Gönderen Konu: 1/87 tramvaylar kolleksiyonu  (Okunma sayısı 25588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gullabyan

• gullabyan
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
    • durak43
Ynt: 1/87 tramvaylar kolleksiyonu
« Yanıtla #20 : Kasım 27, 2008, 16:29:35 »

Peak horse Hong-Kong tramvayı HO

1/76 OO ölçek Hatfields plastic kit Blackpool tram.
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2008, 16:34:26 Gönderen: gullabyan »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #21 : Kasım 27, 2008, 22:56:26 »
canım kardeşim
 bu kartonmu yoksa plastikmi...

Çevrimdışı doga

• Forum Üyesi
« Yanıtla #22 : Aralık 10, 2008, 00:17:17 »
Selamlar, modelleriniz cok guzel.El yapimi olanlarin yeri ayri olsa da en cok roconun Konya tramvayi ni begendim bence ona yerel bir decal calismasi sart :)
Bende zamaninda Istiklal caddesindeki tramvaylara cevirmek uzere Lgb'nin asagidaki modelinden almistim ama henuz tadilat yapmadim :)

Çevrimdışı gullabyan

• gullabyan
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
    • durak43
« Yanıtla #23 : Aralık 15, 2008, 16:27:03 »
Hatfields Blackpool tramvayı plastik kit Hongkong olan ise diecast.

Çevrimdışı zenshin

• Esat
  • Forum Üyesi
    • Toplu Taşıma Tartışma
« Yanıtla #24 : Aralık 15, 2008, 20:01:24 »
Merhaba sitenizin yeni bir üyesiyim, aslında daha çok kent içi raylı sistemleri ile ilgileniyor olsamda maket araçlarında hayatımda bir yeri tabii ki var, ve bu fitili ateşleyen dostum ve ağabeyim diyebileceğim Kirkor Güllabyan' dır, kendisinin vasıtası ile sitenizden haberdar olup üye oldum.

Daha önce bu resimleri görmüştüm ama rafını yeni görüyorum Kirkor abi, aynı raftan burada geçen gün gördüm 24,90 € idi ama gidip alamadım iyi fiyattı, tramvay maketleri için çok güzel bir raf sistemi ilk fırsatta alacağım, benimde elimde 4-5 çeşit tramvay maketi mevcut ilk fırsatta resimleri sizler ile paylaşacağım bunlardan bir tanesi de Kirkor abimin kendi yapımı olan bir İstiklal tramvayıdır.

Viyana' daki model trencileri ziyaret etmeye yeni başladım ama görünen o ki, elektrikli setlerde pek tramvay maketi yapılmıyor, diaromalar ve planlar çoğunlukla lokolar ve uzun dizilere göre planlanıyor anladığım kadarı ile ben geçtiğimiz günlerde elektrikli motora sahip Viyana metro aracı dizisine sahip oldum :) bakalım bu iş bir diaromaya kadar gidermi :)

selamlar ve saygılar.
Körler Ülkesinde Tek Gözü Olan Kraldır.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #25 : Aralık 15, 2008, 20:51:50 »
Esat bey öncelikle hoş geldiniz.Özellikle ben  bir tramvay sever olarak sizide aramızda görmekten çok mutlu oldum.Modellerinizin resimlerini bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz.Metro setiniz 1/87 mi ?Leopold Halling'in üretimi iki tane 1/87 Viyana metro modeli biliyorum,bunlardan farklı ise merak ettim doğrusu.Setinizi iyi günlerde kullanın.
Saygılar
Ferda

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
Ynt: 1/87 Tramvaylar Kolleksiyonu
« Yanıtla #26 : Aralık 15, 2008, 22:06:17 »
ferda abi,
halling ten sadece viyana modelleri yok..diger sehirlerinde maketleri bulunuyor...
özellikle üst ressimde görünen metronun pantolarini tavsiye ederim. hem uygun (roconun 1/3 fiyati), hemde ufak bir modefiye ile eski lima pantolarina alternativ olarak kullanabilirsiniz ;)
selamlar
tarik b
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı zenshin

• Esat
  • Forum Üyesi
    • Toplu Taşıma Tartışma
« Yanıtla #27 : Aralık 16, 2008, 13:04:32 »
Teşekkürler Ferda Bey, üstteki araç Viyana U6 hattında eski metro araçları ile de kuple edilerek kullanılabilen modelin motorlusu yanlış hatırlamıyor isem 100-120 € arası bir fiyata satılıyor burada, aynı vagonun motorsuzuda mevcut ama satıştaki arkadaş sonradan monte edilemediğini söyledi, tramvaylara ise motor sonradan takılabiliyor, alttaki de sitede de Harun Bey' in yaptığı ABB modelinin eskilerinin yerine geçen metro aracının modeli, benim için bu ara bu modeller pahalı o da 100 € civarında :) ben burada bit pazarlarını ara sıra takip ediyorum güzel setler ve lokolar oluyor ara sıra ama çalışırlığını test etme şansınız yok, belki profesyoneller anlayabilir. Benim aldığım model bunlardan farklı kendi sitemde yüklü ama oradan link vermiyorum bugün sizin sitenize de yüklemeye çalışacağım diğer modellerim ile birlikte.

