Proses Elektronik'den Haberler > Proses'ten Model Trenciler İçin Faydalı aksesuarlar

Proses Rolling Road Bed RR-285

<< < (2/7) > >>

oruc:
 Banada lazım ne zaman satışa çıkıyor?

haldunabi:
bu yaratıcı güç ve mesai ile yakında harun para sayma makinası bile yapacak....:)

Harun:
Şimdi bu aletin benzerlerinde tabii ki farkları olacak.

Genelde bunlar çok amaçlı olmuyor, ya elinizdeki her lokoyu, çok tekerlekten çekişli uzun dizelleri ve bazı buharlılara uymuyor ya da ektra rulman setleri almanız gerekiyor. Çok amaçlılarda ise bilyalı rulman kullanılmıyor, ya da estetik olarak pek iyi olmuyor.

Bununla 12 motora bağlı tekerlek çalışabiliyor. Resimde 3 rulman grubu var ama bitmiş üründe 6 tane olacak. Yani sadece buharlıları değil uzun dizelleri de test etme imkanı sağlıyor. Her türlü çekişe de uygun hem tenderdan hem de lokodan çekişlilerde kullanılabiliyor. Eh buffer stoplar da biraz estetik katıyor sanki. Tabii daha boyama kararını veremedim.

Lokodan çekiş için uygulama.

Tenderdan çekiş için uygulama.

Peki bu acaba ne işe yarayacak?

Harun

CAN:
Valla ben olsam onlarıda ön tekerlere takarım, biyele bağlı tekerler de rahat rahat döner. İlla buharlı loko aldıracan yani... :D

Teoman Kardaşlar:

Harun çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Renk olarak, açık gri kullan veya hiç boyama malzemenin kedi beyazı kalsın derim.

Sorduğun parça için görüşüm:
Bu parçanın, 5 adet dişli parçaları, rayların traverst aralarına oturacak.
Rayın her iki yanında olup, üst tarafta açık olan delik şeklindeki kısma  temizleyeci
bir parça konup, lokomotiflerin tekerleklerini temizleyecek bir sistem olacak.

Benim düşüncem bu şekilde. Belki yanılıyor olabilirim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git