Gönderen Konu: Sururi beyden Trakya resimleri  (Okunma sayısı 4502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Sururi beyden Trakya resimleri
« : Mayıs 14, 2012, 22:57:37 »
Arkadaşlar bunlar da Sururi bey’in  Trakyadan  getirdiği resimler .Teşekkürler Sururi bey….

Önce ,  Alpullu tren istasyonu

Edirne’deki Trakya üniversitesinin muhteşem binası ( eski Edirne tren garı ) ve bahçesinde bulunan 55020 numaralı ( Br 57 ) lokomotif ve İsmet İnönü’yü Lozan’a götüren vagon.

Üniversite içinde bulunan Lozan müzesi

Bunlar da legal grafiticiler , üniversitenin güzel sanatlar bölümü öğrencileri , dönem ödevi gibi veya staj gibi , izinli grafiti.

Bir türlü gitmeyi başaramadığımız meşhur Edirne ciğercileri..

Sonraki durak Uzunköprü , ilk resimde  görülen eski istasyon binası

Manevra sahasında görülen 2 adet  katener tamir bakım aracı  , bir tanesi DB arması ile duruyor , ya yeni alındı ya da DB envanterinde kayıtlı ve emaneten burda.

Restorasyon çalışması yapılan Uzunköprü istasyonu

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Sururi beyden Trakya resimleri
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2012, 00:17:41 »
Kemal merhaba...

Sururi beye gönülden teşekkürler. İstanbula geldiğimde tanışmak isterim. Trenciliğe ilgisi varmı bilmiyorum ama objektifinden aldığı görüntüler her seyahatinde dahada ilgi çekici oluyor.

Kemal dostum elemanlarını çok yoruyorsun bence, pazarlama departmanının bir şofora ihtiyacı varmı... :D

Sevgiler,

Can

Not. Çağlan resimlere bayıldı, galiba yakında bi Edirne yapacaz.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2012, 00:51:34 »
Yav arkadaş dur , hep birlikte gitmeyi düşünüyoruz , nasıl becericez bilmiyorum ama niyetliyiz , Edirne gerçekten keyifli bir yer .

Sururi bey tren yolu kıyısında büyümüş kuşaktan , gerçek bir trensever ve benim satış müdürüm ve insan hariç her şeyi çok fena satar , mal yetiştiremezsin vallahi  ama ona şöförlük yaparsan yollarda bitersin , çünkü  yılda 200.000 km filan yapıyor , karışmam bak  :D
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2012, 21:58:47 »

Kemal Abi merhaba;

Şahsınızda Sururi Bey e çok teşekkür ederim. Çekmiş olduğu resimler bize çok güzel bir kaynak oluşturuyor. Edirne' deki Trakya Üniversitesine 2 yıl önce ben de ailenecek gitmiştim. Çektiğim resimleri bir türlü yükleyemedim. Neyse asıl değinmek istediğim konu daha doğrusu ufak bir düzeltme yapmak istiyorum. Üniversitenin bahçesindeki loko nun arkasındaki vagon Lozan barış anlaşmasının imzalandığı vagon olamaz bence. Anlaşma 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalandı. (2.dönem) Yanlışsam düzeltin ama bu vagon benim tahminimce 1970-80 yıllarında çalışan banliyö vagonlarından. (5.dönem) Bu bilgi eğer üniverisiteden alındıysa bence çok yanlış. Vagonun dönemi ve anlaşma dönemi çok farklı.

Tekrar Sururi Bey şahsınızda teşekkür ederim.

Syg Svg

Ali Nedim ULUS 
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 15, 2012, 22:26:43 »
Nedimcim , ben gece vakti apar topar resimleri koydum , vagona bakmamışım bile , bizim meşhur karnıyarıklardanmış , zaten Sururi bey de arayıp söyledi ,biraz önce.