Gönderen Konu: Hollanda Ontrax 2012 Show'undan  (Okunma sayısı 3983 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Hollanda Ontrax 2012 Show'undan
« : Mart 08, 2012, 10:35:53 »
Merhaba,

Hollanda dönüşü hastalanıp ancak bugün ayağa kalkabildim. Ontrax'le ilgili bazı haberleri ve resimleri fırsat buldukça koyacağım. Ancak dediğim gibi ancak ayağa kalkabildim ve çok iş birikmiş durumda ara ara koymaya çalışacağım.

Ontrax benim için bazı açılardan ilginç oldu.

Birincisi Avrupa'da ilk defa lokal ve tüketiciye açık bi model tren showuna katıldım. Küçücük ülkelerde bile neler yapılıp nasıl bir pazar olduğunu gördüm.

İkincisi lokal sayılabilecek bir Avrupa tüketici fuarında (Nurnberg'in tam aksine) ürünlerimizin Hollanda distribütörümüz kanalıyla 2-3 ayrı firmanın standında teşhir edilmesiydi. Aldığım bilgiye göre dükkancılar satışlardan çok memnun kalmışlar ve yeni siparişler vermişler.

Üçüncüsü ise Ontrax'de Türkiye'den giden bir kurgunun birincilik ödülünü almasıydı.

Temel bazı konulardaki ayrılıklarımız (hala da geçerli olan) dolayısı ile yollarımızı vaktiyle ayırmış olduğumuz Abdurahman Usta'nın kurgusu orada birincilik ödülünü aldı. Fuara gittiğim ilk gün kurguyu gördüm, daha ödül almadan kendisini ve ekibini tebik ettim. Gerçekten de birinciliği hak eden çok güzel bir çalışma yapmışlar. Dortmund'da da benzer bir başarı yakalayacaklarını tahmin ediyorum.

Bir ara fuardan resimleri ve izlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim.

Harun

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
Ynt: Hollanda Ontrax 2012 Show'undan
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2012, 11:07:40 »
   Harun Bey tebrikler,her iki haberinizde göğsümüzü kabarttı.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2012, 14:15:18 »
Harun abi geçmiş olsun.gerçekten gögüs kapartacak bir haber.tebrikler.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2012, 15:35:22 »
Ülkemizin ithalat cenneti haline getirildiği son yıllarda ihracat yapabilen(az bile olsa çok önemli bence) firmaların olması gercekten umut verici

dadaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2012, 23:55:39 »
Harun bey geçmiş olsun acil şifalar dilerim.
Başarılarınızın devamlı olmasını temenni ederim.
selamlar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Mart 09, 2012, 00:46:44 »
Değerli arkadaşlar

Bazı yeni üyelerimiz bu konuda bahsedilen ödül alan kurgu ve yapan kişi hakkında neden bir şeyler yazmadığımızı özel mesajla soruyorlar  , bu açıklama onlar için yapılmıştır.

Söz konusu  kurguyu yapan eski arkadaşımız Abdurrahman bey model trencilikten 10 tam puan alabilmiş  fakat insanlıktan  eksi  20  puan almış biri olduğu için zamanında yollarımız ayrıldı.
Kendisine benzeyen birkaç kişi ile birlikte yeni bir site kurup , son dört senedir günlerinin  çoğunu  buradaki insanlara ve yapılan işlere çamur atarak , alay  ve  hakaret ederek geçirdiler.

Oscar Wilde ‘in harika bir sözü var , “ bazı insanlar gittiği yere mutluluk götürür , bazı insanlar ise  ayrıldıkları yere

Bizden ayrıldıkları  için hepsine tek tek ,  canı gönülden  ve hepimiz adına teşekkür ediyorum.

Biz yine de insanlığımızı gösterip burada başarılarından söz ettik , buna benzer bir şeyi bizlerden biri yapsaydı bu arkadaşlarımız sitelerinde sadece ve sadece  alay etmek için bizden bahsedeceklerdi .           ( sitelerinde bizim utanç ve haset içinde olduğumuzu yazıyorlarmış  , niye acaba  ? ?  ?    ?    ?  Neyse , onları anlamak gerçekten mümkün değil  )

Büyüklük yine bizde kalsın , ben de Abdurrahman bey ve ekibini samimi olarak tebrik ediyorum , isterim ki  bundan sonra  dünyanın  ,  hatta  Samanyolu  galaksisinin  en iyi modelcileri seçilsinler ,    ama     yeter ki   bizden  UZAK  olsunlar……..

Bu arada Harun kardeşime de başarılarının devamını diliyorum.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.