Gönderen Konu: Anadolu Model 1/87 DE24000 Model Üretimi  (Okunma sayısı 78291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktayes

• Forum Üyesi
Ynt: Anadolu Model 1/87 DE24000 Model Üretimi
« Yanıtla #20 : Temmuz 28, 2015, 01:04:51 »
Şafak bey sizleri gönülden tebrik ediyor ve yürüyen modeli dört gözle bekliyorum. Sonunda 24000 lik lokomotifimiz oluyor.
Ses kaydınız gerçekten çok iyi olmuş, model değil de sanki gerçek 24000 ligi seyrediyor gibi oldum.

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
« Yanıtla #21 : Temmuz 28, 2015, 08:56:41 »
Merhaba;

Şafak ve Faruk bey gerçekten süper bir çalışma yapmışsınız tebrik ediyorum. Elinize emeğinize sağlık. Çok çok zaman harcadığınız belli umarım her bir saniyesine değer. Yapmış olduğunuz çalışmanın yürüdüğünü görmek ayrı bir keyif vereceğine eminim..
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #22 : Temmuz 28, 2015, 09:04:49 »
Şafak  ve Faruk Beyler,

En güzel yanı da olayın seri üretim ve isteyene hazır boyalı bir şekilde olması... :D

Benim için şu ana kadar bir rüya olan 24000 lik bu muhteşem dizele sahip olmak gerçekten harika bir duygu.... ;D ;D

Bir kez daha verdiğiniz onca emek ve uğraş için sonsuz teşekkürlerimle.... ;D ;D ;D

Sevgi ve saygılarımla,

m.utkan

*küçük bir saptama için izin, geçen Haziran'da Mertcan Doğan Kardeşimin başlattığı 24000 lik Revell projesini de 10.000 oy yapıncaya kadar sonuna kadar mücadele edeceğim. Lütfen muhteşem projenize bir alternatif olarak algılanmaması dileklerimle...zaten siz 22000 liği de kolayca üretebilecek konuma belki de gediniz bile... ;)

Utkan hocam merhabalar

İnanın hiç alınmayız zira o Revell DE22000'lik projesinde en az 500 tık benimdir belki de :) Fakat ben o projeden umutlu değilim, zira neredeyse 46.000 hit sayısına ulaşan ATAK helikopterinin bile üretileceği kesin değilken bizim lokomotiflerin yapılabilmesine çok fazla ihtimal vermiyorum. Fakat yine de umut edip desteklememizden zarar gelmez değil mi? :)

DE22000 ve DE33000 düşüncelerimiz de var aslında. Bu iki lokomotif de DE24000 gövdesine göre daha kolay modellenebilir gövde yapılarına sahipler. İlerde bu yönde çalışmalar yapabiliriz.

Oktay Bey ve Uğur Bey,

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Seslerin gerçekçi olabilmesi çok önemliydi. Tüm kademe sesleri, kademe azaltma sesleri, düdük sesleri, fren vs. sesleri aynı şekilde modelde de olmalıydı. Bir de ses kalitesi önemliydi (Sesler videodakinden çok daha yüksek ve kaliteli çıkıyor) Bu nedenle her gövdede 2'şer adet bass reflex ESU hoparlör kullandık. Tabii biraz maliyetli ve uğraştıran bir durum bu fakat ortaya çıkan sonuç muazzam.
Şafak Aktaş

Anadolu Model Demiryolları

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #23 : Temmuz 28, 2015, 11:59:33 »

Sevgili  Şafak Bey, merhaba.

TCDD DE 24000 model projeniz önceki mesajımda da belirttiğim gibi mükemmel.

Seri üretim aşamasına bir an önce geçmenin gerekliliği doğrultusunda, bu modeli almak isteyeceklerin saptanıp,
maliyetinin hesaplanarak ortaya çıkarılmasında yarar görüyorum.

Anolog,dijital,sesli olmak üzere seçenekli sipariş alınıp, istekli listesinin oluşturulması ve modelin demiryolu
modelcileri tarafından temininin sağlanması gereklidir.

Sizlerin üstün gayret göstererek oluşturduğunuz DE 24000 modeli; olması gerekenin en üst seviyesinde kendini
göstermektedir.

Tekrar ellerinize sağlık, bundan sonra en kısa süre içinde seri üretim çalışmalarınızda başarılı olmanızı en içten
dileklerim ile bildiririm.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2015, 12:02:53 Gönderen: Teoman Kardaşlar »

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #24 : Temmuz 28, 2015, 12:18:34 »
Bravo diyorum tebrik ediyorum. Umarım üretim kısmıda yapılır ve herkes bu lokomotiften edinebilir. Başarılarınız devamını diliyorum.

