Gönderen Konu: tren sevdalılarına merhaba  (Okunma sayısı 3506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fcrigormortis

• Forum Üyesi
tren sevdalılarına merhaba
« : Eylül 02, 2008, 00:39:12 »
bu siteden hiç çıkmayanlardan şöyle bi uğramış olanlara kadar herkese merhabalar.. Adım Hakan BAYRAK, 21 yaşındayım, Balıkesir Akçayda oturmakla beraber Muğlada Üniversitesinde öğrenciyim. Burada oluş sebebim trenleri kendimi bildim bileli sevmiş olmam ve bunu, küçükken arabamızın olmayışından dolayı yolculuklarımızı trenle yapmamıza borçluyum. Gara giren lokomotiften korkup babamın arkasına saklanmak ama aynı zamanda o korku içinde kenardan köşeden de olsa o kocaman gürültülü metal yığınını seyretmeden kendimi alıkoyamamak çok harika bişeymiş.. Bunu büyüdükçe anladım. Bu yüzden ilkokulda ve ortaokulda bana sorsanız makinist olmak istediğimi duyardınız. Tabii zamanla herşey değişiyor ve ben şu an trenlerle pek alakası olmayan bir bölümdeyim ama trenler içimden çıkmış değiller ya yanımda olmalılar ya da elimin altında. İşte model trenlerin sahneye çıkması da böyle oluyor gerçeğini elde edemeyeceğiniz için modellerini elde ediyorsunuz (model sahibi olmak için başka sebepler de olabilir tabii ki). Şu an model tren konusunda pek ilerleyebilmiş değilim, öğrencilikte pek mümkün olduramadım, olduramıyorum da... Belki ierde kısmet olur. Ama burada da elimin altında olması konusu gündeme geliyor. Bilgisayarımda trenlerle ilgili internetten indirdiğim yüzlerce fotoğraf dolu. Görseniz abartmışsın dersiniz belki de :) Ama sorun şu ki bunların nerdeyse hepsi gelişmiş demiryolu ağlarının ve demiryolu araçlarının fotoğrafları yani ülkemizden olanların sayısı devede hücre kalır :( Kesinlikle sizlerle paylaşmak isterim, sanırım gerçek trenler bölümüne koymam en doğrusu olucak ama tam da bilmiyorum yanlış yapmıyım sonra?

Sevgi ve Saygılarımla...
             Hakan BAYRAK

Note: Muğladan bana ulaşmak isteyen olursa çok sevinirim ne de olsa bikaç gün sonra orda olucam :)

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: tren sevdalılarına merhaba
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2008, 00:58:25 »
sevgili hakan ailemize hoşgeldin. guzel sohbetler ve faydalı paylaşımlar diliyorum.
inanırmısın. su ana kadar örnek olacak bir tanışma mesajı berdin seni kutluyorum..
burada bir cok paylaşma bir cok teknik vb şeyler bulacaksın .
tekrar hosgeldin
mimar haldun bagbakan

Çevrimdışı fcrigormortis

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2008, 01:12:12 »
Çok teşekkür ederim HaldunAbi beni çok onurlandırdınız.. Siz de belirtmişsiniz zaten; trenlerle ilgili teknik konularda soru denizlerinde yüzüyorum. Bu konuda okumaya, dinlemeye ve tartışmaya ihtiyacım var. İlerleyen zaman içinde fırsat buldukça sanırım bu boşlukları doldurucam tekrar teşekküler...

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Tren Sevdalılarına Merhaba
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2008, 10:26:59 »
Sevgili Hakan aramıza hoş geldin. Meraklanma bir süre sonra model trenlerin de olacak, çünkü bu böyle bir sevda. Ben de öğrenciliğimde başlamıştım toplamaya. Her türlü soruna cevap bulabileceğin bu platformda sana iyi paylaşımlar diliyorum... İlyas Şıklar

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #4 : Eylül 02, 2008, 10:30:08 »
hakan bey aileye ve model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.selamlar

cenk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 02, 2008, 13:30:56 »
Sevgili Hakan kardeşimiz hoşgeldiniz

Çevrimdışı fcrigormortis

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Eylül 02, 2008, 17:13:52 »
Bu sıcak karşılamalarınız için çok teşekkür ederim, sağolun. Yazdığınız mesajlar ve verdiğiniz destekle girmiş olduğum bu yeni dünyanın çok güzel bi yer olduğunu daha iyi anlıyorum. Umarım ileride elimdeki modeller hakkında tartışırız :) Şimdilik daha çok okuyorum forumu :)

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #7 : Eylül 02, 2008, 20:55:37 »
Hoşgeldiniz.. Burada tabiri caizse trenlerin ciğerini öğrenebilirsiniz..

İyi eğlenceler..