Nisan 27, 2018, 14:48:03 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Duyurular:
Foruma üye olmak isteyen arkadaþlarýmýzýn baþvurularýnda isim, soyisim, yaþ, yer ve telefon numarasý bilgilerini eksiksiz ve doðru vermelerini bekliyoruz.
Eksik bilgi ile baþvurular kabul edilmeyecektir, bilgileri eksik veya yanlýþ olan üyelikler kaldýrýlacaktýr.
Foruma yeni üye olan arkadaþlarýmýzýn kendileri ile ilgili kýsa bir tanýtýmý "Yeni üyeler lütfen kendinizi tanýtýn" bölümünde bir mesaj ile yapmalarýný bekliyoruz.

Ana Sayfa   Yardm Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Piko 57151 Hakkýnda  (Okunma Says 953 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Hiko87
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Hikmet

Yaþadýðý Yer:
Barkýn

Ya: 2014

Mesaj Says: 19

« : Ekim 11, 2017, 03:56:06 »

Merhabalar

Uzun okumala sonucunda eriþme kolaylýðý açýsýndan 2 raylý dc bir sistemde karar kýlmýþtým. 350 tl'ye bu seti kendime baþlangýç seti olarak seçtim. Ileride ilave parçalarla diaroma yapacaðým. Umarým ilerletmek için mantýklý bir set seçmiþimdir. Çünkü bu aþamadan sonra ilk iþim digi 1 ve dcc decoder alýp seti dijitale çevirmek. 250 tl'ye de digo 1 seti var satýlýk. Almalý mýyim fikirlerinizi bekliyorum.

Saygýlar
kemalomay
Kurul Üyesi
Forum Üyesi
*

Adý Soyadý:
Kemal Omay

Yaþadýðý Yer:
Merkür...

Ya: 19

Mesaj Says: 2713

« Yantla #1 : Ekim 11, 2017, 06:20:30 »

Hikmet kardeþim eðer yurtdýþýna çýkmýyorsan burada bulduðunu al , çünkü artýk hiç bir alternatif ürün satan yok.

YAÞLANDIÐIMIZ ÝÇÝN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIÐIMIZ ÝÇÝN YAÞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.
atlantis
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Onur ÖZDEMÝR

Yaþadýðý Yer:
Ýzmir

Ya: 38

Mesaj Says: 108

« Yantla #2 : Ekim 11, 2017, 13:42:50 »

Bende yaklaþýk bir yýldýr araþtýrma inceleme malzeme alýmý filan yapýyorum. Türkiye'de rahatça yapýlabilecek iþlerin en sonunda Model trencilik gelir sanýrým. Ebay kapandý, dolar-euro yükseldi, model trene ilgi az, maðaza sayýsý az, çeþit az. Bu nedenle Kemal arkadaþýmýzýnda dediði gibi aklýnýza yatan sistemden devam etmek mantýklý gibi görünüyor.

Kramm'dan en basit kargo bile 30 euro tutuyor. Bir kaç kez alýþveriþ yaptým. ürün fiyatýndan fazla kargo vereiyoruz maalesef.
Çin sitelerinde yeterince malzeme yok. Genelde diorama malzemeleri var. Tek büyük avantaj oraya ciddi kargo paralarý ödemiyoruz.
Sahibinden'de ve Gittigidiyor'da çýkan ürünlere talimiz büyük oranda.
Hiko87
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Hikmet

Yaþadýðý Yer:
Barkýn

« Yantla #3 : Ekim 11, 2017, 17:40:59 »

Evet ben de ne yazýk ki bu durumu fark ettim. Letgo gg ve sahibinden de piko için diðerlerine göre daha fazla alternatif buldum ve seçimi bu þekilde yapmak zorunda kaldým. Yýlda bir yurtdýþýna çýkýyorum. Piko ile yurt içi geliþtirebildiðim kadar geliþtireceðim bu sürede. Yalnýz dcc decoder bulamadým var mýdýr bildiðiniz?
atlantis
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Onur ÖZDEMÝR

Yaþadýðý Yer:
Ýzmir

« Yantla #4 : Ekim 11, 2017, 17:45:30 »

Þu anda dijital olarak bu var. Onu da siz görmüþsünüz zaten. Ara ara çýkýyor. Bende de Roco Multimaus kumanda var. Baþka kumanda alma düþüncem de var ya da Roco serisinden devam edeceðim dijital iþine.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-hobi-oyuncak-diecast-model-model-tren-kumanda-piko-diji-1-d-i-j-i-t-a-l-487074181/detay
Hiko87
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Hikmet

Yaþadýðý Yer:
Barkýn

« Yantla #5 : Ekim 11, 2017, 17:53:13 »

Roco piko uyumlu diye biliyorum forumda okumuþtum. Digi 1'i satan Levent bey, kendisi analogcu ekseriyetle. Onunla da kýsa bir tanýþmamýz oldu iyi bir model trenci izlenimi verdi ama forumda yok anladýðým kadarý ile.
atlantis
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Onur ÖZDEMÝR

Yaþadýðý Yer:
Ýzmir

« Yantla #6 : Ekim 11, 2017, 17:54:23 »

Evet bende görüþüyorum bu ara kendisi ile. Buraya üye olsalar bile gelen giden pek yok maalesef.

roco piko uyumlu bilmiyorum ama raylarý birleþtiren parçalar var. sýkýntýlý da olsa iþ görür diye düþünüyorum.
« Son Dzenleme: Ekim 11, 2017, 18:13:19 Gnderen: atlantis » Logged
Hiko87
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Hikmet

Yaþadýðý Yer:
Barkýn

« Yantla #7 : Ekim 11, 2017, 21:46:20 »

Setimi aldým dcc ile ilgili yardýmcý olabilecek var mý
TRAINMAN
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Metin TOKMEN

Yaþadýðý Yer:
BOLU

Ya: 60

Mesaj Says: 166

« Yantla #8 : Ekim 11, 2017, 23:49:46 »

Hikmet bey merhaba,
Bende PÝKO dijital bir set ile ile baþladým sonradan ROCO ,ATLAS ve LÝLÝPUT lokomotif ve setler aldým raylarým tamamen PÝKO sorularýnýza gelince;
PÝKO raylar ve dijital kumanda ile ROCO ve ATLAS lokomotifler uyumlu ve sorunsuz çalýþýyor, LÝLÝPUT setimi henüz test etmedim (dijitale dönüþtürülecek)
Ben Digi 1 kumanda (sadece 3 lokomotife ve sete kumanda eder)alacaðýna PÝKO smart kontrol kumanda (istediðin kadar lokomotife ve sete kumanda eder)almaný ve trenlerini dijitale çevirirken sesli olmasýný ve buharlýlarda duman jeneratörünü ihmal etmemeni tavsiye ederim.
Selamlar,
Metin TOKMEN
Hiko87
Forum Üyesi

Adý Soyadý:
Hikmet

Yaþadýðý Yer:
Barkýn

« Yantla #9 : Ekim 12, 2017, 03:00:47 »

Metin bey çok haklýsýnýz ama bir smartlý set almak 2500 tl ve üzeri. Bu pahalý bir hobi fakat uygun bir baþlangýç yapmak istiyorum ve duruma göre devam edeceðim. O sebeple uygun piko setimi digi 1 ile dijitale ceviriyorum kumanda ve dcc 400 civarý malolacak bana. Ilerletirsem zaten smart controle geçeceðim.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.1 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!