Şimdiden ilk siparişi ben veriyim 1 adet dcc.. ;D
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #25 : Temmuz 28, 2015, 14:47:05 »
Şafak  ve Faruk Beyler,

En güzel yanı da olayın seri üretim ve isteyene hazır boyalı bir şekilde olması... :D

Benim için şu ana kadar bir rüya olan 24000 lik bu muhteşem dizele sahip olmak gerçekten harika bir duygu.... ;D ;D

Bir kez daha verdiğiniz onca emek ve uğraş için sonsuz teşekkürlerimle.... ;D ;D ;D

Sevgi ve saygılarımla,

m.utkan

*küçük bir saptama için izin, geçen Haziran'da Mertcan Doğan Kardeşimin başlattığı 24000 lik Revell projesini de 10.000 oy yapıncaya kadar sonuna kadar mücadele edeceğim. Lütfen muhteşem projenize bir alternatif olarak algılanmaması dileklerimle...zaten siz 22000 liği de kolayca üretebilecek konuma belki de gediniz bile... ;)

Utkan hocam merhabalar

İnanın hiç alınmayız zira o Revell DE22000'lik projesinde en az 500 tık benimdir belki de :) Fakat ben o projeden umutlu değilim, zira neredeyse 46.000 hit sayısına ulaşan ATAK helikopterinin bile üretileceği kesin değilken bizim lokomotiflerin yapılabilmesine çok fazla ihtimal vermiyorum. Fakat yine de umut edip desteklememizden zarar gelmez değil mi? :)

DE22000 ve DE33000 düşüncelerimiz de var aslında. Bu iki lokomotif de DE24000 gövdesine göre daha kolay modellenebilir gövde yapılarına sahipler. İlerde bu yönde çalışmalar yapabiliriz.

Şafak Bey selam,

Revell konusunda düşüncelerim tamamen aynı.... ::)

Canı gönülden sizlerin projenizi destekliyorum...Teoman Bey'in dediği gibi sipariş kısmına bile geçilebilir....zira ciddi yol almışsınız....bir yardımım olabilirse yanınızda olduğumu bilmenizi isterim... :)

Sevgi ve saygılarımla,

m.utkan

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Temmuz 28, 2015, 17:02:23 »

Sevgili  Şafak Bey, merhaba.

TCDD DE 24000 model projeniz önceki mesajımda da belirttiğim gibi mükemmel.

Seri üretim aşamasına bir an önce geçmenin gerekliliği doğrultusunda, bu modeli almak isteyeceklerin saptanıp,
maliyetinin hesaplanarak ortaya çıkarılmasında yarar görüyorum.

Anolog,dijital,sesli olmak üzere seçenekli sipariş alınıp, istekli listesinin oluşturulması ve modelin demiryolu
modelcileri tarafından temininin sağlanması gereklidir.

Sizlerin üstün gayret göstererek oluşturduğunuz DE 24000 modeli; olması gerekenin en üst seviyesinde kendini
göstermektedir.

Tekrar ellerinize sağlık, bundan sonra en kısa süre içinde seri üretim çalışmalarınızda başarılı olmanızı en içten
dileklerim ile bildiririm.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Teoman Bey merhaba

Sizin gibi değerli bir üstadın çalışmalarımızı beğenmesi inanın bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağı oldu. Övgüleriniz için tekrar teşekkür ederim. Evet bahsettiğiniz gibi bir maliyet analizi üzerinde çalışma yaptık fakat önümüzde öngöremediğimiz bazı masraflar mevcut. Statik olan modelin seri üretimi aşamasında olduğumuz için bu modeller ile ilgili bir rakam çıkarabileceğiz. Fakat dinamik modelde kullanacağımız motor, elektronik aksam, DCC için ESU sesli dekoder, dişli ve tekerlek takımları vb. masraflar şu anda ancak tahmini olarak hesaplayabileceğimiz ve dış kaynaklı temin gerektireceği için rakamları euro vs. üzerinden hesaplanması gerekecek maliyetler. Bunlarla ilgili en kısa zamanda netleştirerek tahmini maliyetleri ve teslim sürelerini ortaya koyabileceğiz.

Bununla birlikte daha önceden Harun abi ile yaptığımız bazı görüşmeler mevcut. Bunlarla ilgili de konular netleşince sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağız. Eğer 1/87 DE 24000 modelimiz için talep miktarı yüksek olursa, toplu olarak bu saydığım malzemeler ile boya, Kuswa plaket vs. malzemeleri temin edeceğimiz için rakamların daha uygun olabileceğini tahmin ediyoruz.

Bravo diyorum tebrik ediyorum. Umarım üretim kısmıda yapılır ve herkes bu lokomotiften edinebilir. Başarılarınız devamını diliyorum.

