Gönderen Konu: Loxx Bostancı  (Okunma sayısı 140465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
Ynt: Loxx Bostancı
« Yanıtla #100 : Mayıs 24, 2011, 08:55:26 »
Vay vay vay ev elden gidiyor duvarlari boyuyorlar

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #101 : Mayıs 24, 2011, 18:00:01 »

Palmiya ağacını buraya koyarsanız adeta 'lost' sahnesi olur.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı (JOUEF DRESINE DU 65)
« Yanıtla #102 : Mayıs 25, 2011, 04:58:43 »
Sevgili Model tren sevdalısı dostlar,
Jouef marka dresine DU 65 modelimiz üzerinde modifiye işlemlerine devam
etmekteyim. Orjinal fotograflarını öncesinde burada yayınladığım
dresine DU 65 'in ilgimi çeken yanlarından biri kuplör bağlantısı idi.
Elimden geldiğince tam ölçülerinde olmasada!! bir nebze yaklaşarak
ve de biraz görsellik yaratmış olmak adına kuplör bağlantılarının ilkini
uzun bir mücadele sonrasında gerçekleştirdim.
Umarım gerçek olan DRESINE DU 65 görseline yaklaşmışımdır.
Sevgi ve Saygılarımla.
Nedim KUŞ..

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #103 : Mayıs 25, 2011, 05:04:41 »
fotoğrafların devamı..

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #104 : Mayıs 25, 2011, 18:53:32 »
1- resim tarihine bakınca jetonum düştü...vay vay vay.....
    19 mayıs gunu sayın kemal omay bey...ilk olarak beni çalıştırmış.loxx bostancı kenarlarına koyacağı plexiglasları boğaz tokluğuna kestirdi bana...( hehehehehe boğaz tokluğu dediğim,tatlısından tuzlusuna,poacasından,kuşkaldırarına kadar paketler dolusu yiyecek....:))
ama ben de kenarlarını ona tesviye ettirip zımparalattırdım.( aslınde elinden gelmeyen yok.....)
2-abi elimde tefriş malzemeleri var. ferda ile konuştuk bu evi sen yaparsın diye verdiği gazla konuşmaya başladık.ben de 3 oda 1 salon ev zannediyorum. yanında getirdiği tariflerle konuşmaya başladık. ben hep tabii tamam vs diyorum.konuşmalar ilerledikçe... aman allahım... zemin katta  dükkanlar,2 kat konut,ustte ofis vs derken adam benden resmen apartman istiyor yaaaaaaaaaaaaaa.....
o kırmızı yanakları ve gülen yüzü olmasa resmen döversin yani...:)
2-benden sonra haruna gideceğini söyledi. onu nasıl çalıştırdığını bilmiyorum haberim yok.
3- ama akşama doğru barbaros,nedim ve ufuk' u da gene köleleştirdiği kesin.yok efendim. kendisi de düşen uçak dioraması felan yapmış da vs vs...
4-doğan kardeşime de kurgu duvarından sonra,salon ve diğer odaları boyattırdığı duyumu geldi kulağıma....
5-1 ci  maddedeki sevilesi ve öpülesi taraflarına binaen,duramadım ve başladım tabii.. ve planlama ile çizimleri bitirdim.
   ( autocad ile ben boğaz tokluğuna çalışıyoz ama...)cnc vs, rakı ile çalışıyo... birisi kemal omay' iletsin ....

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #105 : Mayıs 26, 2011, 02:47:09 »
Sevgili dostlarıma cevap vereyim barim.

Oruç kardeşim , haklısın vallahi ,biraz aceleye geldiği için pembe palmiyemi yaptığım muhteşem sahnede kullanmayı unuttum ( modelcilikte son nokta vallahi , kendimle ne kadar gurur duysam az , alkışlayın beni yahuuuuuu    ;D    ;D   )

Daha iyisini de yapacağım söz.

Nedim kardeşim kendi gazıyla gidiyor , bişey demiyorum , bizim vereceğimiz gazla çalışsaydı tamir edeceği 2 tren için 3 sene beklemezdik  ;D aaaah ah.

