Gönderen Konu: Analogu Dijitale Çevirme  (Okunma sayısı 3999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dora_d

• Forum Üyesi
Analogu Dijitale Çevirme
« : Şubat 05, 2017, 13:41:20 »
Herkese merhaba arkadaşlar, elimde yaklaşık 7 yıl önce aldığım Bachmann marka analog 3 vagonlu Class 166 var (motor kısmı orta vagonda). Malum elimdeki trenlerin arasında bir tek analog o var, haliyle dijital kontrol cihazıyla çalıştıramıyorum. Bu seti analogdan dijitale geçirebilme gibi bi şansımız var mıdır? Zor mudur kolay mıdır? Görüşlerinizi bekliyorum :)

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Analogu Dijitale Çevirme
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2017, 14:16:06 »
biraz beceri ve okumayla kolayca cevirebilir forumda örnekleri vardı ..
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2017, 15:46:49 »
Sesli dijitale çevirmek için modele uygun LOKSOUND veya sadece dijitale çevirmek için LOKPİLOT dekoder edinmeniz lazım.İnternetten araştırırsanız sanırım bulursunuz.

Çevrimdışı aliaksin

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2017, 17:11:00 »
Merhaba,

Oncelikle forumdaki su duyurumu okuyunuz ve ardindan benle irtibata geçiniz.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=6754.msg66081;topicseen#msg66081

Elimde bolca LokPilot V4 var. LokSound'lar ise Nisan siparişimde bulunmaktadır.

Ali Aksin
5336545599

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2017, 23:04:56 »
Herkese merhaba arkadaşlar, elimde yaklaşık 7 yıl önce aldığım Bachmann marka analog 3 vagonlu Class 166 var (motor kısmı orta vagonda). Malum elimdeki trenlerin arasında bir tek analog o var, haliyle dijital kontrol cihazıyla çalıştıramıyorum. Bu seti analogdan dijitale geçirebilme gibi bi şansımız var mıdır? Zor mudur kolay mıdır? Görüşlerinizi bekliyorum :)
Analog lokomotifler kolay bir şekilde digitale çevrilebilmektedir.

Burada önemli olan husus analog bir lokomotifi dijitale çevirmek için karar verdiğimizde tam olarak nasıl olmasını istediğimizdir. Basıt digital, çok fonsiyonlu veya çok seslı digital gibi.

G. ÖZKAN

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2017, 23:08:15 »

Ben Ali Aksine,

Bir çok analog lokomotifimi;  dijital sesli hale ve sessiz dijital lokomotiflerimi sesli digitale çevirttim ve

sağ olsun güzel bir şekilde sorunsuz  kullanmaya devam ediyorum. Bunun yanında dc Roco, Trix  bir kaç lokomotifimi de uygun bir şekilde Marklin AC uyumlu hale çevirttim.

Önemli olan lokomotifimde istediğim değişikliği ( digital -fonksiyon vb.) tam olarak belirtmek

G. ÖZKAN

Çevrimdışı dora_d

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Şubat 07, 2017, 17:09:55 »
Yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim, zaman bulursam söylediğiniz decoderden alır yaparım.