Markalar, üreticiler > Hornby Group (Hornby, Lima, Rivarossi, Jouef, Arnold, Electrotren)

Bu da Heisler..

(1/2) > >>

Okan:
Bugün uzun uğraşlar sonucu bulduğum lokomotif ile nihayet karşılaştık.

Lokomotifimiz Heisler model, tarz ve yıl olarak Shay olarak benzer zamanlarda üretilmiş, yine benzeri amaçlarla çok ağır yükler için yüksek torklu sağlam makinalar. Demir arkadaşımız Shay ile akraba demişti, evet böylece eski dönem ilginç, şekilsiz ve klasik pistonlu sistemden farklı lokomotifler tamamlanmış oldu.

Lokomotifimiz 2002 model ve Rivarossi markasını taşıyor, Italya'da Amerika piyasası için üretilmiş ve DCC Ready. Ne yazık ki bu model lokomotif üreten halen bir üretici yok, bu da hiç kullanılmamış ama 2.el.

Lokomotifin kutusu aynen Bachman gibi havalı ! Büyük bir karton kutu içinde çift taraflı sünger içinde plastik korumasında lokomotif, şeffaf plastik torbasının içinde kullanım klavuzları ve içini açma rehberi, kırmızı kurdelasına sarılı kağıt üzerinde 1920 Heisler Locomotive Works tarafından kataloglarında(!gerçek lokomotifin kataloğu!) bulunan bir yazı ve iki küçük poşet içinde ekstra detay parçaları bulunuyor. İşte fotograflar: artık Bachman Shay ve Rivarossi Heisler için klupte bir gün yaparız...

Giriş...


Yakın çekimler


Kağıtta yazan

Men who know Locomotives tell you : "Heisler"

Nedim:
sevgili hobidaş dostum okan,
öncelik ile iyi günlerde kullanmanı dilerim.. koleksiyonuna bir parça daha ekledin..
benim koymuş olduğun fotolardan gözlemlediğim kadarı ile bunda buhar gucunu ortada bulunan saft ile ön dörtlü guruba ve arka dörtlü guruba göndermekte. yani bir saft ve dişli tekniği kullanılmış..
acaba biraz daha detay fotografları eklemen mümkünmü..??
saygı ve sevgilerile.
nedim kuş..

Okan:
Haklısın usta. Ortada bulunan davul gibi silindirik bölümler gücü altta dişlilere iletiyor buradan da tekerleklere. Shay modelde de olduğu gibi HO model için motorlar lokomotif kısmında tenderda değil. Ancak Shay'de arka tekere hareket sağ taraftaki tekerleklerdeki dişli ve kollarla iletilirken Heisler'de altta bir şaft üzerinden hareket iletiliyor.

Ekte 4 tane daha yakın çekim koydum. Bu dişli mekanizmasının hepsi hareketli ve gerçek hareket buradan iletiliyor. Fotografın gerçek görüntüden daha iyi olduğunu düşünmek acaba gözlerimde bir sorun olduğuna mı işaret ediyor ?  :)

agulday:
Abi hayırlı olsun, başka düşündüğün varmı ???? :D çok güzel bir makineye benziyor nezaman test ediyoruz :D :D :D

Ferda:
Sevgili Okan,
Hayırlı uğurlu olsun,iyi günlerde kullan.
Ferda

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git