Model Trenciler Forumu > Yarışmalar

Çiğli İstasyon Yapımı

<< < (16/16)

Teoman Kardaşlar:
Selami bey, merhaba.

Az önce okuldan geldim. Telefonlarınızı gördüm.

Sizinle irtibata geçip ziyaretinize en kısa zamanda geleceğim.

Görüşmek dileğiyle, iyi çalışmalar.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

ihsan:
Teoman bey Merhaba
1. sayfadaki resmi baz alarak modelleme yapıyorum
Ana bina solundaki ek bina(herhalde WC) yapmıyorum zira maket enini uzatıyor
Ana bina +bekleme salonu enden 26 cm olduğuna göre yolcu platformu haliyle daha uzun olacak
Yolcu platformu için en ve boy olarak tahmini bir ölçü verebilirmisiniz?
SYGLR

Teoman Kardaşlar:
İhsan bey, merhaba.

Öncelikle maket çalışması için kolay gelsin.

Alt platform olarak bu akşam bir çalışma yaptım.

Platformun eni 175 mm boy 320 mmm yüksekliği 7 mm olarak çalıştım.
Eğer siz arzu ederseniz, bir diaroma içinde kullanılacaksanız boy daha uzun tutalabilir. Gerçek trenlerin yolcu indirme bidirme yaptığı dikkate alınırsa maketteki platform 500 mm de olabilir.

Malzeme PVC plak üstü gri karton kaplama. Taş plaka görüntüsünü 3 mm uç kalınlığı kurşun kalemle çizerek verdim.

Eğer uygun bir zaman olsa, PVC üzerine pergel ucu ile taş plaka görüntüsünü çizip, taş plakalar arası derinlik sağlayıp sonra  airbrush ile gri boya atarak görüntüyü daha gerçekçi vermek gerekirdi.

Size ölçü vermek için akşam boya atma işi uygun olamayacağından fotoğrafta görüldüğü şekilde pratik bir çözüm buldum.

İyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

ihsan:
Teoman bey
Ölçüler için teşekkür ederim
Platformu gerçek görüntüyü elda edebilmek için alçıdan yapacağım
Döşemeyi kare değil dikdortgen yapacağım fakat sizin yaptığınız gibi hizalı değilde uzun kenarlardan ortalı imal edeceğim(1. sayfadaki 3. resim)
SYGLR

ramco:
Teoman bey çalışmalarınızı hayranlıkla  takip ediyorum,maketlere çok ilgi duymama rağmen el becerim malasef yok,iğne uçlu yapıştırıcıyı kullanırken ellerim titrer,taşırırım,parçaları düzgün bir şekilde yerleştiremem vesaire.Mecburen hazır modeller üzerinde duruyorum,çokda fazla seçenek şansım olmuyor hazır modellerde,maketler genelde kit olarak satıldığı için...Benim yaşım kadar bu hobiyle ilgilendiğinizi okudum,ben yolun henüz başındayım  sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var,paylaştığınız için teşekkürler,saygılarımla...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git