Kasım 19, 2017, 08:53:13 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Foruma üye olmak isteyen arkadaşlarımızın başvurularında isim, soyisim, yaş, yer ve telefon numarası bilgilerini eksiksiz ve doğru vermelerini bekliyoruz.
Eksik bilgi ile başvurular kabul edilmeyecektir, bilgileri eksik veya yanlış olan üyelikler kaldırılacaktır.
Foruma yeni üye olan arkadaşlarımızın kendileri ile ilgili kısa bir tanıtımı "Yeni üyeler lütfen kendinizi tanıtın" bölümünde bir mesaj ile yapmalarını bekliyoruz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gguno Alp öney Isimli üyenin DİKKATİNE  (Okunma Sayısı 257 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kemalomay
Kurul Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Kemal Omay

Yaşadığı Yer:
Merkür...

« : Kasım 12, 2017, 22:01:11 »

Alp bey size daha önce özelden yazdım ama bir şey değişmedi şimdi açıktan yazmak zorunda kaldım.

Bu forum ve kulüp açılalı 11 yılı geçti , bizler bu dönem içerisinde birbirimizi tanıdık sevdik ve anlaştık , bu forumda her konuda rahatlıkla fikir beyan ediyoruz , birbirimizi hiç kırmadık , üzmedik.

Nereye ne yazılacağını ve neyin etik neyin fatik olduğunu çok iyi bilen insanlarız.

LÜTFEN  konuların içine bize ayar veren yazılar yazmaktan vazgeçin , istemeden insanları üzüyorsunuz,   forumdan ayrılmak isterseniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

LÜTFEN BU TİP YAZILARA DEVAM ETMEYİN....................................

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.
NaciAklan
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2017, 23:15:04 »

Oldu mu abi? HO ölçekte 303mm tutması gereken 26,4 metrelik yolcu vagonlarının, hem de Fleischmann, Marklin, Trix ve kısmen de Roco gibi büyük firmalarca 240, 245, 264, 270 ve 282mm gibi ölçek altı boyutlarda üretildiğini hepimizden iyi sen bilirsin. Ne olmuş Tillig'in eski Sachsenmodelle kalıplarıyla ürettiği TCDD vagonu ölçek dışıysa? Üstelik sende de var o vagondan. Bunu eleştiri konusu yapmak ne kadar doğru ama daha ötesinde bu işi birinin satışa koyduğu bir malın altında yapmak ne kadar ahlaki? Sevilerek, özenilerek alınmış bir vagonun oraya hangi ticari ya da hayati kaygıyla satışa konduğunu bilmeden bu mal kötü deyip, satışına taş koymak doğru mu? Burada senden beklediğim, aranızdaki hukuka dayanarak, Cem'i hepimizden önce uyarmaktı. Çunkü, o zaman başkalarının daha sert müdahelesine gerek kalmazdı. Kaldı ki, Alp Bey sert ya da kötü bir şey söylememiş. Üzüldüm, kırıldım. İsteyen bu yazdıklarımdan dolayı bana kızabilir, beni burada ve başka sosyal medya mecralarında engeller,  arkadaşlıktan çıkarabilir ama yanlışı doğru yapamaz. Umarım kimseyi bu yazışmaları okurken incindiğim kadar incitmemişimdir.
enges
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Enver GENÇTÜRK

Yaşadığı Yer:
Osmaniye,Bakırköy

« Yanıtla #2 : Kasım 18, 2017, 23:37:29 »

Naci abi konu vagon konusu değil
Genel olarak yazışmalardaki üslup konusu
Kemal abi haklı yani
Belirttiği gibi özelden de uyardıgı halde

n koleksiyonumu dagıtıyorum. başlayacaklara duyrulur...
NaciAklan
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

« Yanıtla #3 : Bugün 01:11:06 »

O zaman, yine benim dediğime geliyoruz. Kemal abi, baştan uygun bir dille rica etseydi, daha ileride üslubun sertleşmesini engelleyebilirdi. Ben forumu daha sık takip etseydim belki hatanın farkına daha erken varabilirdim. Şu an tanıdığım, sevdiğim insanlara karşı sadece forumda adını bildiğim birini savunmak zorunda kalıyorum. Çünkü Alp Bey haklı ve üslubu da orada kullanılan en sert üslup değil.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.1 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!