Markalar, üreticiler > Fleischmann

Br 78 ‘’TCDD 3701-3708 plâketli buharlı lokomotifler’’

<< < (7/7)

Özcan:
Teoman Bey,

Paylaşım konusunda çok haklısınız. Paylaşmak üzere resimler çekiyorum. Notlar alıyorum. Ben de paylaşmanın iyi olacağını düşünüyorum.
Buhar kubbeleri ve kum kutuları, mevcut montaj açısından zorluklar içeriyor. Mesela, öndeki kubbe, aynı zamanda lokomotifin kabuğunun şaseye vidalandığı yer. Bu nedenle öne arkaya oynamak zor olacaktır. Kabuk, içinde metal aksam da olan plastik bir kılıftan oluşuyor. Neler yapabileceğimi/yapamayacağını da burada yorumlara açarım.

Son mesajınızda bahsettiğiniz ek görüntü sanırım forumda çıkmamış.
Bilginize,

Selamlar,
Özcan

Teoman Kardaşlar:

--- Alıntı yapılan: Özcan - Ocak 04, 2019, 20:58:58 ---Teoman Bey,

Son mesajınızda bahsettiğiniz ek görüntü sanırım forumda çıkmamış.
Bilginize,

Selamlar,
Özcan

--- Alıntı sonu ---

Özcan:
Teoman Bey, resimler için çok teşekkür ederim.

Görünüşe göre öndeki kum kutusu eklenebilir. Öndeki buhar kubbesi yerinde tutularak gövde şasi montaj vidası olduğu gibi kullanılabilir.
Bacanın arkasındaki çan çıkarılabilir. Arkadaki buhar kubbesinin yerinin değiştirilmesi ve ikinci kum kutusunun eklenmesi ise beni aşabilir.

Bacanın boyunun kısaltılması da gerekli görünüyor. İçine yerleştirmeyi planladığım Seuthe buhar üretecinin altındaki yerleşim payını (boşluğu) kontrol etmem gerekecek. Baca kısaldıkça daha fazla lokonun içine gömülecektir.

Ama en azından bir yol belirleniyor. Çok güzel.

Forum işletmenine bir sorum var. Fleischmann başlığında açılan bu konu, Marklin grubunda da ilgi çekebilir. Acaba bu mesajların o başlıkta da görünmesi mümkün müdür?

Teşekkür ederim.
Özcan

Teoman Kardaşlar:

--- Alıntı yapılan: Özcan - Ocak 04, 2019, 22:09:57 ---
Forum işletmenine bir sorum var. Fleischmann başlığında açılan bu konu, Marklin grubunda da ilgi çekebilir. Acaba bu mesajların o başlıkta da görünmesi mümkün müdür?

Teşekkür ederim.
Özcan

--- Alıntı sonu ---

Özcan Bey, Marklin konu başlığında siz yeni bir konu açabilirsiniz. Ben buradaki fotoğrafları yeni açacağınız konuya tekrar atabilirim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git