Gönderen Konu: Evlerimiz  (Okunma sayısı 18307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Evlerimiz
« Yanıtla #20 : Ağustos 06, 2008, 23:43:33 »
1- ihsan bey osman kardeşim haklı. sanırım kiremit desenli malzemeniz bitmiş.elimde var yollyabilirim.
2-mehmet kardeşim burada hepimiz hepimize ilham kaynagıyız zaten 30 senelik mimar olmama rağmen verdiğim kadar da alıyorum hala merak etme :)
3- ihsan bey boya işlemi bittikten sonra bile maket bıçağı ile yalı baskılarının derzlerinin uzerinden bir daha gecmenizi tavsiye deceğim. o zaman kaybolan derzler tekrar görünür hale gelecektir.
ellerinize sağlık. bir uğrasanız size 5-6 saat ayırabilirim biliyorsunuz. ozellikle c.tesi olur ise...
sevgiyle

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #21 : Ağustos 07, 2008, 19:07:55 »
İhsan abinin yapmış olduğu ikinci evin zemini taş desenle kaplandı bitkiler için birinci evde kullandığım tuğla desenli kaplama ile bitki duvarları yapıldı.Bu evlerden dokuz on tanesi yan yana çok güzel görünürler diye düşünüyorum.Çeşme ve son evler çok güzel olmuş İhsan abi ellerine sağlık.
Ferda...

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #22 : Ağustos 07, 2008, 23:13:15 »
ihsan bey ,ferda kardeşim ve diğer arkadaşlarım.
işte bizim guzelliğimiz bu paylaşımcılık ve ortaklaşa hereketlerde ve bilgi ve de metreyal esirgememekte yatıyor..bunu alt tarafı yolladığım 2 sayfalık tekniz cizimdeki ovguleniriz dahi beni heyecanlandırdığı icin ifade ettim. daha nice dostluk ve paylaşımlara..
1- ihsan bey gel senin bu binalarını kücük kücük değil bayagı buyuk bir dioramada toplayalım. cunku cok zenginleşti bina adediniz. ayrıca siz bu arada woodlandın kurgusunu bırakmış evlere yüklenmişssiniz sanırım. herturlu yardıma hazırım.
2- ferda kardeşim artık seni de ovmeden direk konuya gireceğim. yerdeki taşlar hazır taş deseni değil gibi geldi nasıl yaptınız.
3- ihsan beyin ve diğer kardeşlerimin dioramadaki evlerine örnek olması acısından bir resim ekliyorum.
safranbolu evleri görünümünde olan bu evler.eskişehirde orasının yeni yüzü için yeni yapılmış evler amma eski mimari tarzı taşıyor.
hepinize sevgiyle

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #23 : Ağustos 08, 2008, 16:51:11 »
Haldun abi her iki evde de hazır zemin deseni kullandım.Belki resim görüntüsünden dolayı öyle gözüküyorlardır.Ürünler Busch 7422 ve 7038
Saygılar
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Ağustos 12, 2008, 22:52:36 »
ihsan bey kadıköy de bu üç boyutlu pvc catı malzemelerini bir arkadasım satıyor haberin olsun

Çevrimdışı tutunsatar

• Alper Tütünsatar
  • Forum Üyesi
  • Yer: Isparta
« Yanıtla #25 : Ağustos 22, 2008, 13:12:41 »
Ben de bi ısparta evi eklemek istiyorum ihsan bey.
Bu bizim üniversitede bulunan toplantılar için kullandığımız ev. Eğer ilginizi çekerse arka tarafın da resimlerini çekebilirim ama kot farkından dolayı arka taraf tek ketlı görünüyor ve pek de bi ayrıntı yok. Bu fotoları forumda rahat görülsün diye düzenledim orjinal hali 2560*1704 pixel

« Son Düzenleme: Ağustos 22, 2008, 13:14:35 Gönderen: tutunsatar »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Ağustos 25, 2008, 18:54:09 »
ihsan bey
ellerinize saglık, turk dioramacılğında yaratıcılık sınırlarını zorluyorsunuz.
kedi ile halı araklayan hırsız kompozisyonu super.
yanlız obur kompozisyonda sehir mobilyaları yerinde naif saksı cicekleri veya küpler vs gibi unsurlar kullansanız yaptıgınız anadolu evlerinin havasını daha iyi tamamlayacaklar bence..
sevgiyle

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #27 : Eylül 04, 2008, 14:00:15 »
Merhabalar,

Öncelikle Kolay gelsin, son eviniz hepsinde öte bir çalışma gibi duruyor.

Ben, belki denersiniz düşüncesiyle bir ev modeli göstermek istiyorum. Eğer çalışmak isterseniz evi gerçeğinin ve -belli ölçekte olmasa da- yapılmış modelinin çeşitli açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderebilirim.

Elinize sağlık, kolay gelsin..