Gönderen Konu: LOKO DEPOSU YAPIMI  (Okunma sayısı 16697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: LOKO DEPOSU YAPIMI
« Yanıtla #20 : Mart 05, 2007, 12:05:42 »
Sevgili Nedim bey, sizin ne kadar candan bir dost olduğunuzu hepimiz çok iyi biliyoruz.
O güzel yüreğinizin sesiyle, kişileri motive edici, takdir edici söylemleriniz sizin hassaiyetinizin bir göstergesidir.

Erkut beyin yaptığı lokomatif deposu gerçekten çok güzel, bir kez daha bu vesileyle burada belirtmeden geçemeyeceğim. Erkut bey ellerinize sağlık.

Yapılan hertürlü elmeği çalışmaları mutlaka takdir edilmelidir. Diğer lokomotif deposu da sonuçta bir emeğin ürünüdür, onun da kendine göre bir güzelliği vardır.

Saygılar, sevgiler.
Teoman
« Son Düzenleme: Mart 06, 2007, 00:10:45 Gönderen: teoman »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mart 05, 2007, 16:48:01 »
Erkut bey,

Bence sizin yaptığınız Uşak depo, yukarıdakine göre kıyaslanamayacak oranda daha iyi.

Sevgiler, saygılar,
Kamil.

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mart 05, 2007, 17:30:38 »
Merhbalar,

Yapım aşamasında olan ilk ağaç depomun Fotoğraflarını gönderiyorum, Görüşlerinizi bekliyorum,

Serhat

Not : Ankara Toplantı Fotoğraflarına yarın devam edeceğim.

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mart 05, 2007, 17:38:45 »
Okan Bey selamlar,

Ahşapta  Yılbaşı ağaçlarında kullanılan  ışıklandırmalardan kullandım, herhalde Led' dir, elektrik tanımları konusunda pek bilgili değilim. Kusuruma bakmayın, ben de merak ettim?

Serhat,

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mart 05, 2007, 17:41:58 »
Serhat bey, çalışmalarınızın sürmesini ve motivasyonu hiç kaybetmemenizi dilerim. Kullandıklarınız ampül de olabilir.

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Mart 05, 2007, 17:48:43 »
Erkut Bey selamlar,

Kullandığım malzeme çok basit , Sofralarımızda kullandığımız,  düz ve yuvarlak ağaçtan olan  2 adet amerikan servisten yapılma, Işıklandırma yılbaşı ağaçlarında kullanılan   ışıklardan ( sanırım led ışık oluyor, Okan Beye söylediğim gibi elektrik konusunda, tanım bilgim pek yok, kusuruma bakmayın), Bir de bunları birleştirmek için japon yapıştırıcısı,
Toplam maliyet derseniz,
2 adet amerikan servis : 3 ytl,
Yılbaşı ışıkları ( kutu 100 adet) : 4 ytl,
Japon yapıştırıcısı :  4 ytl,
Toplam :  11 ytl,

Not :  Deponun  yapım süresi ( Cumartesi-Pazar dahil ):, toplamda 8 saat,

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Mart 05, 2007, 17:54:46 »
serhat abi eline sağlık güzel olmuş.
ama güzel bir boya ve eskitmeye ihtiyacı var gibi.

enver

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Mart 05, 2007, 18:02:19 »
serhat bey elinize sağlık çok hoş olmuş.boyama yada eskitme yapmayı düşünüyormusunuz yoksa doğal rengi ilemi kalsın.bende cok güzel bir çalışma.çalışmalarınızın devamını dilerim.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Mart 05, 2007, 18:28:04 »
sevgılı hobıdas dostum serhat bey,
yaratıcılık ne guzel mukemmel.. boyle gıder ıse bızler bu sıte sayesınde bırcok yaratıcılıgı paylasacagız ve sonunda da Turkıye 'de bır model tren sanayısının baslangıcını yapacagız.
ahsap herzaman bır sıcak ortam yaratmıstır zaten.. ellerınız dert gormesın.. daha farklı yaratıcı yonlerınızıde yakın zamanda goruruz herhalde..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #29 : Mart 05, 2007, 18:47:38 »
Serhat abi ellerine sağlık.Güzel olmuş.Yartıcılık diye ben buna derim amerikan servisi bozup loko deposu yapmak bravo. :D

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Mart 06, 2007, 00:18:44 »
Serhat bey, merhabalar.
El emeği çalışmanız çok güzel, elinize sağlık.
Ahşap malzemeyi kendi doğallığında bırakırsanız bence daha iyi olur.
Boya işine girmeyin. Koruyucu olması açısından vernik kullanın bence yeterli olur.

İyi çalışmalar dileklerimle saygılar.

