Gönderen Konu: makas sorunu ve yanmayan led  (Okunma sayısı 3492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
makas sorunu ve yanmayan led
« : Şubat 02, 2012, 14:26:00 »
değerli dostlar
geçtiğimiz pazar ilk lokolarımı ve raylarımı aldım ve evde basit bir parke üstü kurgu yaptım.fotoğraflarını en yakın zamanda paylaşacağım.
ama bazı sorunlar var onları öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
ilk sorun makaslarda.tren ikinci raya girdiğinde makas elektriği kesiyor bunun anlamı ne olabilir ikinci ray hattı tam kapanan bir dairesel alan değil yani bir yan yol gibi trenin beklemesi için. acaba bu durum sorun yaratır mı.nasıl giderebilirim bu sorunu.
ikinci sorun esu marka 225 dizel bir loko aldım ve lokonun ön farlarından biri ilk gün yanmasına rağmen ikinci gün yanmaz oldu bu konuda sevgili Ufuk Bey ki lokoyu gören tek kişidir şu ana kadar (Harun Bey dışında ) çok kolay değiştrilebileceğini söyledi. benim gibi tecrübesiz biri bu denemeyi yaparsa yani lokoyu açarsa sorun yaşar mı ayrıca aynı tarz ışık veren bir led nasıl bulunabilir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: makas sorunu ve yanmayan led
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2012, 19:01:00 »
Yaşar kardeşim , sanırım makasların hornby , bu makasların özelliği bu , analog kullanırken  makas ayırımında yatırdığın trenler beklesin diye yapılmış.Makası açınca elektrik gelir ve yatan trenin yola çıkar.
Sana bu makasları proses sattı ise onlardan ne yapman gerektiğini öğren.( çok basit bir işlem ve bir ataşla bile yapılabiliyor )

Lokomotifi açmayı aklından bile geçirme.İstanbula gönder biri bakar.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2012, 21:27:03 »
Kemal bey çok teşekkürler evet makaslar hornby haklısınız prosesi arayacağım yarın
tavsiyenize uyuyorum ve lokoya dokunmuyorum proses te yapılabilir mi yoksa konu hakkında uzman bir tren sevdalısı bulmam lazım

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2012, 22:53:36 »
Kargo ile prosese gönderirsen yapacak birileri bulunur , yalnız bu sorun kumanda ile ilgili olabilir , yani yanlış veya eksik emir veriyor olabilirsin lokoya , tüm kontrolleri yap bence sonra bozuk olduğuna karar ver.....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2012, 23:39:52 »
tekrar bakarım ama tek yöne giderken tüm ışıklar yanarken yön değişikliği yapıldığı anda diğer yöndeki 3 ışıktan ikisi yanıyor

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2012, 23:56:21 »
Eğer bozuksa Ufuk'un dediği gibi ESU ya gönderin.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2012, 00:39:18 »
Yaşar bey,

Yarın esuyla görüşüp sorayım.

Makas problemi aslında problem değil çünkü digitalde araya bir parça konması lazım size vermeyi unutmuşuz o gün. Yarın Gürkanı arayıp isterseniz size postayla gönderir.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2012, 13:58:23 »
Harun Bey
tesekkürler ilginize makas için prosesi arayacağım esu yu unutmassanız sevinirim
başarılı fuarlar