Kasım 19, 2017, 08:42:53 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tillig HO TCDD Birinci / Ikinci Sınıf Yolcu Vagonu, IV. Dönem  (Okunma Sayısı 575 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ergün
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Ergün

Yaşadığı Yer:
Kadıköy

« : Kasım 07, 2017, 13:01:53 »

Aşağıdaki linkte belirtilen vagon sıfır kutusunda 200TL

https://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Tillig/4-4-001003-217561-0-0-0-0-4-2-0-gatt-gb-p-0/ein_produkt.html

iceman
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Jimmy Cem ERSÜ

Yaşadığı Yer:
İzmir

« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2017, 23:09:17 »

Merhaba

Yanlış anlaşılmasın... Konusu açılmışken aklıma geldi belirtmek istedim.Bu vagonu benda bi ara çok büyük bir istekle edinmeyi düşünüyordum.Hatta belki hatırlayanlar olacak Harun abi bu konuda Tillig ile de görüşmüş vagon seti yaptırılması düşünülüyordu.Ancak sonra dikkatle inceledim vagon 1:1 aynısı değil.ACME gibi bir kalite/detay anlayışı ile yapılmamış.Model bizimkilerin gerçeğine nazaran biraz uzun kalıyor (10 mm. kadar) ve işin tuhafı pencere sayısı da eksik.Muhtemelen Tillig bu kasa ÖBB ve SBB da çalışmış vagonların kasa/kalıbından faydalandı üstüne de TCDD diye baskı yapıp geçti.Biraz Hornby 8F dekine benzer bir durum var yani.....

Sevgiler...

Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......
CAN
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Osman Can Becan

Yaşadığı Yer:
Ankara

« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2017, 19:57:52 »

Merhaba Cem,

Teşhislerinde haklısın, ama ACME ile Tillig arasında daha ciddi bir fark var. Oda ACME nin TCDD vagonları yürümüyor, Tillig in vagonu ise mükemmel çalışıyor. Hadi benim kurgum ufak ve kalitesiz diyelim ama başka arkadaşlarda (ki büyük kurguları ve mükemmel ray sistemleri var) bundan müştekiler.

Sevgiyle kal,

Can

iceman
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Jimmy Cem ERSÜ

Yaşadığı Yer:
İzmir

« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2017, 22:08:01 »

Can abim merhaba....

Evet... ACME vagonların yürüme problemi olduğunu duymuştum.Bendaki 2 yataklıyı deneme şansım olmadı henüz.Dolayısıyla dinamik performansları açısından yorum yapamayacağım.Ancak burda benim anlamak istediğim ve bir o kadar da şaşırdığım... Tillig gibi HO ölçekte en iyi rayları yapan bir firmanın vagon konusunda bu kadar baştan savma davranması....

Sevgiler

TRAINMAN
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Metin TOKMEN

Yaşadığı Yer:
BOLU

« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2017, 16:45:09 »

Merhaba;
Bende TİLLİNG in bu vagonlarından almaya niyetlendim bunlarda 8 büyük 2 küçük pencere var (pencere araları gerçek vagonlardan daha geniş), gerçek vagonlarda 12 büyük 2 küçük pencere var, ACME nin modelinde ise 11 büyük 2 küçük pencere var dolayısıyla iki modelde pencere açısından gerçeğiyle uyuşmuyor.
Selamlar.
Metin TOKMEN
CAN
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Osman Can Becan

Yaşadığı Yer:
Ankara

« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2017, 23:14:51 »

Metin bey merhaba,

Siz konuyu açınca merak ettim, Tüvasaşın sayfasına baktım. K50 tipi yataklı vagonlar tamamen aynı görünüyor. 4-5 sene evvel fuarda ACME yöneticisi, yanlış hatırlamıyorsam, Alessandro da bu vagonları TCDD planlarına uygun olarak yaptıklarını söylemişdi. Bu konuda gene en doğru bilgiyi Sevgili Cem veya Teoman hocamız verebilir sanırım.

Sevgili Ergün,

Bir vagon satmaya kalktın, sayfanı berbat ettik, özür dilerim. Ama bence almaya değer güzel bir vagon. Üstelik bizim demiryollarında fazla görülmediği için dahada değerli.

Sevgiler hepinize,

Can
gguno
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Alp ÖNEY

Yaşadığı Yer:
ANKARA

« Yanıtla #6 : Kasım 11, 2017, 16:43:15 »

Ergün Bey bir TCDD vagon satmaya kalktı..!!!!

Ergün B y bu vagonu satmasa, sorun yoktu..

Sorun, TILLIG'in ürettiği TCDD'nin az bulunan vagonu olmaktan çıktı. Burada  arkadaşımız satış yapıyor. İsteyen alır.

Vagonun özellikleri, bize uygun ya da değil, A.C.M.E. ile benzerlikleri, uyumsuz, uyumlu, orası böyle, detaylı, detaysız, uydu uymadı. vb. 

Ergün Bey özelliklerini paylaşmamış ki, sadece satış yapıyor.

Bu, başka konu altında paylaşılır diye düşünüyorum, bizlerin bilgi edinmesi açısından. Satış olmadan.

Neden bilgi birikimimiz varken, bir arkadaşımız satış yaparken bu işler ortaya çıkar ki?

O zaman, eğer bu konuya gönül verdiyseniz,  bildiklerinizi her zaman paylaşmakta sakınca var mı?

