Gönderen Konu: Bunlarda benimkiler :)  (Okunma sayısı 68510 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Bunlarda benimkiler :)
« Yanıtla #60 : Mart 03, 2013, 18:39:35 »
devam etmekteyim
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #61 : Mart 03, 2013, 20:59:29 »
Koraycım , zevklerimiz uyuşuyor , güle güle kullan Jouef'ini.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #62 : Mart 03, 2013, 22:16:00 »
Sagol Kemal abim, :)

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #63 : Mart 06, 2013, 17:12:51 »
devam ediyoruz roco dijital...

liliput analog..

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #64 : Mart 10, 2013, 21:14:15 »
Devam :)

Trix ..analog

roco

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Amerikan buharlı..messing loko.. made in Japan :)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #66 : Mart 11, 2013, 14:21:43 »
Koraycım , Amerikandan gölü saymam , ben pek hoşlanıyorum onlardan ama senin aldığın Avrupa lokolara çok benziyor ve çok güzel , hepsini güle güle kullan.

Seçimlerin çok iyi , bastır..........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #67 : Mart 11, 2013, 16:35:16 »
Sağol Kemal Abim, bende senin gibi amerikanlardan cok hoşlanmıyorum ama inan bu farklı. Asıl golu 2 hafta sonra atıcam yolda kendisi :) Fransız. Bu arada güntherin yapımı devam ediyor Brawa et 89 ile karşılaştırdım arasında detay olarak cok fark var neden bu lokoların bu kdar pahalı olduğunu daha iyi anladım :)

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #68 : Mart 12, 2013, 00:22:06 »
Koray bey merhaba.
Messing loko nuz harika.Bende brass lokolarla bayaa bir ilgiliyim.Bu aldığınız Hallmark ın Goto san tarafından yapılmış(Gom) 1306 lokosu sanırım.Sl SF demiryolları.Bu loko hem çok hesaplı hemde muhteşem bir detaya sahip modeldir.Şayet yanılmıyorsam Tek eksiği markiz detayı yoktur ve open frame motordur.Bu modeli çok takip ettim.Amerika da 75 dolara satan birisiyle yazıştım bir süre.Dışarı yollamıyordu.Kaldı öyle.Brass train dede satıldı bu bir ara bu model.Çok doğru bir seçim.Rahatlıkla Samhongsa ,Ski ve Atlas Kawaguchi United larla atışacak detayda bir modeldir.

Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #69 : Mart 12, 2013, 08:35:59 »
Selam Cemal bey, yorumunuz icin cok tesekkur ederim. Bu atlas kawaguchi united marka. Cok hesapli diyemiyecegim.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #70 : Mart 12, 2013, 11:36:04 »
Koray bey merhabalar.
Evet ben yanılmışım.Bu United ın Friscosu.Open frame motor sanırım.Yanılıyorsam düzeltin lütfen.Bunların ayrıca takılıp çıkarılabilen markiz detaylı ve can motorluları da 77-78 li yıllarda üretilmeye başlanmıştı.Brass train de 750 dolarlara kadar satıldı diye hatırlıyorum.Benim bahsettiğim Gom üretimi olanı da buna birebir benzer bir model ve detay kalitesi olarak muhteşem bir makinadır.

Bunların dışında yine 1977-78 run ,can motor ve kabin detaylı Atlas Kawaguchi nin Denver & Salt lake Mallet ini de çok seviyorum.Bayaa tuzlu tam bir kolleksiyon modelidir.Brass train de çok temizi 800 dolardan 2 saatte satılmıştı.İLgilenirseniz tavsiye ederim.Tabiiki pacific fast mail in United  CROWN larıda tam kolleksiyonluk çok üst seri nadir modellerdir.İnanılmaz markiz detaylıdırlar.

Bu tür brass imports larla ilgili iseniz ayrıca United ın yine can motor 78 üretim shay larınıda tavsiye ederim.Özellikle Mich cal 2 shay ı takibe değerdir..Brass tarin com da vardı.Çok şirin bir lokodur....
Kore üretimi Key imports Samhongsa,Ski,Daiyong,Dong jin( yürürü biraz sorunlu denir) lerdede harika modeller çıkıyor.

Ben bir süre evvel bu Brass lara merak saldım.Hatta Kemal abi ile beraber Brass Train com a teklif bile veriyorduk.Fiyatlı ürünler malum.Karar vermek biraz zor oluyor.Hiç brass lokom yok şuan ama takip edip bazı forumları okuyorum fırsat buldukça.Bizde pek ilgi yok bu tarz lokolara gördüğüm kadarıyla.Türkiye de ilk kez sizde böyle bir United Frisco görünce heyecanlandım açıkçası.

