Gönderen Konu: Bachmann Spectrum Lokomotif Gürültü Sorunu Tamiri  (Okunma sayısı 4168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
Bachmann Spectrum Lokomotif Gürültü Sorunu Tamiri
« : Kasım 09, 2018, 18:45:39 »
Merhabalar, bachmann spectrum lokomotifimin motorundan gelen rahatsız edici sesi gidermiştim, bu sefer başka sorunlarla karşılaşmıştım, ışıkları ve gidiş yönü ters çalışıyordu, uzun zamandır bu şekilde kullandıktan sonra geçen hafta aklıma bi fikir geldi ve sorunu çözdüm, sizlerle de paylaşmak istedim, ayrıca yeni gelen life-like yük vagonlarının da kısa bir tanıtımını yaptım, iyi seyirler

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: Bachmann Spectrum Lokomotif Gürültü Sorunu Tamiri
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2018, 19:36:42 »
Arda Bey, tanıtım ve sorunun çözümü açısından güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş. Çekim ise  mükemmel. Devamı dileklerimle.
Selamlarımla.
Alp

Çevrimdışı Kerem Türker

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 27, 2018, 15:09:56 »
Aynı sorunu spectrumlarda ben de yaşıyorum ve sanırım bu söz konusu markanın kronik bir sorunu. Video çok faydalı ancak motor konumunu değiştirmekten başka çare yok mu? Sesin kaynağı yağsız parçaların sürtünmesi olabilir mi? Eğer öyleyse konumu değiştirmeden daha basit bir çözüm ile sesi kesebiliriz ve ilaveten kablolama yapmamız da gerekmez.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2018, 16:40:17 »
Merhaba Kerem Bey, lokoyu aldığımda ilk seçenek olarak dişlileri yağlayıp sarı dönen parçaları da yağlı bez ile sildim ama faydası olmadı, aslında gövdeyi çıkartıp çıplak halde sürdüğümüz zaman sessiz çalışıyor, yani sorun gövdenin titremesinden kaynaklı, titremeyi engellemek için şasi ile gövde arasına karton, peçete gibi şeyler sıkıştırdım ama yine ses kesilmedi. Siz de yağlama ve kağıt, peçete sıkıştırmayı deneyin, olmazsa motoru çevirip deneyin, sorunuz olursa yardımcı olurum