Haldun abicim o evin ismi " Villa Bağbakan " olacak. ( apart villa yani  ;D )
Belindeki ağrılara rağmen benim işimi canla başla yaptığın için bir kez daha teşekkür ediyorum,ellerine sağlık , ev bitince Ferdayı çatlatıcaz , onun için yapmaya değer yani.  ::)

CNC denen makine elektrikle çalışmıyo muydu yav , seninki niye rakıyla çalışıyo ki.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #106 : Mayıs 27, 2011, 04:59:51 »
Sayın model tren sevdalısı Kemal Omay,
Madem kendi gazımızı ile gidiyoruz. Bu model üzerindeki şimdilik son çalışma.
Bakalım ne zaman biter tanrım bilir.!! 2013-2014 ..!!

Orjinal drezinin arka kısmında bulunan vinc kısmına ait basamaklar ve tutma kolları ne
yazık ki model üzerinde yok..
Model üzerinde oluşturmak istediğim ayrıntılardan biri idi vinç kısmındaki basamak
ve tutma kolları.. Bunları oluşturmak için kullandığım parçalar sırası ile
- led ampul metal ayaklarının bir bölümü
- ince plastik parcalar
- tutma kolları ise dirençlerin metal kısımları
- japon yapıştırıcı, tamiya (yeşil kapak) ince plastik yapıştırıcı
Sanıyorumki orjinal SCNF DRESINE DU 65 görseline bir nebze daha yaklaştım..
Çalışma sonunda birkaç fotoğraf..
Sevgi ve Saygılarımla.
Nedim KUŞ..

[/center]

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #107 : Mayıs 27, 2011, 05:05:17 »
Fotografların devamı..

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #108 : Mayıs 28, 2011, 13:34:31 »
Sevgili Nedim detayları yaparken bulduğun çözümler ve işçilik muhteşem. Ellerine sağlık.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #109 : Haziran 01, 2011, 05:28:30 »
Sevgili Model Tren sevdalısı Dostlar,
Modifiye işlemlerini aşama aşama götürdüğüm drezine ait arka vagon
orjinalinde sonlandırma ikaz lambası mevcut.. Kemal Omay dostumuzdaki
malzemeler arasından zorla aldığım statik durumdaki plastik lambayı (veya fener)
ışıklandırma işlemini bitirerek vagon üzerine montajını yaptım..
İlk işlemlere ait fotoğraf çekmeyi atladım. Kemal Omay 2 adet vermiş olsa idi, bende
modifiye edilmemiş halini başka bir obje yanında fotoğraflar idim. Umarım kendisi
elindeki plastik lamba (veya fener) lardan bir iki fotograf koyar..
Model trenlere olan sevdanız hiç eksilmesin..
Sevgi ve Saygılarımla..
Nedim KUŞ..

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #110 : Haziran 01, 2011, 12:25:28 »
Arkadaşlar , üşenmedim gidip ölçtüm , Nedim'in fener dediği ve benden zorla aldığı şeyin kısa ucu 2mm uzun tarafı ise 3mm , elinize bile zor alıyorsunuz , resimde büyük görünüyor , ölçerken bile tutması zor.   ( gördüğünüz gibi ,malzeme mikroskopik bile olsa tren malzemesi olduğu için benden böyle zor alınıyor  ;D )

Ben onun ortasını kırmızıya boyayacağını düşünmüştüm , zaten bu amaçla yapılmış bir parça , ama dedim ya adam bu günlerde kendini aştı , ( burda alkış sesleri olsun barim ) ses etmiyelim bakalım daha neler görücez.

