Markalar, üreticiler > Hornby

1/76 OO Hornby Scaleautos 1/87 HO Kurgularda Sırıtır mı?

(1/2) > >>

Harun:
Merhaba,

Hornby'nin çok sempatik bir otomobil kamyon serisi var. Fiyatları da bana uygun geldi. İlk defa da bugünçektiğimiz partide geldi.

Ancak ölçek olarak 1/76 olduğu için HO 1/87 kurgularda biraz sırıtabileceğini düşünüyordum.

Aşağıdaki toplu fotoğrafta Hornby dışında Herpa, Viking, Woodland Scenics ve Ricko markalarının HO (1/87) araçları da var.

Hepsini toplu olarak çekip farkın göze batıp batmayacağı konusunda fikrinizi almak istedim.

Sizce çok sırıtıyor mu?

Soldan 2. ve 5. arabalar Hornby Scaleauto yani 1/76 ölçek, diğerleri ise 1/87.

Gelen tüm çeşitleri aşağıda görebilirsiniz.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=4182.msg39274#msg39274

Selamlar,

Harun

ibrahim:
Merhaba

Direksiyonun sağda olmasının dışında bence hiç fark edilmiyor.

İbrahim Kaygın

dadaş:
Sayın İhsan bey yapmış olduğunuz çalışmaları takdirle izliyor ve takip ediyorum.Ellerinize sağlık çok zarif ve hassas çalışmalara imza atıyorsunuz.Sizden öğrenmek istediğim bir resim üzerinden ölçeklendirmeyi basitçe nasıl yapabilirim.Bir bina resmini 1/87 ölçeğe nasıl uygulayabilirim.
Saygı ve hürmetlerimi sunarım.

dadaş:
Teşekkürler.Kolay gelsin.

kemalomay:
İhsan bey doğru söylüyor , bir çok firma üzerine Ho yazarak  1/80 ile 1/87 arasında üretimler yapıyor.Bir Rivarossi E 17 lokom vardı ve uzun zaman kullandım,ancak bir gün Harundan  Roconun E 17 sini aldım ,evde iki loko arasındaki boyut farkını yanyana getirince anladım.Ufuk Rivarossinin bazı modellerini 1/80 yaptığını söyledi.
Arabalara gelirsek eğer aynı tip olmazlarsa Ho ve 00 ölçek arabaların farkı göze batmaz.
Hornby nin bu arabaları değişik ,sanırım ben de alacağım bazılarını.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git