Gönderen Konu: Duvarda Dizilmiş Trenlerim  (Okunma sayısı 16233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Duvarda Dizilmiş Trenlerim
« Yanıtla #20 : Mart 20, 2007, 13:29:05 »
Üstad, teşekkürler, titizliğiniz yanında paylaşım anlayışınıza da hayran olmamak mümkün değil. Fotoları ve ölçüleri en kısa zamanda mobilyacı arkadaşıma götüreceğim. Tekrar teşekkür ediyorum...İlyas

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #21 : Mart 20, 2007, 22:33:37 »
Eray bey, İlyas bey, merhabalar.
Sizlere yardımcı olabildiysem, bundan mutluluk duyarım.
Bu ortamda hep birlikte paylaşım içinde olmamız çok güzel bir duygu.

Sizlerin de bir an önce bu pano yapımını gerçekleştirmenizi yürekten dilerim. Bildiklerim dahilinde yardımcı olabileceğim bir başka konu varsa,her zaman paylaşıma hazırım.

İyi çalışmlar dileklerimle saygılar.
Teoman

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #22 : Mart 23, 2007, 21:45:30 »
Harika.....Zahmetiniz için ayrıca teşekkür ederim.Teknik ressam arkadaşıma çizdirip mobilyacıma yaptırıyorum.Daha sonra bende sizin gibi fotoğraflayıp forumumuzda paylaşırım.
Sanırım her ay bir adet yaptırabilirim.Ben bu akşama elimde olan daha önce yaptırdığım standımı sizlerle paylaşacağım.Tekrar teşekkür ederim...
Kendi halinde,model tren sevdalısı

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Nisan 01, 2007, 20:19:32 »
Sn Ebaykal. Maalesef o zaman bunların tozlanacağını düşünmemişim.Rafları camdan (12 cmx130 cm)
Birdahaki sefere cam kapalı yaptırmak isterim ama bu ürün büyük bir cam kapak veya sürgülü cam ister.Rafların duvarda kalınlığı toplam 20 cm.Mobilyacı camları taşımayabileceğini söyleyip önüne kapak yapmamıştı.Bende bi an önce trenlerimi dizmeyi istediğim için fazla üstüne düşmemiştim.Alt tarafıda kapalı dolap şeklindedir.Ama artık yeni yapılan rafım dakha kullanışlı olacak gibi.Neden derseniz bu raf ancak yarısını alabildi.Daha 10-15 set tren kutuda bekliyo.
Erkut bey umarım sorunuzu cevaplayabilmişimdir. Hayırlı günler dilerim.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Nisan 02, 2007, 09:59:59 »
cam yerine flexi kullanırsan hafif olur ve taşır.

enver

HevyMachine

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Nisan 02, 2007, 14:25:34 »
Değerli dostlar,
Çok güzel tren modelleriniz var ve eminimki hayli uğraşıyla sahip oldunuz.
Sergileme amacıyla kullandğınız raf sistemleride çok hoş görünüyor.
Umarırm ileriki zamanlarda bu güzel modellerinizi gönlünüzce hazırladığınız dioramalarda sergilersiniz.
Selamlar,saygılar.

Çevrimdışı zekaizeki

• Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Nisan 29, 2007, 18:47:50 »
SÜPERMİŞ MÜKEMMEL  DİAROMALI OLARAK GÖRMEK DAHA GÜZEL OLURDU SANIRIM...

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Nisan 29, 2007, 19:11:54 »
Zekaizeki bey, nazik düşünceniz için çok teşekkürler.

Diaroma çalışmaları için hazırlıklarım oluyor.

Diaroma da tren modellerini daha çok ön plana çıkaracak bir kurgu tasarlıyorum. İstasyon, çok katlı olmayan evler, köprü, tunel, hemzemin geçit, loko depoları vb.aksesuarlı olan kurgu olacak.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #28 : Mayıs 02, 2007, 23:42:50 »
teoman bey gercekten tek kelimeyle muhteşem bende elimde olan 5 adet seti kutulardan kurtarmak istiyorum ama bir türlü karar veremedim bir ara şu camakan panolardan hani şu cep telefonu vs sergilenen tiplerden alayım dedim ama sonra karasız kaldımsizin yaptıgınızı görünce işte bu dedim bende hemen yaptıracagım belki benim setlerde günün birinde büyür kocaman olur

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #29 : Mayıs 04, 2007, 17:36:53 »
Serkan bey, öncelikle trenmodellerinizin sayısının artmasını dilerim.

Önerim; modellerinizi artırırken lokomatif ve vagonların birbirleriyle uyumuna dikkat etmenizdir.

Örneğin: Bir buharlı lokomatif  alacaksanız eğer, arkasında çekeceği vagonların da bu lokomatifin kullanıldığı dönemi yansıtan, vagon dizisine dikkat edip vagonları bu doğrultuda temin etmenizdir.

Bir başka örnek: Dizel veya elektrikli lokomatiflerin arkalarına da yine aynı dönemlerde kullanılmış vagonları bulup tren dizisi oluşturmanız izlenim açısında daha iyi olur.

Tren modelleri, kendi içlerinde ayrı takımlardan oluşabilir. Bir demiryoluna ait bir lokomatifin arkasında, aynı ülkenin demiryoluna ait vagonlar olabilirse göze daha güzel ve anlamlı görünürler.

Ben tren dizilerini oluştururken bu durumlara elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım.

Trenlerinizi kutularından kurtarıp, gözönüne biran önce çıkarmanızı öneririm. Onları sürekli seyretmesi çok keyifli oluyor. Uzun süre korunması da mutlaka camlı vitrinde sağlanıyor.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #30 : Mayıs 05, 2007, 22:46:38 »
teoman bey merhaba
öneriniz için çok teşekkür ederim şu an elimde 4 adet set ve eksradan aldıgım vaonlar var
bunların bir kısmını sıfır aldım eskieşyalar satan magazalarda genelde bu ürünlerden fazlasıyla oluyor ben ve özellikle satıcılar ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmadıgımızdan  bunları almakkonusunda kararsız kalıyorum burda devreye PROSES giriyor ordakiürünler olsun ve arkadaşlar bana gereginden fazla yardımcı oluyorlar buda yetiyor ama gelgelelim şu na ki şartlar gönlünel verdigi degilde imkanların el verdigi ölcüde oluyor ve bunun yanındada bu eski eşya satıcılarındaki ürünler degeri anlaşılmadan el degiştiriyor bu işte yetişene kadar tabii sizlerin sayesinde burda ki modelleri kurtarmaya calışacagım 

selamlar

paşa   
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Haziran 04, 2007, 23:28:19 »
Sizden aldığım ilhamla yaptırdığım duvar panosunu görüşlerinize sunmak istiyorum.
Ben 150x60 cm ebadında ve 10 cm derinliğinde yaptırdım.Sevgiler saygılar.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #32 : Haziran 04, 2007, 23:40:01 »
Eray bey çok güzel olmuş güle güle kullanın.
Bu şekilde modelleriniz daima gözünüzün önünde oluyor.
Hem korunaklı oluşu nedeniyle, hem de seyir nedeniyle çok kullanışlı bir sistem.
Saygılar
Teoman Kardaşlar

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Haziran 04, 2007, 23:52:25 »
   Eray bey kutlarım güzel görünüyorlar.Mutlaka birgün tüm duvarlarınızı aynı şekilde olması dilegiyle.Herşey gönlünüzce olsun,hoşçakalın.

mali....