Gönderen Konu: Lima O Ölçek Dizel  (Okunma sayısı 3108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
Lima O Ölçek Dizel
« : Ocak 16, 2011, 13:58:35 »
merhaba bu dizel (KEMAL OMAY) KEMALBEY tarafından bana yedek parça yada eksiklerini tamamlayım kullanmam üzere gönderilmiştir ve modelin kemal beyinde dediği gibi bazı eksikleri vardı tekerlekleri yoktu ön ve arka tamponları ve içinin ağırlığı bende bu eksiklerini tamamladım orjinali bozmadan sadece eksikleri tamamdım ve siteye sizlere de resimleyerek paylaşıyorum parçalar tamamen elde yapılmıştır

(KEMALOMAY) beye bu dizel lokomotifi gönderdiği için çok teşekkür ediyorum
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2011, 13:55:18 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Lima O Ölçek Dizel
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2011, 15:25:55 »
Gökhan kardeşim , tekerlek ve tampon bulup lokoyu kurtarmana çok sevindim , güle güle kullan.
Keşke resimleri çekerken yanına bir paket sigara veya benzeri bir şey koysaydın , herkes bu ölçeği bilmez , daha iyi anlaşılırdı.
Belki bunu yapma şansın olmaz diye ben biraz açıklama yapayım, bu loko yaklaşık 30 cm boyunda ve 7-8 cm yüksekliğindedir.
İçinizde bu ölçekten  ( 1/43 ) yani  ( O ölçek  ) herhangi bir malzemeyi sağda solda satılık olarak gören olursa Gökhan'a haber versin , setini genişletmek istiyor.
Not:  Bizim kullandığımız Ho ölçek  ,  "  half O "  yani yarım O ölçek düşüncesi ve kısaltma yazılımı ile ortaya çıkmıştır.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2011, 13:55:35 Gönderen: Harun »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
Ynt: Lima O Ölçek Dizel
« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2011, 19:53:30 »
kemal bey yorum için çok teşekkür ediyorum ve ayrıca diğer form üyeleri açısından ölçekle ilgili kısa bir açıklama yapmışsınız

(Keşke resimleri çekerken yanına bir paket sigara veya benzeri bir şey koysaydın , herkes bu ölçeği bilmez ) demişsiniz
hemen örnek resim koyuyorum

resimdeki küçük yeşil vagon (HO) Ölçektir
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2011, 13:55:50 Gönderen: Harun »