Gönderen Konu: piko 57186 Dijital Set  (Okunma sayısı 11409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: piko 57186 Dijital Set
« Yanıtla #20 : Haziran 05, 2009, 15:14:44 »
Akşam piko setde bahsettiğiniz gibi, mechano setin anolog lokomotifini de 0 kanalda çalıştırdım.
Peki hem analog hemde dijital lokomotifi aynı anda Piko setimde çalıştırabilirmiyim.
Bir sorun olurmu
G. ÖZKAN

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Haziran 10, 2009, 14:49:10 »
Sayın Arkadaşlar,
Dün Profilo Elit Mağazasına gidip benim onlara iade edip, onun yerine bana başka lokomotif verdikleri eski lokomotifi yaptırıp yaptırmadıklarını sordum.
Mağaza bana lokomotifi çalıştıramadıklarını belirtiler.Bende onlara 57185 setini indirim yparlarsa vagonları ve rayları için alabileceiğimi belirtim. Lokomotif çalışmadığı için komple seti 450 TL den 200 Tl ye indirilince aldım.
Lokomotif çalışmasa bile hiç olmazsa yedek Digi 1 ve uzaktan kumanda da olur diye düşündüm.

Akşam evde uğraşırken szin daha önce bahsettiğiniz gibi lokomotif 0 adresinde analog olarak çalıştı.
Demekki tahminleriniz doğruymuş, paketin içinde dijital yerine analog lokomotif varmış
Sonuçta sizi mağdur etmiş durumdalar. Bunu telafi etmeleri gerekli.

Hornby Dekoder, Model Trenciler Kulubümüzün sponsoru Proses Elektronikte var, hatta lokomotifinizi de yanınızda getirirseniz(büyük olasılıkla soketlidir) oradaki arkadaşlar yardımcı olurlar ve takarlar.

Hornby dekoder, Piko Digi-1 ile sorunsuz uyumlu, kendim pek çok lokomotifte denemiş olduğum için size belirttim. Hornby dekoder için eski üretimlerde sorun belirtiliyordu(ben hiç yaşamadım) ancak şu an alacaklarınız yeni nesil R8249 NMRA uyumlu dekoder hiç bir sorunu yok.

Sayın Okan Beyin bahsettiği gibi o zaman Dijital dekoder ekleyerek bu lokomotifi de analogdan dijitale çevirevilecğiz.

Yanlız ben lokomotifin içi nası açılır, beceremedim.
Vida gibi bir şey göremedim.
İçi Nasıl açılacak?
Teşekkür ederim.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #22 : Haziran 10, 2009, 15:46:02 »
Sizi bilmem ama ben sizin yerinizde olsam lokoyu iade eder yada analog lokosu ne fiyatsa onu oderdim işin doğrusu.. Sonuçta loko sapasağlam gibi gözüküyor.. tabi bu sizin tercihiniz.
Lokoya dekoder takma konusunda benim malesef bilgim henüz yok.
Kahraman

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #23 : Haziran 10, 2009, 15:59:30 »
Sayın Arkadaşlar,
Dün Profilo Elit Mağazasına gidip benim onlara iade edip, onun yerine bana başka lokomotif verdikleri eski lokomotifi yaptırıp yaptırmadıklarını sordum.
Mağaza bana lokomotifi çalıştıramadıklarını belirtiler.Bende onlara 57185 setini indirim yparlarsa vagonları ve rayları için alabileceiğimi belirtim. Lokomotif çalışmadığı için komple seti 450 TL den 200 Tl ye indirilince aldım.
Lokomotif çalışmasa bile hiç olmazsa yedek Digi 1 ve uzaktan kumanda da olur diye düşündüm.

Akşam evde uğraşırken szin daha önce bahsettiğiniz gibi lokomotif 0 adresinde analog olarak çalıştı.
Demekki tahminleriniz doğruymuş, paketin içinde dijital yerine analog lokomotif varmış
Sonuçta sizi mağdur etmiş durumdalar. Bunu telafi etmeleri gerekli.

Hornby Dekoder, Model Trenciler Kulubümüzün sponsoru Proses Elektronikte var, hatta lokomotifinizi de yanınızda getirirseniz(büyük olasılıkla soketlidir) oradaki arkadaşlar yardımcı olurlar ve takarlar.

Hornby dekoder, Piko Digi-1 ile sorunsuz uyumlu, kendim pek çok lokomotifte denemiş olduğum için size belirttim. Hornby dekoder için eski üretimlerde sorun belirtiliyordu(ben hiç yaşamadım) ancak şu an alacaklarınız yeni nesil R8249 NMRA uyumlu dekoder hiç bir sorunu yok.

Sayın Okan Beyin bahsettiği gibi o zaman Dijital dekoder ekleyerek bu lokomotifi de analogdan dijitale çevirevilecğiz.

Yanlız ben lokomotifin içi nası açılır, beceremedim.
Vida gibi bir şey göremedim.
İçi Nasıl açılacak?
Teşekkür ederim.

E tekrar hayırlı olsun,

Digi-1'in yedeği olmuş olur ama ihtiyacınız olur mu bilemem, kolay bozulur şeyler değil. Sonuçta bir dijital dekoderli bir de dekodersiz(analog) lokonuz oldu diye anlıyorum.

Analog olan loko bir önce konuştuğumuz metronom(taurus model) ise yanlış hatırlamıyorsam 4 tamponuda sıkıca tutarak çektiğinizde, üst gövde ayrılıyor olacak. Bu şekilde içine ulaşabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Haziran 10, 2009, 16:12:19 »
Teşkekkür ederim sayın arkadaşlar.
Lokomotifi içini belirtiğiniz şekilde açmaya çalışacağım.
Bir boş vaktimde de Proses elekronike götürüp decoder taktırmayı düşünüyorum
G. ÖZKAN