Model Trenciler Kulübü > Eskişehir Grup Çalışmaları

Yeni Yılın İlk Toplantısı Eskişehir'den

<< < (2/2)

Kerem Türker:
Kemal Bey size sadece şu kadarını söyleyeyim; bi aksilik olmaz ise orman havasında, şehirden uzak bir yerde güzel bir külleme olabilir...

kemalomay:
Mesaj alınmıştır................ :o

MesutDEM:
Teşekkür ederim Kerem Bey.

Ben de sizlerle tanıştığıma memnun oldum.

Modellere ne kadar da "yabancı" bakıyorum değil mi?

"Külleme" denilince medeni arkadaş sohbetlerinden ziyade ilk gençlik yıllarımdaki kimi yabani kaçışlarım aklıma geldi: Sıkıntılı zamanlarda mesela, -"Ne olacak bu simulatörlerin hali" başlığıyla açtığım yazıda da yer verdiğim "Akkaya Deresi Mevkii"ne- üstelik de böyle dondurucu kış günlerinin gece yarılarında babamın zavallı arabasını kaçırıp giderdim (nereden bakılsa 35 km yol). Orada boğazda yaklaşık olarak, karayolunun Hasırca Kampı kavşağına varmazdan birkaçyüz metre öncesi bir yerde yükselen küçük bir tepe vardır. Gecenin bir saati buraya tırmanır ve bir hayli aşağıdaki demiryolunda HO gibi değilse de bayağı bir küçük kalan ilk yolcu treninin geçişini seyrederdim. Bu gibi "coğrafik yabaniliklerim" çoktur. Şimdi bazen DVD´lerde "winter diorama"lar görüyorum... Kimileri dioramalarını sergilemekten haz alır. Ben ise, anlattıklarıma "hadi canım sende" diyen kim olursa olsun, onu, gecenin bir saati "Batı Eskişehir" dediğim coğrafyanın bir detayına götürüp orada gerçeğin şokuna tabi etmekten haz almışımdır: [yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=rConqxfaZEM[/yt]
 :)

Bu arada henüz kendisi ile tanışma fırsatım olmamış olmasına rağmen, toplantımızın Teoman Bey´in ilgisini çekmiş olmasına da bilhassa sevindim. Sohbetimizde de geçtiği üzere, Teoman Bey´in modelcilik profesyonelliğinin bu foruma aktarmış olduğu dizel lokomotif model sürecini anlatan fotoğraflarından beri farkındayım.

Tekrar teşekkürler.

Ferda:
Eskişehirli dostlarımızı bu toplantı vesilesi ile resimlerde de olsa sağlık, sıhhat ve neşe içinde bir kez daha görmek çok hoş oldu. Keyifli geçtiği belli olan birlikteliği organize eden ve karelerini paylaşan Kerem dostumuza ve tüm diğer Eskişehirli arkadaşlarımıza teşekkürler. Mesut bey, en kısa süre içinde tanışabilme ümidiyle bu güzel minik dünyalar hobi gurubumuza  hoş geldiniz.

Sevgiler, selamlar

Ferda

ysunbul.1:
   Mesut Bey;Akkaya Deresi dediğiniz mevki zaten toplantıya katılan Cafer Bey'in köyü ve orada yazlığı var,O Davet etmesede manevi baskı ile Kış günü Yazlıkta Külleme harika olacak,bu nedenle Kerem Kardeşimizle Cafer Beyin Ortak Organizasyonunu en kısa zamanda ve ivedilikle(!)bekliyoruz.
   Ayrıca Teoman Bey ve Kemal Bey; değerli görüşleriniz için teşekkür ederim,Ama şu gerçek ki Kemal Bey(Abi) oltaya falan rağbet etmez direkt konunun içinde olacak kadar samimi ve ciddi olduğunu bildiğimiz için organizasyonerlerin kaçacak tarafları yoktur bu da böyle biline :))
    Teoman Hocam Sanırım Şubat Ayı başlarında bir kaç günlüğüne iş gezisinde İzmirde olacağım,inşallah vakit bulursak görüşmek isterim
  Saygı ve Sevgilerimle herkese iyi günler dilerim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git