Gönderen Konu: napıcağımı bilemiyorum  (Okunma sayısı 3226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbilge

• Forum Üyesi
napıcağımı bilemiyorum
« : Kasım 15, 2012, 02:46:36 »
okuyan herkeze kolay gelsin öncelikle elimde hiç bir aletim yok tren seti alarak başlamayı düşünüyorum bu işe ancak ne almalıyım nasıl bişey olmalı amcam marangoz bana bu iş için uygun masa yapıcak ama şoylede birşey aklımı kurcalıyor ben bunu extra ray alarak mesafeyi yüksek tutmak istiyorum mesela aldığım sette çıkan ray 2 m.lik raysa ben buna extra ray alarak 2.5m. 3m. uzatmak istiyorum misalen bu mumkunmudur yapıcağım projede köşeye dağ yapıp tunellerden geçiricem rayları yani hiç yoktan bir duz zeminde düşünün tünele giricek tren birinci kattan cıkıcak sonra bir köpruden geçip istasyona dönücek tekrar en kolay anlatımıyla dediğim şekilde mert hayır sen setten çıkana ekleyemessin kaldırmaz diyosanız nasıl bir şey almam lazım tek tek raylarımı almalıyım treni rayı elektriği nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz

Mert ÖZBİLGE

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: napıcağımı bilemiyorum
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2012, 22:31:00 »
Mert klüpte herşey satılıyor ne istersen onu alabilirsin , Harun beye özel mesaj at seninle ilgilensin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı mertozbilge

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2012, 23:20:15 »
Attim kemal abi kampanyalara baktim ordan yazdim doner bana heralde

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2012, 06:40:47 »
Mert kardeş hangi sistemle başlarsan başla büyütebilirsin dilediğin kadar.Mesela bu linkteki seti alırsan,ileride bu linkteki ray ek paketi ile ilk aldığın setin raylarını uzatabilirsin ve bunun sonu yoktur.Sen asıl hobini hangi sisteme kuracağını kararlaştır önce.Şu da bir noktadır ki,hangi sisteme kurarsan kur biraz masraflı bir iştir.Ayrıca Avrupa tipimi,UK tipimi ,USA tipimi kuracaksın?Ona göre söylemek lazım.Eğer Avrupa dersen Marklin,UK dersen Hornby,USA dersen Bachmann,Athearn vb. markalar var.Hepside ayrı ayrı klasmanlardadır.
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2012, 07:03:15 »
mert bey hoşgeldiniz