Gönderen Konu: Mini toplantı ve karar  (Okunma sayısı 5439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Mini toplantı ve karar
« : Ocak 27, 2010, 12:45:56 »
Daha önce yazdığım gibi dün akşam bizde Ferda,Nedim,Barbaros ,Ufuk ve tatlı Gülçin'in katılımı ile bir mini toplantı yapıldı.
Çizdiğimiz plana Ferda'nın katkısı ile son bir ayar yaptık,modüllerin teknik olarak nasıl yapılması gerektiğine karar verdik ,bol bol kavga ettik ,hiç dedikodu yapmadık.
Başka bazı kararlar da aldık tabi,
1)Kadıköy klüp binamızda yaptığımız aylık toplantılara yeniden başlamaya,
2)Ortak bir diaroma yapma çalışmasının hızlanmasına,
3)Kurgusunu yapmaya başlıyacağı için kemalomay isimli üyeyle bir daha asla dalga geçilmemesine karar alınmıştır...

Bu arada NeBaMu kurgusu için bir Anadol kamyoneti dolduracak kadar malzemeyi hediye eden Ferda'ya ,Nedim ve Barbaros teşekkür vs gibi iyi niyetlerini belirtirken ben de bütün bunları benim önümde onlara verip beni çatlattığı için kötü niyetlerimi ilettim.

Trafik ve uzun yol etkenlerine aldırmadan koşup yardıma gelen tüm dostlarıma teşekkürler.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Mini toplantı ve karar
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2010, 13:12:21 »
Arkadaşlar Kemal'in de yazdığı gibi Kemalland'ın dün akşam son detaylarını konuştuk. Üç sene gibi kısa bir sürede plan aşaması tamamlanmış oldu. Tahminimize (bu tahmine Nedim,Ufuk,Barbaros ve ben katılıyoruz) göre bu yüksek tempo ile 2010 sonuna kadar masa yapımı, 2015 sonunda da kurgu yapımı  TAMAMEN bitmiş olacak. Tabi bu arada hazırlanan plan ile ilgili benim gibi sonradan (Ufuk'un kötü bakışları, Nedim'in Ferda fazla kurcalama uyarıları arasında) fikirlerini beyan eden çıkmaz ise. Hayırlısı olsun. Sevgili Esin hanıma ve Kemal'e dün akşam için teşekkürler.

Sevgiler,selamlar

Ferda

« Son Düzenleme: Ocak 27, 2010, 14:24:30 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2010, 13:14:22 »
İhsan beyciğim gelen şikayetler üzerine yüksekliği 110 cm yaptık  ;D
Türk olduğumuz için doğal olarak ilave bir kaçak kat yapacağız .
Alt katta hain Nedim'in tabiriyle " batık şehir Atlantis "  kurgusu  yapılacak ve
sanırım dünyada ilk olacak, e o da bizlere yakışır tabi......... :D
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 27, 2010, 13:34:23 »
İhsan bey , kurgu yapılacak salonun bir köşesinde sonradan pimapenle kapatılmış 3-4 metrekarelik , kocaman ve manzaralı bir çalışma masası olan bir balkon var.( o masayı sen kullansan ve daha çok vaktin olsa ne harikalar yapardın vallahi )
Zamanla ayrıntıları ve resimleri koyalım. ( ayrıca eve de beklerim )

Ferdacım 3 numaralı kararı hatırlatırım sana , bütün üyeler şahit olsun ,hepinizi utandırıcam , bu sefer siz benim hızıma yetişemiyeceksiniz.
İşte burdan ilan ediyorum ,kurguyu Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına yetiştirmezsem ne olayım.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2010, 13:37:47 »
Neee yoksa siz de mi katılacaksınız bu İstanbullu hain üyelere , size güveniyorum yapmazsınız.

Kesin şekile karar verildi kardeşcim , birkaç güne usta geliyor.Bana kalsa raylara balast bile döşemeden hızla bitiricem biran önce oynayabilmek için ama herkes kızıyor,yapılmış bitmiş evlerin bile boyanması gerektiğini söylüyorlar, ne yapıcaz bilmiyorum.

Tren raflarını da değiştiricem ve toz almaz şekilde yapmaya çalışıcam.Onlarında resimlerini çekip siteye koyarız bu arada.  ( yardımsız yapamayacağım için çoğul kullanıyorum )
İstanbula gelirsen bekliyorum eve.Selamlar sevgiler.......

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2010, 13:46:10 »
kemal bey hayırlı olsun şimdiden. başlamak bitirmenin yarısıymış.

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 28, 2010, 19:21:39 »

Şehir farketmaz, yeterki başlayın, dalgakıran yapmak bizden.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ocak 28, 2010, 22:54:13 »
Atilla kardeşim , evet başlamazsan bitmiyor , biraz uzun sürdü ama neyse son aşamaya geldik hep beraber.
Oruç bey harika bir fikir ve teklif teşekkür ediyorum , evet denizim olacak , o aşamaya gelince sizden fikir alacağım zaten ,yani aklımdasınız.
Selamlar sevgiler......
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2010, 23:10:58 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Mini Toplantı Ve Karar
« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2010, 10:38:00 »
kemal abi hayırlı olsun  yardımcı olabilirsem sevinirim

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2010, 00:24:18 »
Değerli dostlarım,saat 9 dan 11.30 kadar marangozum bendeydi , diaroma için masalarımın siparişini verdim.
F şekline benzer bir diaroma olacak , 2 katlı , birinci kat yerden 45 cm yüksekte ve altları çekmece veya dolap olacak , arada 50 cm lik bir boşluk var ve üst kat ayaklar üzerinde olacak ve alt dolaplara monte edilecek.
Toplam yükseklik 110 cm.
14 adet alt katta 14 adet üst katta olmak üzere toplam 28 parça ( modül )
15+15 toplam 30 metrekare kullanım alanı mevcut.

Sanırım 15 - 20 güne parçalar gelir , resimlerini koyacağım o zaman daha iyi anlaşılır.

Sadece 3 yıl gibi kısacık bir zaman diliminde eski yanlış masalarımı söküp yenilerini sipariş verdim ,bana tembel , yavaş diyen dostlarım artık utanmışlardır yaptıklarından  ;D

Bu aşamaya gelmemde yardımlarını ve fikirlerini aldığım dostlarım Ufuk Baysal,Nedim Kuş,Barbaros Ağırbaş,Okan Bekatlı,İhsan Günder ve Ferda Genç dostlarıma bir kez daha teşekkürler......

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Mini Toplantı Ve Karar
« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2010, 01:20:52 »
Size tembel diyenler utansın efendim... Eğer fotoğrafları 3 yıl sonra görür isek şimdiden biliyoruz ki marangozdan kaynaklanıyor... Saygılar sunuyor kolaylıklar diliyorum... İlyas Şıklar

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #11 : Şubat 18, 2010, 18:29:06 »
27 Ocak 2010 ------> 22 gün yaklaşık.

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Şubat 19, 2010, 12:14:17 »
kemal abi kolay gelsin  saygılar
hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Şubat 20, 2010, 01:15:15 »
Destek mesajı atan tüm dostlarıma tek tek teşekkürler , dalga geçen diğer tüm dostlarım ise Loxx Bostancı bittiğinde ( 2023 e kesinlikle yetişecek )  ceza olarak adam başı 12 euro verip gezecektir, herkese önemle duyurulur. :P