Markalar, üreticiler > Marklin

Marklin'de digitale geçiş

<< < (7/7)

ctekin:
tekrar selamlar,

doğrudur, şalter ray kullanılıyor ancak bu işlem için aynı seriden ayrı bir aparat (1202) almak gerekiyor, bu aparat set içinde gelmiyor. set içinde switch-com röle aparatı (1201 - 8 adet makas veya 16 adet uncoupler için), bilgisayar bağlantı kablosu ve program var.

çalışma prensibi şöyle: set üzerinde şalter ray koyduğunuz yerleri programda işaretliyorsunuz, program bu noktalarda trenleri tespit edip ekranda gösteriyor. teknik olarak ise şalter ray üzerinde akım tespit edildiğinde 1202 aparatı bilgisayara sinyal yolluyor.

saygılar,

cem.

atarey:
Cem Bey selamlar,

Yeni başlayan biri olarak size birkaç sorum olacak.

Elimde marklin M ray sistemi mevcut. bu sistemi digitale çevirebilir miyim?
Ray sisteminde M ray sitemindeki sinyalleri kullanabilir miyim?
Eğer bu sorularıma cevap olumlu ise nasıl bir yol izlemem gerektiğini fotolarla aktarabilir misiniz?

Teşekkürler
Ata

utkan:

--- Alıntı yapılan: atarey - Ekim 09, 2015, 14:04:12 ---Cem Bey selamlar,

Yeni başlayan biri olarak size birkaç sorum olacak.

Elimde marklin M ray sistemi mevcut. bu sistemi digitale çevirebilir miyim?
Ray sisteminde M ray sitemindeki sinyalleri kullanabilir miyim?
Eğer bu sorularıma cevap olumlu ise nasıl bir yol izlemem gerektiğini fotolarla aktarabilir misiniz?

Teşekkürler
Ata

--- Alıntı sonu ---

Sevgili Ata,

Sekiz yıldır pek hareket yüzü görmeyen bir konu ve de yanıt alamayacağını düşünerek haddim olmadan mesajına yanıt vermek istedim... ::)

Cem Bey uzun zaman önce tren sevdasını bıraktı...şimdilerde duyduğum kadarıyla uzaktan kumandalı uçaklarla meşgul... ;)

Yani sana pek yanıt gelmeyeceğini söyleyebilirim üzülerek... :-\

Benden de pek fayda yok zira benim yol dönülmez ...yani analog...keşke yardımım olsa... :-[

Aslında ben son zamanlarına rastladığım, Nur İçinde  Yatsın, Haldun Bey'in dediği gibi buralarda Märklin'in dönüşme işlemleri, Müslüman

Mahallesinde salyangoz satmak gibi bir şey... ::)

Eğer dil problemi yoksa www.marklin-users.net  adlı siteden bolca yardım alabilirsin... :)

Hoş geldin, kolay gelsin.... :)

Sevgi ve saygılarımla,

m.utkan

kemalomay:
Ata kardeşim , dijital sistem ray ile ilgili bir şey değil , lokomotif ile ilgili.

Elindeki eski analog lokomotifler biraz uğraş ile dijitale dönebilir ( üç kutuplu motoru olanlar hariç ) Ayrıca sinyallerini  dijital yapmaya gerek yok , bir kablo bir düğme yeterli olabilir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git