Model kolleksiyonerliği konusunda oldukça yeniyim, model yapma işine yıllar önce Yeşilyurt Havacılık müzesinden aldığım uçaklar ve helikopterler ile bayağı bir uğraşmıştım ama çocukluk hevesi olarak kaldı ilerletemedik. Ama sizlerin yaptığı çok daha değerli bence, yani modifiye, ve sıfırdan üretebilenlerin ellerinden öpmek lazım :)

O zaman konuyu dağıtmadan resimleri yükleyeyim öncelikle resim kalitesi için özür dilerim, iyi bir fotoğraf makinem yok, cep telefonu ile de bu kadar oldu, bunlar bahsettiğim Viyana metro araçları ABB-SGP imalatının 1/87 HO elektrikli modeli

Not: resim yüklemeyi beceremedim? Forum işleten birisi olarak utanmalıyım belki ama olmadı ek olarak koydum ve resimleri dış link verdim, hata yaptı isem yardımcı olabilirseniz iyi olur. Diğer resimleri isterseniz bu mesaj cevaplandıktan sonra yükleyeyim konu bütünlüğü dağılmasın.

Selamlar.
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2008, 13:33:19 Gönderen: zenshin »

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
« Yanıtla #28 : Aralık 18, 2008, 01:03:35 »
bunlarda yaslandi...simdi yenileri geldi, onlarla takilmaya basladik :D
bu arada icini cok merak edenler icin konuyu biraz acalim:
renk tasarimi istanbuldaki havaalani-aksaray metrosunun aynisidir! ici turuncu, kapilar bile hemen hemen ayni denilebilir. tek farki burda kendiniz cekip aciyorsunuz, ist da otomatik oluyor.
yani cogu benzenti var (ayni fabrika cikisi)...
U6 aracina gelince: neden 4 ayni, bi tek farkli sistem var burda?
U6 eski Stadtbahn(banliyö) yolunda seyir ediyor. o yüzden cogunlukla üstten gidiyor ve pantolari var.
(kafasi karisanlar icin: evet toplam 5 yapiyor, U5 hatti yok!!)
esat bey demis zaten, eski vagonlarla birlestiripte kullanilabiliyor. simdi yenilerinde biraz gelistirilmisi gelmeye basladi (yine bombardier viyana cikisli), görünüsü ayni. eski (kirmizi, tramvaya benziyorlar) olanlar bildigim kadari ile romenyaya satildi/satiliyor...
selamlar
tarik b
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı zenshin

• Esat
  • Forum Üyesi
    • Toplu Taşıma Tartışma
« Yanıtla #29 : Aralık 18, 2008, 13:26:27 »
bunlarda yaslandi...simdi yenileri geldi, onlarla takilmaya basladik :D
bu arada icini cok merak edenler icin konuyu biraz acalim:
renk tasarimi istanbuldaki havaalani-aksaray metrosunun aynisidir! ici turuncu, kapilar bile hemen hemen ayni denilebilir. tek farki burda kendiniz cekip aciyorsunuz, ist da otomatik oluyor.
yani cogu benzenti var (ayni fabrika cikisi)...
U6 aracina gelince: neden 4 ayni, bi tek farkli sistem var burda?
U6 eski Stadtbahn(banliyö) yolunda seyir ediyor. o yüzden cogunlukla üstten gidiyor ve pantolari var.
(kafasi karisanlar icin: evet toplam 5 yapiyor, U5 hatti yok!!)
esat bey demis zaten, eski vagonlarla birlestiripte kullanilabiliyor. simdi yenilerinde biraz gelistirilmisi gelmeye basladi (yine bombardier viyana cikisli), görünüsü ayni. eski (kirmizi, tramvaya benziyorlar) olanlar bildigim kadari ile romenyaya satildi/satiliyor...
selamlar
tarik b

Konuyu çok dağıtmak istemiyorum ama bir iki eklemede yapayım ABB-SGP ler İstanbul' dakilerin önceki jenerasyonu, Tarık Bey' in belirttiği gibi aynı firmanın üretimi, iç tasarımı aynı sadece koltuk yerleşiminde farklılık var, kapılardaki durum ise İstanbul' daki araçlarda da aslında aynı sistem mevcut ama hiçbir zaman kullanılamadı, ve hatta yolcuların bu kolları iterek aracı frenlemeye geçirmeleri nedeni ile en sonunda söküldüler. :)

U5 hattı proje bazında var, geçen yıl tekrar gündeme gelmişti ama yine güzergah konusunda netleşmediği için gündemden düştü diye biliyorum, ağırlık 2 ve 3 numaranın uzatılmasına verildi, Eski vagonlar satışa çıkarılmıştı demek ki Romanya almış, daha önce Wienerlinien Bükreş' e eski tramvay araçlarından hibe etmişti zaten. Tarık Bey sanırım sizde Viyana' dasınız Mart ayında bir modelciler bit pazarı olacakmış haberiniz varmı? Bende broşürü var.