Bu arada Nedim'e " aynı drezinden sana da alayım bir tane " demiştim günler önce , fakat birden gözlerinde hain bir pırıltı görünce bendekinden daha iyi yapacağını anladım hemen.
Sonra da itiraf etti zaten öyle olacağını , şimdilik anlaşamadık , daha iyisini yapmayacağına söz verene kadar ben başka bir tane almayacağım.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #111 : Haziran 07, 2011, 04:16:29 »
Sevgili Model Tren sevdalısı dostlar,
Elimden geldiğince ve de eldeki atık malzemelerden faydalanarak becerebildiğim
kadarı ile JOUEF marka DRESINE DU 65 üzerindeki ayrıntılara devam ediyorum.
Yine orjinal Drezin üzerinde bariz bir şekilde görünen ön taraftaki egzos idi.
Eldeki atık malzemeler ile oluşturmaya çalıştım.
Önümüzdeki günlerde kabin içi dizayn işlemlerini sonlandırarak analog şekli ile
test sürüsü yapacağım.
Akabinde tamamen dijital hale getirmek üzere arka ilk vagon içerisinde
dizayn oluşturmaya başlıyacağım. Vagon içerisine dekoder, direnç ve de
motora fazla yük bindirmemek için voltaj ayar dirençleri koyarak üzerini
yol malzemeleri ile şekillendireceğim.
Model tren sevdanızın hiç eksilmemesi dileklerimle..
Nedim KUŞ..

« Son Düzenleme: Haziran 07, 2011, 04:20:49 Gönderen: Nedim »

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #112 : Haziran 07, 2011, 07:03:23 »
ellerinize sağlık nedim bey sizden öğreneceğımiz çok sey var .

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı ( yeni resimler )
« Yanıtla #113 : Haziran 21, 2011, 00:01:19 »
Değerli arkadaşlar , uzun zamandır resim koyamadım ama , çalıştık , epey yol aldık .Bu işe  Alman gibi başladık , planlı programlı yani , fekkat sonradan Türk damarımız ağır bastı , eldeki malzemeye ve aklımıza gelen yeni fikirlere göre çalışmaya başladık , bu nedenle planlanandan daha uzun sürecek ama oldukça değişik mizansenlerimiz olacak.

Bazı bölümler bitene kadar resim yok , yani yarım yamalak görmek yerine bitmiş olarak görülmesi gereken birkaç bölüm var .
Bu resimler hastalık nedeniyle evde yatan Koray kardeşim için.

Barbikim çalışıyor , evvet huzurlarınızda dünyanın en hızlı balast dökücüsü , en hızlı bağ bahçe tarla yapıcısı , nam-ı diğeeeeeeeeer  , makas katili  Barbaroooooooooooooooooos……….   ;D  ( alkış sesleri )

Rayların , yolların , tünellerin efendisi Ufuuuuuuuuk.......

Veeeee , Nedim çalışıyor , mikroskopik işlerin ustası , olmadık şeyler yapıcı , keyfi gelmeyince asla çalışmayıcı Nediiiiiiiiiim……………….( sol köşede mavi şortlu olan     ;D  )

Tünel içine elektrik hattı döşeniyor bu resimlerde

Veeeee huzurlarınızda dağların tepelerin ve binaların fatihi Ferdaaaaaaaaa.

Gördüğünüz gibi resimde yedek parça kutularından işe yarar parça yürütürken yakalanmış olan değerli dostum.

Nı ha ha haaaaaa , yaaaa  Ferdacım bana verdiğin Vollmer  istasyon binası kitini yapmadığın için intikam alacağımı söylemiştim sana di mi , nı ha haaaaarggggg hah haaaa.  ( orman tecavüzcüsü gülüşü )  neyse binayı Ufuk yapıyor şu anda , ben yapacağım ama boya yapmadığım için bana vermiyorlar  maalesef

Kömür doldurma alanı  yavaş yavaş şekilleniyor , başka malzemeler de var konacak , bitince tekrar resimlerim.

Kömür yükleme alanının ilk lokosunu koydum , nedense yine itiraz ettiler , zaten her şeye itiraz ediyor huysuzlar…………

Neyse , doğrusu buymuş , hadi öyle olsun …..