Teoman

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Mart 06, 2007, 00:34:01 »
sevgılı ustadım erkut bey,
bence bır foto shop ıle ıkısını yanyana koyda arasındakı farkı bunu yapan gorsun.. ınce ıs nasıl cıkar ayrıntı nasıl verılır.. abı dort duvar ama yınede yapanın ellerıne saglık..
sevgı ve saygılarımla..
nedım kus..

Sevgili Nedim beyin dedikleri doğrultusunda fark açıkça görülüyor.
Erkut beyin işçiliği ve sunumu diğer çalışmaya kıyasla, açık ara çok ilerde.

Sevgiler, saygılar.
Teoman

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Mart 07, 2007, 10:01:45 »
Merhabalar,

Yapım aşamasında olduğum ağaç depo için gösterdiğiniz ilgiye ve sıcaklığa teşekkür ederim. Dediğiniz gibi malzemenin ağaç olması ayrı bir sıcaklık, güzellik veriyor. İnce detaylarını da tamamlayıp, tekrardan sizlerin görüşlerine sunacağım ( Not :Teoman Bey dediğiniz gibi, bende Ağacın doğallığını bozmamak için son işlemde verniklemeyi düşünüyorum). Şu anda daha öncede bahsettiğim Filyos iskelesinin yapım çalışmaları için hazırlıklarım devam ediyor. Fotoğraflar, planlar, çizimler, sürekli incelemeler ve detaylarla uğraşıyorum, bu aşama çok önemli herhangi bir detay atlamak istemiyorum. Tüm bunların hazırlıklarını tamamladıktan sonra,balsa ağacından  Filyos iskelesinin yapımına başlayacağım. Aslında en çok düşündüğüm, ve hemen hemen işe nasıl başlıyacağımı az, çok bir temele oturttuğum, " kendi yük vagonunu kendin yap" projesini uygulamaya koymak, en büyük hedefim. İlk zamanlar hayal ürünü, bir düşünce olduğunu sanırdım, oysa öyle, gözde ve akılda büyütülecek bir olay olmadığını gördüğüm için, böyle bir projeyi geliştirmeye başladım.Sanırım 2007 yılı bitmeden ilk örneğimi ortaya çıkaracağım. Bu konuyla ilgili görüş ve teknik bilgilerinize  zaman zaman başvuracağım. Görüşmek üzere,

Serhat,

Not : Housatonic Railroad ' daki kurguda kullanılan Yük vagonu yapımıyla  ilgili bazı fotoğrafları bilgi olarak sunuyorum.

Kimyasal sıvı  olarak bu plastiği elde edebilirsem ( bu konuyu araştırıyorum), kalıp çıkarmak zor olmayacak. Yapım bilgisi vermesi için bu fotoğrafı ayrı koydum, kalıp nasıl yapılıyor diye.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #33 : Mart 07, 2007, 10:16:51 »
yapım aşamasında polyester veya silicon kullanımı anlatımını görmüştüm bir kitapda. belki işe yarayabilir. veya burda kullanılan maddeyi biliyorsan onuda araştırabiliriz.

enver

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mart 15, 2007, 15:09:09 »
erkut abi

still yours is best

regards a.usta

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Mart 15, 2007, 19:59:11 »
  Eline sağlık güzel bir iş olmuş,hoşçakalın.

mali...

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Mart 15, 2007, 20:23:15 »
sevgılı erkut ustadım,
sapka cıkaratmanın sebebını anladım ıngılız hobıdas bacaların yagmurluklarını tamamlamıs.. ;)
sen baca ekolunu bır turlu bıtırmedın.. anlasılan begenmedın bacaları.. baska bır sekıl ver ıstersen..
saka bır yana buda bır harıka hale gelmıs..senın yapıtın bana daha sıcak geldı herhalde bızım ulkemızı cagrıstırmasından veya ortaya koymus oldugunuz boyama sanatından mı bılemıyorum..
netıce ıtıbarı ıle emek emek tır.. her ıkınızınde ellerıne saglık..
sevgı ve saygılarımla..
nedım kus.. 

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #37 : Mart 15, 2007, 20:38:58 »
Yeşil borular dışında güzel...

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #38 : Mart 15, 2007, 22:12:28 »
 Çatı camları zayıf, bacalar akıtıyı (yağmur suyu) engelliyor, baca dibi saçları yok, yağmur olukları nerede, duvar işçiliği zayıf, kapı ve pencereler estetikten yoksun. Bu çatı akar, çalışma şevkini azaltır.
  Bunca masrafı yapmadan önce ERKUT ustana danışsaydın bence daha temiz bir iş çıkarırdın mister. 
                        cafer

Çevrimdışı transtrain

• Forum Üyesi
  • Yer: mersin
« Yanıtla #39 : Mart 25, 2007, 11:09:21 »
abi eline sağlık