Gönderen Konu: Lima ve Fleischmann  (Okunma sayısı 2753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulgen

• Ülgen
  • Forum Üyesi
Lima ve Fleischmann
« : Ağustos 18, 2008, 01:30:17 »
Merhaba,

Evde uzun zamandır sadece set halinde duran eski Lima Pendalino ile Fleischmann DB103'umu aynı sistemde kullanmak istiyorum. Ama biri 12V diğer 14V ile çalışıyor.. Sizce iki ayrı hat mı kurmalıyım? Aynı hatta çalışırlarsa Fleischmann transformatör Lima'ya zarar verir mi??

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Lima ve Fleischmann
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2008, 14:47:41 »
Ülgen kardeşim öncelikle hoşgeldin. sistem 12v 14v  çalışır. ikisinide aynı kurguda döndürebilirsin.bi dahaki mesjındada kendini tanıtırsan seviniriz.tekrar hoşgeldin.ac modeller hariç(marklin.bazı roco ve fleischmann vs)dc modellerin hepsi aynı kurguda döner.

Çevrimdışı ulgen

• Ülgen
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2008, 10:56:34 »
Geçenlerde Proses'e gittim. Sanırım Harun Bey vardı, orda kontrolünü yapabileceğimizi söyledi. Belki de lokomotifde bir şey vardır.. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı ulgen

• Ülgen
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2008, 00:37:06 »
Lokoyu Proses'de test ettik, normal transformatörle (sanırım Hornby) çalışmadı. 16-18 volt, 3 amper alınca rahat rahat çalıştı, epey şaşırdım doğrusu. Acaba böyle bir şeyle karşılaşan kimse oldu mu? Nasıl çözdünüz? Selanik Pasajı'nda Uygun bir transformatör aradım ama potansiyometreli yoktu, ya da özel siparişle yapabileceklerini söylediler. Kocaman bir kutu 70 liraya geliyor. Açıkcası o fiyata pek kullanışsız buldum.
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2008, 00:52:55 Gönderen: ulgen »