Gönderen Konu: New Ray diecast N scale Railroad setleri  (Okunma sayısı 4347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı modifiyemre

• Forum Üyesi
New Ray diecast N scale Railroad setleri
« : Şubat 04, 2012, 04:05:12 »
Elimde olup değerini bilemediklerim arasında Newray'in setleri de vardı. bu resimdeki kutunun tanıtım resimlerindeki sarı lokolu ve petrol tankeli vagonu olandan var idi. Şu anda tekrar bu setten arıyorum ama zor bulunan bir set haline gelmiş. Tavsiyelerinize açığım. Pilli ve N ölçek maketlr konusundaki görüşleriniz nelerdir acaba?

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: New Ray Diecast N Scale Railroad Setleri
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2012, 20:03:46 »
Bunlar plastik tabanli oyuncak trenlerdir. Detay ve kalite dusuktur. N olcek istiyosaniz daha kaliteli modellerle baslayin

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
Ynt: New Ray diecast N scale Railroad setleri
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2012, 23:08:47 »
merhaba

ben piyasadaki hemen hemen her oyuncak trenleri görmdüm ve bu settende de bende model trenler harici  var kalite ve detay  olarak hemen hemen model trenler kadar iyi ve bazı güzel yanları farklı vagon çeşidi var başka setlerle vagonlar uyumlu detayları fiyatına göre gayet iyi  raylar yeteri kadar çok ve istenen şekilde kurulabiliyor kötü tarafı bence 3 den fazla vagonda vagonların devrilmsi   elektrik konusunda ben adaptörle pilkutusundan bağlantı yaparak şarj ediyorum ama asla bi model tren gibi olmaz bence ho ölçek trenlere başlamanız

setteki trenler ölçek olarak N 1/160 ölçek 1 adette örnek resim koyuyorum büyük kırmızı model HO:1/87 ölçek aradaki detayları inceleyiniz
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2012, 23:21:58 Gönderen: gökhan kaya »

Çevrimdışı modifiyemre

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2012, 17:38:12 »
Yorumlarınız için teşekkür ederim. newray'ın hakikaten güzel detaylı modelleri var.

Nereden bulabilirim bu markanın diğer ürünlerini?

Bir de metal modellere başlamak benim için çok pahalı olacak. O yüzden plastiklerle devam etmeyi planlıyorum en azından dizel lokolar için. Buharlılar ve elektrikliler biraz daha kalitesiz oluyor.

Kırmızı olan 1:87 mi yani? 1:60 ın boyut olarak daha büyük olması gerekmez mi :S :S :S

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2012, 21:04:44 »
merhaba
(Kırmızı olan 1:87 mi yani? 1:60 ın boyut olarak daha büyük olması gerekmez mi demişsiniz)1:60 ölçek yoktur doğrusu 1/160 buda N ölçek oluyor

resimdeki kırmızı model 1/87 yani 87 kez küçültülmüş demek newray 1/160 yani 160 kez küçültülmüş yani 1/87 daha büyük ve detay olarak ve daha keyifli daha zevkli newray tren setlerini büyük oyuncak mağazalarından bulmak mümkün 

Çevrimdışı modifiyemre

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2012, 22:46:52 »
merhaba
(Kırmızı olan 1:87 mi yani? 1:60 ın boyut olarak daha büyük olması gerekmez mi demişsiniz)1:60 ölçek yoktur doğrusu 1/160 buda N ölçek oluyor

resimdeki kırmızı model 1/87 yani 87 kez küçültülmüş demek newray 1/160 yani 160 kez küçültülmüş yani 1/87 daha büyük ve detay olarak ve daha keyifli daha zevkli newray tren setlerini büyük oyuncak mağazalarından bulmak mümkün 

Çok pardon ben 1:160'ı 1:60 olarak görüyorum kaç gündür. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim :)