Gönderen Konu: fenerbahçe tren istasyonu  (Okunma sayısı 5057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
fenerbahçe tren istasyonu
« : Temmuz 23, 2010, 14:22:20 »
herkesin sıcaktan bayıldığı,değil faaliyette bulunmak,paylaşımların sıfırlandığı bir sırada,
elime geçen,ilginizi çekeceğini sandığım. fenerbahçe tren istasyonunu paylaşıyorum.
hepimize serin günler....

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Fenerbahçe Tren Istasyonu
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2010, 16:10:02 »
haldun abi paylaşımın için teşekkür ederim

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: fenerbahçe tren istasyonu
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2010, 21:26:09 »
haldun abi paylasımın çok güzel....

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2010, 23:18:24 »
Haldun abi merhaba,

Bana çocukluğumu hatırlattın. Ben 4-5 yaşlarındayken bu hattan tren geçtiğine iki defa şahit oldum. İkiside yük katarı idi ve askeri kampa ( o zamanlar kampmıydı bilemem) malzeme nakleden trenlerdi. Hattın ben 10-15 yaşlarıma kadar hala mevcut olduğunu Feneryolundan Bağdat caddesini diyagonal geçtiğini ve Hatboyu sokaktan (hala Hatboyu sokakmı onuda bilmiyorum) Dalyan üzerinden kampa kadar devam ettiğini hatırlıyorum. Ne zaman iptal edildi onu hatırlayamıyorum. O zamanlar Feneryolunda Site açıkhava Sineması vardı ve hat yanından geçerdi. Hafızam beni yanıltıyorsa dostlar affetsinler.

Madem konu açıldı, bende biz yaştakilere bi soru sorayım. O zamanlar Fenerbahçeye tramvay çalışırdı. Bu tramvayı diğer tramvaylardan ayıran özellik neydi. Acaba hatırlayan varmı.

Paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2010, 23:05:52 »
Haldun abicim , konu için çok teşekkürler.
Can bey , ben Fenerbahçeye giden tren yolunu hayal meyal hatırlıyorum ama Moda tramwayına bindim , fakat ne farkı olduğunu hatırlamıyorum ( sanki sarı renkliydi gibi bir hisse kapıldm şimdi ) lütfen yazar mısın farkını.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2010, 23:57:08 »
Kemal Bey merhaba,

Geç yanıtladığım için özür dilerim. İstanbuldan yeni döndüm.

Fenerbahçe tramvayı yaz mevsiminde iki arabalı olarak çalışırdı. Arkadaki araba üstü açık bir araba idi. (Dikkatinizi çekerim, camları sökülmüş değil, üstü tamamen açık bir araba idi.) Sanırım Kadıköy yakasında tek bu hatta bu uygulama vardı. Kadıköy-Bostancı hattındada iki arabalı tramvaylar çalışırdı ama bu hatta camları sökülmüş arabalar çalışırdı. Çocukluğumda Selamiçeşmede otururken Kadıköye inmek için Bağdat caddesinden Kalamışa kadar sırf bu tramvaya binmek için yürürdüm. Hafızam beni yanıltmıyorsa bu açık araba çeken araç değildi. Eski Gazhane Tramvay müzesinde bu arabadan bir tane gördüğümü hayal meyal hatırlıyorum. (Sahi müzeyi ne yaptılar.) Hatırladıklarım bu kadar.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2010, 18:31:45 »
Can bey , üstü açık tramvayı hatırlayamadım , ben Kadıköydeki tramvay müzesine gitmiştim , gerçekten acaba ne oldu , ilk Kadıköye gittiğimde o binaya girip soracağım ( sanırım eski itfaiye binasıydı )Teşekkürler bilgiler için ....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.