Alp
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2017, 16:46:50 Gönderen: gguno » Logged
TRAINMAN
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Metin TOKMEN

Yaşadığı Yer:
BOLU

« Yanıtla #7 : Kasım 11, 2017, 17:04:08 »

İyi akşamlar,

Kendi adıma, TCDD vagonu diye arkadaşımız satışa çıkınca , ACME de satılmadığından, hoşuma gitti sadece üzerinde TCDD yazması bile benim için yeterli, ben uygun veya değil tartışmasına katılmak için yazmadım ve Alp beyin çıkışını da üzerim alarak yazmıyorum,
bu forum bilgi paylaşımı üzerine olduğundan herkes görüşlerini ve tespitlerini özgürce belirtebilir, buna saygısızlık ve art niyet dışında kimse de müdahale edemez diye düşünüyorum.

Selamlar, sevgiler.

Metin TOKMEN
gguno
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Alp ÖNEY

Yaşadığı Yer:
ANKARA

« Yanıtla #8 : Kasım 11, 2017, 17:43:56 »

Metin Bey merhaba,

Bu paylaşım kesinlikle sizinle ilgili değil. Doğal olarak sizin de belirttiğiniz gibi her insan özgürce düşüncelerini paylaşabilmeli.

Buradan hareketle, ben  TCDD'ye uyup uymadığı konu edilen TILLIG marka bir vagon ile ilgili mesajın yanlış yerde paylaşıldığı için görüşümü belirttim. Bana etik gelmedi açıkçası.

Yoksa, bu satıştaki model vagon, aslı, modeli üreten firma vb. hakkında bilgi sahibi olanlar da dahil olumlu, olumsuz görüşlerimizi edindiğimiz bilgi birikimimiz dahilinde, ilgisi altındaki konuda paylaşmış olsaydık daha uygun olmaz mıydı?

Sonuçta, bir vagon satılıyor. Bilen, bilmeyen isterse beğenir alır.

Bir de bu açıdan düşünmekte fayda olur diye düşünüyorum.

Sevgilerimle.

TRAINMAN
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Metin TOKMEN

Yaşadığı Yer:
BOLU

« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2017, 18:44:36 »

Alp bey merhaba;

Dediğim gibi arkadaşımızın satmakta olduğu modeli kötülemek üzerine bir görüş belirtilmedi, modelle ilgili  bir anda gelişen bir açıklama yapıldı ve bende dahil oldum sadece.
Bende böyle bir modelin varlığından haberdar olmama vesile olan Ergün beye teşekkür ederim. Benim de bu modeli edinme isteğime vesile olduğu için.

İyi akşamlar, selamlar, sevgiler.

Metin TOKMEN

gguno
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Alp ÖNEY

Yaşadığı Yer:
ANKARA

« Yanıtla #10 : Kasım 11, 2017, 19:29:46 »

Metin Bey iyi akşamlar,

Bu iş maalesef uzadı..

Ben bilemedim ya da anlatamadım. İsteyen istediğini alır, satar.

Etik bulmadığım, satıştaki bir vagon ile ilgili paylaşımda,  biri çıkıyor yorumda bulunuyor, satan adamcağız satacağına pişman oluyor.

Kısacası bu. Devamı daha evvelki mesajlarda belirtildi.

Selamlarımla, Alp

TRAINMAN
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Metin TOKMEN

Yaşadığı Yer:
BOLU

« Yanıtla #11 : Kasım 12, 2017, 08:24:55 »

OK.
iceman
Kulüp Üyesi
Forum Üyesi
*

Adı Soyadı:
Jimmy Cem ERSÜ

Yaşadığı Yer:
İzmir

« Yanıtla #12 : Kasım 12, 2017, 15:49:08 »

Merhaba

Alp hayırdır bir sorun mu var? Derdiniz ne ise açık açık söyleyebilirsiniz... Evet.. Ergün bey dostumuzun satış konusu biraz ekseninden kaydı bu konu başlığı altında burda haklısınız.Ancak ne benim ne de diğer arkadaşların esas gayesinin bu olduğunu sanmıyorum.Benim gayem çok basit... Önceki mesajda dadediğim gibi... Bir ara Harun abi bu vagonu Tillig e set halinde bile ürettirmeyi düşündü.Benimde 4 gözle bekleyip isteyeceğim bir vagondu.Ancak araştırdıktan sonra hayal kırıklığı çıktı.Çamur atmak gibi olmasın ama Hornby nin 8F i (45161) gibi uydurma birşey oldu.ACME yi de neden emsal verdiğimi anlamışsındır herhalda? Yani uzun lafının kısası amacım Ergün bey dostumuzun konuyu saptırması değil bu vagonu edinmek isteyenlerin bilerek almasını sağlamaktı iyi niyetli bi hatırlatmaydı.Burda garip akla mantığa aykırı ne var anlayamadım?

TRAINMAN
Forum Üyesi

Adı Soyadı:
Metin TOKMEN

Yaşadığı Yer:
BOLU

« Yanıtla #13 : Kasım 12, 2017, 16:35:48 »

Selam;

Cem bey, bu açıklamalar öylesine ve spontane gelişti bir başka başlıkta konu açılmadan, dolayısıyla kimsenin kötü bir niyeti yok ki , ben ACME nin vagonlarını ararken sizin ifade etttiğiniz yürüme problemi ve devamı da gelmediğinden vazgeçtim, Ergün bey vasıtası ile TİLLİNG in bu modeli ile karşılaştığım için . en kısa zamanda bu vagonlardan bir set (üç adet) alacağım.

Hayırlı akşamlar dilerim herkese.

Metin TOKMEN
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.1 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!