Gönderen Konu: Kesit Kurguma Devam  (Okunma sayısı 2453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Kesit Kurguma Devam
« : Şubat 28, 2010, 20:25:20 »
Uzun bir aradan sonra yeni fotoları huzurlarınıza ve fikirlerinize açıyorum.
İlk iki resimdeki ev maketimin etrafını yani zeminini mobilyaların altlarına konulan keçeden yapacaktım (altı yapışkanlı) fakat boyamaya çalıştığım zaman çok sulu kaldı ve kuruması epey uzun süreceğinden vaz geçtim. Gerçi akrilik boya kullanabilirdim ancak bu seferde gerçeklikten uzak olmasından çekindim. Ayrı bir kurguda bu fikri denemeyi düşünüyorum. Bu keçeyi söküp yerine Fallerin çim zemin malzemesini kullandım ve etrafını çitle çevirdim.
Diğer resimde ise tünel giriş kenarlarını yapmaya çalıştım. Kullandığım malzeme strafor, kesimi, şekil vermesi ve boyaması kolay oldu.
Gelelim ağaç yapımına; bunun için baya bir araştırma yaptım forumdan ve diğer sitelerden. Ağaç gövdeleri için ağaçlardan topladığım kısa dalları ve otları , yeşillikleri için bir çiçekçiden aldığım kuru yosun kullandım. Kuruma yapmıyormuş eğer yaparsa hafifçe su serpmemiz yeterli olacakmış. Ağaç gövdesi yapımında forumda bulduğum tel kıvırma tekniğini de kullandım. Gerçekten yapımı zevkli fakat baya uzun sürüyor. Tel gövdeleri sonra akrilik ile boyamayı düşünüyorum.
Şimdilik bu kadar ilerde yeni paylaşımlarım olacak.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Kesit Kurguma Devam
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2010, 11:01:03 »
Eline sağlık çalışmalarına devam. Yaptıkların çok değerli, tünel girişin ayrıca çok hoş görünüyor.

İbrahim Kaygın

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Ynt: Kesit Kurguma Devam
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2010, 13:35:34 »
Teşekkürler İbrahim Bey !