Gönderen Konu: Piko raylar  (Okunma sayısı 3252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdartezgul

• Serdar TEZGÜL
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Piko raylar
« : Kasım 25, 2010, 19:50:15 »
Piko raylar üstünde hangi model lokomotifleri kullanabilirim?
Çocukluğum tren vagonlarında kaldı. Tekrar bulurmuyum bilemiyorum.

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Piko raylar
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 20:14:49 »
Serdar bey müsadenizle bu soruya bende bir soru eklemek istiyorum.

Hornby raylarla pico raylar birbirine uyumlumudur?

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2010, 21:09:11 »
Serdar bey , Piko raylar üzerinde Hornby dahil bütün DC akım ile çalışan ( yani marklin vb hariç )bütün loko ve vagonları yürütebilirsiniz.
Piko raylar ne yazık ki hiçbir raya sorunsuz uymuyor , oldukça rahatsız edici bir yükseklik sorunu var , sadece piko kullanmayı göze alırsanız , sorun yok , ama daha özgür olmak istiyorsanız mümkünse uzak durun.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı serdartezgul

• Serdar TEZGÜL
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2010, 20:34:35 »
Serdar bey , Piko raylar üzerinde Hornby dahil bütün DC akım ile çalışan ( yani marklin vb hariç )bütün loko ve vagonları yürütebilirsiniz.
Piko raylar ne yazık ki hiçbir raya sorunsuz uymuyor , oldukça rahatsız edici bir yükseklik sorunu var , sadece piko kullanmayı göze alırsanız , sorun yok , ama daha özgür olmak istiyorsanız mümkünse uzak durun.
Yardımınız için teşekkür ederim. Ray konusunda sabit kalmayı planlıyorum fakat hangi ray sistemi daha iyidir bilmiyorum.
Yani loko ve vagonlar karışık olacak. Onlarıda ya kuplör değişimi ile uygun olanları tercih edeceğim. Yada Ayrı bir loko ve vagon seti olacak.

Ben henüz tam başlayamayacağım fakat 3 yaşında kızım var ona bir piko başlangıç seti düşünüyorum.
Analog ama dijitale dönüşebiliyormuş en azından o başlamış olsun. Onunla birlikte ben de yavaş yavaş başlarım.
Bu yüzden ray sistemi piko olacak gibi...

Herkese kolay gelsin...
Hayırlı akşamlar...
Çocukluğum tren vagonlarında kaldı. Tekrar bulurmuyum bilemiyorum.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2010, 13:47:34 »

Ben p iko rayı biraz uğraşarak Mechanoya bağlamıştım. İmkanınız varsa direkt dijital Piko alın.
Sonradan dijitala geçmek daha fazla maliyet getirebilir.
G. ÖZKAN