırlık verebilir hatta belki yeniden Hamo üretmeye başlarlar.      ( Marklinin doğru akım üreten markası, uzun zamandır üretim yapmıyor )                                         

Modeltren dünyasına hayırlı olsun.Almanya muhabirimiz Ferda Genç'e haber için teşekkürler... :D
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.