Gönderen Konu: sonunda trenlerime kavustum  (Okunma sayısı 12744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: sonunda trenlerime kavustum
« Yanıtla #20 : Ağustos 26, 2009, 23:09:25 »
arkadaşlar içinizde sorularıma cevap verecek olan yok mu? bugün şöyle bir talihsiz olay daha yaşadım roco sette. lokomotif ve vagonlar kuplörlerinden ayrılıp durdular. şimdiye kadar fazla sök tak da yapmadım ama yalama olma ihtimali olabilir mi bunlarda?

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Ağustos 27, 2009, 09:49:39 »
şimdi yaşadıklarımı ve sorularımı aktrayım sizlere.

1.Roco raylarda roco treni son hızla ileri ve geri çalıştırdım bir sorun çıkmadı ama ıce3 deray oldu sizce sebebi ne olabilir.
2.İki treni de tek tek sorunsuz bir şekilde (hem roco raylarda hem de piko raylarda) çalıştırabiliyorum fakat iki treni aynı hatta kullanamadım. bugün piko raylarda iç hat olması sebebiyle deneme yaptım. her iki treni de hatta koydum (biri iç biri dış hatta olacak şekilde). hız verdim (piko kumanda ile) her iki tren de aynı anda hareket edip duruyor.
3.piko kumandayı roco raya, roco kumandayı piko raya nasıl bağlayabilirim? bağlantı şekilleri ikisi de farklı.
4.kumandaları nasıl kullanabilirim? kılavuzlar ingilizce ve almanca olduğu için pek bir şey anlayamadım. roco da gösterge olması sebebiyle kullanım daha kolay.

sorularım şimdilik bu kadar. başınızı ağrıtıyorum kusuruma bakmayın artık. ne de olsa bu hobide yeniyiz. teşekkürler.

Atilla bey merhaba,

Öncelikle yeni setlerinizi iyi günlerde kullanın. Her iki setinizde çok güzel görünüyor.
Sorularınıza gelince çok daha tecrübeli arkadaşlarımız mutlaka detay vereceklerdir ama Okan beyin hazırladığı bir kaç yazıda sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ancak aynı hatta 2 seti kullanmak için lokolarınızı kumandadan farklı adreslerde tanımlamanız gerekecektir. Bende hornby olduğu için nasıl sorusuna cevap veremeyeceğim.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?board=3.0

Saygılarımla
İbrahim Kaygın

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #22 : Ağustos 27, 2009, 15:34:21 »
İbrahim bey ilginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Ağustos 28, 2009, 19:32:20 »
sonunda trenleri aynı hatta yürütmeyi başardım. okan beyin daha önce sitede yazdığı yazıyı buldum uyguladım ve oldu.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=298.0

Ama kuplör sorunu devam ediyor. galba kuplörler deforme olmuş.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Ağustos 31, 2009, 12:36:55 »
vagonlardan detay fotoğrafları

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #25 : Ağustos 31, 2009, 12:40:52 »
bir sorum da aksesuarlarla ilgili olacak. aşağıda poşet içinde gösterilen aksesuarların tamamı kullanılacak mı yoksa şemada da gösterildiği gibi versiyonlarına göre mi kullanılacak acaba?

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Ağustos 31, 2009, 13:22:53 »
Fotograflardan çok güzel olduğu görülüyor.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Ağustos 31, 2009, 13:35:54 »
teşekkürler. eski üretim olması sebebiyle avusturya malı.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #28 : Ağustos 31, 2009, 13:59:18 »

bir sorum da aksesuarlarla ilgili olacak. aşağıda poşet içinde gösterilen aksesuarların tamamı kullanılacak mı yoksa şemada da gösterildiği gibi versiyonlarına göre mi kullanılacak acaba?

Atiila Bey, poşet içindeki aksesuarların tamamı kullanılmayacak. Zaten fotoğrafladığınız lokomotifin üzerinde, verilen
aksesuar parçalarının bir versiyonu takılı. Yalnız silecekler kesin takılacak. Diğer parçalar seçenekli olarak verilmiş.

,
Eğer isterseniz yeşil renkle işaretlediğim, bağlantı kanca ve hortumlarını değiştirebilirseniz görünüm olarak daha güzel
olabilir. Kuplörlere dokunmayın. Onlar,Roco'ya özgü kuplörler. Vagonlarda da aynısı olduğundan iyi bir takım oluşturuyorlar.

Bu kuplörler aynı zamanda tamponları daha da yakınlaştıran kuplör özelliğinde olduğundan soketli diğer marka modellerde
de tercih ediliyor.

En altta görülen paneller de ister takılır, ister takılmaz. O seçenek te modelciye bırakılmış.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #29 : Ağustos 31, 2009, 14:04:53 »
Model trenlerinizi iyi günlerde kullanın.hayırlı olsun.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Ağustos 31, 2009, 16:13:30 »
mehmet bey teşekkürler. teoman bey şekilli ve ayrıntılı açıklama için teşekkürler.