Model Trenciler Kulübü > Duyurular, kulüp haberleri...

ACİL ve ÖNEMLİ! Tepe Nautilus'da Tren Fotoğrafları Sergisi

(1/4) > >>

Harun:
Arkadaşlar selam,

Bildiğiniz gibi 15 Şubat, 15 Mart arası Tepe Nautilusta Model Trenciler Kulübü olarak bir sergi, workshop düzenliyoruz.

Bugün yönetim tekrar arayarak bizim bulunacağımız alanın hemen yanındaki fotoğraf sergisi alanını da tren fotoğrafları için kullanabileceğimizi ve bu şekilde bizim aktivitemizle birleşerek çok  daha verimli bir faliyet gerçekleştirebileceğimizi söylediler.

Bu tabii ki süper bir fikir.

Bu bölüm zaten fotoğraf sergisi olarak hazırlanmış ve aydınlatmaları da ona göre. Belki daha önceki sergileri görenleriniz olmuştur.

Ayrıca hem bizim aktivitemizin hem de bu kısmın duyuruları da Tepe Nautilus tarafından yapılacak.

Şimdi ihtiyacımız olan şu. Bol bol Türk demiryollarından, trenlerden fotoğraflar.

Şimdi aklınızdan geçenleri fark ediyor gibiyim.

Internetten bulabiliriz.

Evet Internetten bulabiliriz ama bize koleksiyoncuların ellerindeki ya da sahibi belli olan yani izin alıp sergileyebileceğimiz fotoğraflar gerekiyor.

Yani fotoğrafların altında biliniyorsa fotoğrafı çekenin adı, ya da koleksiyon sahibinin adını koymak istiyoruz.

Ertesi gün benim çektiğim bu fotoğrafı kimden izin aldınız da sergiliyorsunuz demesinler.

Evet bilgiler bu kadar. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar bu konu altına lütfen mesaj atsınlar.

Lütfen, şahane fikir, aman ne güzel, tam süper olacak gibi lüzumsuz mesajları bu konuya atmayalım kafamız karışmasın.

Sadece fotoğrafları bulmamızda yardımcı olabilecek fikirlerinizi, önerilerini ve katkılarınızı bekliyorum.

Selamlar,

Harun

avsalı:
selamlar .fotoğraf konusunda yardım edebilirim diye düşündüm. resim boyutları hakkında bir bilgi varmı A3-A4-B5 farkedermi parlak foto kağıda çekiyoruz herhalde.bunun haricinde resim ölçüleri ve resim kağıdı dışında bir sorun yoksa ben bi çalışma yapayım. saygılar.birde TCDD deki trenlermi yoksa farketmezmi.+ resimler çerçevelenecekmi

Harun:
Resimler çerçeve olmayacak zaten tabanları hazır.

Digital ortamda olması kafi. Baskıyı Tepe Nautilus yaptırıyor.

Harun

avsalı:
selamlar bugün Şafak AKTAŞ beyle görüştüm kendiside bir tren sevdalısı ve forumları var. elindi binden fazla tren ve gar resmi olduğunu söyledi ve digital ortamda gönderebileceğini söyledi resimlerin altına kimden alındığını yazılacağını belirttim.seve seve destek vereceğini bildirdi birkaç güne kadar bir sürü resmimiz olacak .saygılar.

iceman:
56103 makinenin 1948 yılında Manchester da fabrikada TCDD ye teslimatı sırasında  çekilmiş kuşe kağıda basılı poster şeklinde siyah-beyaz resimleri var.Onları hazır edeceğim.Diğerlerini araştırıyorum.Büyütebildiğim kadar büyüteceğim albümümden uygun olanları.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git