Plaktornada son durum

Bir köşede HOe tren hattımız var , bir yerlere gidecek , şu anda görülen loko ve vagonlar Barbaros kardeşimin , ileride geri alacak  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ay çok güldüm vallahi ,yav bu eve giren tren bi daha çıkmaz , hala öğrenemediler……………

Bilmeyen varsa not: HOe üst kısmı normalden biraz ufak fakat HO ölçek , ray kısmı ise N ölçek,  dar hat denilen ve gerçek hayatta genellikle küçük yerleşim birimlerine çalışan tren.

İstasyonun sağında bir hurda vosvos

Yine istasyonun sağından bir kare

Dağ kısmından bir enstantane , resimde görülen alet az bulunur bir Roco Br 50

Otobüs Faller Car sistem otobüsü , yani yürüyenlerden , Murat 124 ise Brekina marka ,

Yine bir köşeye zorla koydurduğum  makasçı evi ve lojmanı ( Barbik kardeşim bina asfalt beton yol vs sevmiyor her yer yemyeşil olsun istiyo , onun için zorla koydurduğum diyorum )

Bu gecelik bu kadar………………..

« Son Düzenleme: Mart 06, 2013, 20:35:08 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #114 : Haziran 21, 2011, 17:32:36 »
süper olmuş. Çalışmalar harika gidiyo  Kemal Abi. İyiki koydun özellikle kömür vinci altına koyduğunun lokoya bayıldım. :)))
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #115 : Haziran 21, 2011, 19:10:43 »
Kemal abi tarlada çalışacak madenci figürü lazım bulabilirmisin acaba.!!! ;D ;D ;D :::-*

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #116 : Haziran 22, 2011, 00:31:22 »
İşte buyrun , arkadaşlarım ne kadar hain bakın görün , Barbikim benden , yaptığı tarlalarda çalışacak eleman istedi , bende ona " tamam vereyim " dedim  ve  elimdeki figürlerden kürekli kazmalı 8-10 tane adam verdim , vay , neymiş efendim adamların başında baret , madenci lambası vs vs varmış.

Napalım yani gözüm görmüyor ,her gördüğüm kazmalı adamı çiftçi sanıyom ,   ;D  15 gündür devamlı benle dalga geçiyodu , şimdi buraya da yazıp yapacağını yapmış.

Fıkradaki adam tuvalet kağıdı yerine zımpara kağıdı verince sorun olmuyo ,  ne var yani.

Hem bana bak Barbikim , burdaki üyeler beni iyi tanır , ben bu işlerde yanlış yapmam , modelcilikte ne muhteşem işler yaptığımı herkes çok iyi bilir , sen beni istediğin kadar kötüle canım , kimse yemez.  ;D
« Son Düzenleme: Mart 06, 2013, 20:36:23 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #117 : Haziran 22, 2011, 23:41:51 »
kemalciğim.. çalışmalarınızı gıpta ve hatta kıskançlıkla izliyoruz..
ama o kadar yaptığınız şeyin arasında bağbakan-residence'in arsasını göremedim..

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #118 : Haziran 25, 2011, 01:29:48 »
Değerli dostlar,
Kemal kurgusuna başlayıp ve bizlerin onu ziyaret temposu arttıktan sonra Kemal her nedense kurgu odasında bazı önlemler almaya başladı. Aşağıdaki resim örneklerden biridir. Biz her ne kadar üzerimize alınmasakta geçenlerde Barbaros ile Ufuk Kemal kesin bir yerlere kamera filan koymuş olabilir dediler. Ben yok canım artık o kadar da değil desem de içime bir kurt düştü ve bir deneme yapayım dedim. Kameralara yakalanma riskini göze alarak Kemal'in kirli çıkılarına bir operasyon düzenledim. Meğersem kamera sistemi doğru imiş. Ancak bu habersiz çekilen gizli kamera görüntülerini Kemal'in kamu oyuyla paylaşıp beni zor duruma düşürmesini hiç tahmin etmezdim. Kemal yarın ödünç aldığım loko parçalarını iade edeceğim.

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #119 : Haziran 25, 2011, 07:25:13 »
Bugune kadar oraya neden gelmedin sandin Ferda. Diyecektim ama hadi simdi benden duyulmasin dedim. Taa basinda aradi beni bilgi aldi sistem hakkinda.