Gönderen Konu: Sn. Kemal Omaya iki buharlı  (Okunma sayısı 2376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Sn. Kemal Omaya iki buharlı
« : Nisan 27, 2010, 20:36:36 »
Kemal Bey merhaba,

Önce sorunuza cevap vereyim. Model trenler kadar gerçek trenlere ve istasyonlara da tutkuluyum. O nedenle her seyahatimde ve boş zamanlarımda tren ve istasyon fotoğrafları çekmeye gayret ediyorum. Eğer forumdaki arkadaşlarında ilgisini çekiyorsa yayınlamaya devam ederim.

Sizin için 2005 Kanada seyahatimde müzede çektiğim iki adet nadir buharlı lokonun fotoğraflarını yayınlıyorum. CPR No. 3100 CPR Angus Atölyelerinde 1928 yılında ve sadece iki adet olarak imal edilmiş. İkiside şu anda müzelerde sergilenmekte. CNR No. 6400 (Northern) Montreal Locomotive Works 1936 imalatı ve 1939 da Kraliçe Elisabethi taşımış. Ayrıca belirteyimki adamların müzecilik anlayışına hayran kalmamak elde değil. Lokolar özel bir salonda son derece temiz ve klimalı bir ortamda sergileniyor, ve siz lokomotifin altından girip üstünden çıkabiliyorsunuz. 6400 ün markizinde fotoğrafım var ama sizi çatlatmamak için özellikle koymadım.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

CNR - Canadian National Railways
CPR - Canadian Pacific Railways

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Sn. Kemal Omaya iki buharlı
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2010, 20:48:56 »
Muhteşem .emeklerinize sağlık.Ülkemizin yaptığı yegane lokomotifte yanılmıyorsam Karakurt,ta Eskişehirde toprağın üzerinde içler acısı bir halde kaderine terk edilmiş duruyor.. işte aramızdaki geçmişine ve emeğine sahip çıkma farkı. ne diyelim!!!!!!!!!!!!

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Sn. Kemal Omaya iki buharlı
« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2010, 22:56:59 »
Değerli dostum , gördüğün gibi resimlerden herkes memnun,zaten koyduğun resimler hep görmediğimiz ilginç lokolar , memnun olmamak mümkün mü ?
3100 ün tekerlek boyu karşısında dehşete kapılmış olmalısın.
Markizdeki fotoyu da koysaydın keşke , ne yapalım zevkle çatlayacaktık.
İsim vermiyeyim ama ( mesela Okan ve Ufuk ,demiyorum yani ) bazı dostlarımın en büyük zevki ben de olmayan lokoları alıp çatlatmak .
Bu da işin bir başka tadı zaten.
Selamlar sevgiler.......
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.