Güle güle kullanın,
Esenlikler
Doğan

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #71 : Mart 12, 2013, 14:37:20 »
Selam Dogan Bey tekrar, bende bu lokolara merak saldim zaten liste yeterince kabarikti birde bunlar eklenmis oldu. :) evet dediginiz gibi tam kolleksiyonluk olanlar var bir adet keyimport kacirdim 480 euroya gitti. Oldukca degisik bir modeldi. Aynen dediginiz gibi bu modellerle pek ilgilenen yok ama benide bayagi bir heyecanlandirdi bu modellerle messing olmasi dokum parcalardaki detaylar ve dahada guzeli bu parcalari benimde dokumden yapabilme sansim bu lokolara olan ilgimi iyice arttirdi. Gunther marka bir messing loko et 89 yapiyorum belki biliyorsunuzdur ondaki detyalarda cok osuma gitti. Yapim asamalrini fotografliyorum en kisa surede paylasacagim. Djh modelden fransiz diesel kit aldim umarim oda gelicek onuda paylasicam. Tesekkur ederim.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #72 : Mart 12, 2013, 19:27:01 »
Koray bey selamlar.
Evet Gunther i bende izlemeye başladım.Kalitesi çok iyi görünüyor.Başarılar dilerim.

Bu arada Key imports genelde Kore den Samhongsa ile çalışıyordu bildiğim kadarı ile.Fiyatları hep yüksektir.Genelde 1975 ten sonraki üretimleri tercih edin alım yapacaksanız.Detay ve motor dişli sistemleri daha gelişmişti diye biliyorum.Size bir link veriyorum.Burada brass trenlerin ithalatçıları ve üreticileri hakkında oldukça detaylı bilgiler vardı.Belki bir yararı olur.

http://www.steamlocomotive.com/model/HO-brass.php

İyi çalışmalar
Doğan

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #73 : Mart 13, 2013, 10:35:49 »
Doğan Bey, link  için teşekkür ederim. Bu markalar hakkında cok fazla bir bilgim yoktu cok makbule gecti. Yeni yeni araştırmaya başladım anladığım kadarıyla siz oldukça bilgilisiniz bu lokolar hakkında. Elinizde varmı acaba bunlardan ? Teşekkür ederim.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #74 : Mart 13, 2013, 11:19:11 »
Koray bey selam.
Maalesef şimdilik incelemekle yetiniyorum.Elimde bu tür brass loko hiç yok.Kemal abime de çok bahsettim bu lokolardan.Oda ilgilendi ancak henüz kolleksiyonuna katmadı bunlardan.:)))

Aslında Micrometakit,Fulgurex,Metropolitanlara göre kıyaslarsanız fiyat olarak oldukça makul ürünler.Birdönem(2. dünya savaşından bir süre sonra) bilhassa Amerika dan bir çok ithalatçı firmalar Japon ve Koreli üreticilere çok sayı ve çeşitte bu lokolardan sipariş edip satmışlar.Hepsi el emeği döküm ve prinç ürünler.Kuyumcu ustaları yapıyormuş bunları sanırım.Artık üretimde olmayan tamamen sınırlı sayıda nadide çalışmalar.Çoğunluğu Amerikan lokoları tabii.Dahada değerlenecekler....

Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #75 : Mart 13, 2013, 17:51:15 »
Selam Doğan Bey, inşallah en kısa zamanda sizinde olur. Evet inanılmaz derecede el emeği var döküm parçlalar oldukça güzel. Tam el emeği göz nuru. Fulgurex ve metropolitanlar micrometakite fiyat olarak yaklaşamazlar. Microlar oldukça pahalı satılıyor malum sınırlı sayıda v.s Bu tip brass lokolardan cok fazla göremedim bu güne kadar cok az düşüyor belki amerika ebayde vardır bakmadım. İleriki günlerde tüm detaylarına kadar cekip koyacağım bu lokoyu. görüşmek üzere. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #76 : Mart 20, 2013, 10:53:43 »
Evet model trenci dostlar 2 tane daha 2 kitle yola devam ediyoruz. herikiside djh modelden alınma.1.kit dakota fransız demiryolları. kutusunun ağırlığı 1.2 kg inanılır gibi değil herhalde bitince 800-900 gram olucak bu loko. işte resmi ben maviye boyamayı düşünüyorum. Yapım aşamalarını istek olursa paylaşabilrim.

buda 2. kit. Bu lokomotif hakkında pek birşey bulamadım. sadece modeli e181-ns omc 911-916 diye geciyor.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #77 : Mart 20, 2013, 19:44:47 »
Koraycım , birinci lokoyu electrotren yapmıştı , ben Prosesten almıştım ama tabi tamamı metal bir kit daha farklı olur.

Bak ikinci lokomotifin   bana gol olmuş işte , bunun artikel numarasını yazar mısın lütfen.

Bu arada DJH nin yürürleri biraz sorunludur yaparken çok dikkat et ve gerekirse  kendi çözümünü bul.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #78 : Mart 20, 2013, 21:23:05 »
Sonunda goooolll :)) işin sakası tatlı tarafı evet Kemal abım oldukça degısık bırsey dedığın gıbı yapıcam bakalım pazartesı elımde olacaklar :) buda web adresııı

http://www.djhmodelloco.co.uk/prodpage.asp?productid=3143

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #79 : Mart 21, 2013, 12:49:31 »
Çok güzel görünüyorlar.:)
Doğan