Şimdiden ilk siparişi ben veriyim 1 adet dcc.. ;D

Koray Bey

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. İnanın biz de bu projemizi sonuçlandırmayı ve insanlarla paylaşabilmeyi canı gönülden istiyoruz. Bu konuda elimizden geleni yapacağız. :)

Şafak Bey selam,

Revell konusunda düşüncelerim tamamen aynı.... ::)

Canı gönülden sizlerin projenizi destekliyorum...Teoman Bey'in dediği gibi sipariş kısmına bile geçilebilir....zira ciddi yol almışsınız....bir yardımım olabilirse yanınızda olduğumu bilmenizi isterim... :)

Sevgi ve saygılarımla,

m.utkan

Sayın Mehmet Utkan hocam

Sizlerin değerli görüşleri aslında bizim için şu anda en büyük yardımcı olacak şey. Çok emek ve zaman harcadık ve insanların çalışmamızı takdir etmesi gerçekten harika bir duygu. Çok teşekkür ederiz.

Sizin Maerklin kullanıcısı olduğunuzu biliyorum ve sizin için de modelimizi AC olarak hazırlamaya çalışacağız. DE 24000'lerin en çok yakışacağı yerlerden birisi tabii ki sizin güzel kurgunuz, bu konuda elimizden geleni yapmak da bizim boynumuzun borcudur.
Şafak Aktaş

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #27 : Temmuz 28, 2015, 18:44:21 »
Muhteşem,

Tebrikler Şafak ve Faruk

Yazılabilecek herşeyi arkadaşlar yazmışlar, merakla bekliyorum.

Tebrikler, teşekkürler.....

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #28 : Temmuz 28, 2015, 21:35:06 »
Şafak Bey selam,

Maerklin'e uygun analog (maalesef kurgum analog)  en az 3-4 adet 24.000 liğe şimdiden talibim.... :)

Tekrardan başarı dileklerimle... :)

m.utkan

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #29 : Temmuz 29, 2015, 01:42:25 »
Şafakcım , bir 24.000 lik model yapılmasına sevindiğimiz kadar , senin gibi içimizden , sevdiğimiz ve düzgün bir arkadaşımızın yapmasına da ayrıca sevindik.

Yolunuz açık olsun , başka Türk modeller de bekliyoruz.

Dizel olunca arkasına takılacak , yolcu ve yük vagonları için herkes Harun'u sıkıştırsın şimdiden...........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Firat Akcay

• Forum Üyesi
  • Demiryolu bir Aşkt?r :)
    • F?rat AKÇAY
« Yanıtla #30 : Temmuz 29, 2015, 09:20:45 »
Şafak Bey Merhaba;
Tren sever birisi olarak her gün MSTS TCDD Tren simülatörü oyununuzu oynamaktayım de24000 modelindede başarılı bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim.Darısı E43000 Toshiba lokomotif modellerine :)

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Temmuz 29, 2015, 10:54:33 »
Merhaba Şafak ve Faruk Bey,

Öncelikle çok güzel bir iş yapmışsınız, ellerinize ve emeklerinize sağlık,

Sayenizde DE 24000'liği sesiyle birlikte masamda yürüteceğimi düşünmek beni şimdiden heyecanlandırıyor.

Umarım çıkaracağınız uygun maliyetle herkesin bu modele sahip olabilmesini sağlarsınız.

Diğer modellerde de aynı başarıyı göstereceğinizi düşünüyorum, yolunuz açık olsun...

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #32 : Temmuz 29, 2015, 13:52:30 »
  Tebrik ediyorum.Elinize emeğinize sağlık.

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #33 : Temmuz 29, 2015, 15:00:38 »
Imgur'a erişim galiba mahkeme kararıyla yasaklanmış. Bu nedenle bizim modelin fotoğrafları yalan oldular.  ;D Galiba artık önceden yazdığımız mesajlarımızı da düzenleyemiyoruz? Bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?  :)
Şafak Aktaş

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #34 : Temmuz 29, 2015, 16:05:11 »
şafak kardeşim,öncelikle tebrik ederim, emek verilen ve beni çooook heyecanlan bir çalışma.........

senden bir ricam olacak, her loko yapımında söylediğimi yine söyleyeceğim, 2-3 farklı  plaka no (24123-24060vs.. gibi farklı loko plakası) olursa 1 yerine 2 hatta 3 lokomotif isteyeceğim,şimdiden sipariş veriyorum,eğer 2 farklı loko plakası olursa 1 yerine 2 loko isteyen olabilir,diaroma yapmak isteyenlerde birden fazla loko istemesi sipariş sayısını arttıracağından şüphem yok, ben yeni yapmayı düşündüğüm kurguya en az 2 loko isterim, boyalı olması çok önemli,alıp direkt  raylara koyup marşa basmak tartışılmaz siparişte büyük avantaj,boya işi çok zor ustalık istiyor,herkesin yapabileceği iş değil,

tekrar hayırlı olsun heyecanla bekliyoruz.......

selamlar........

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #35 : Temmuz 29, 2015, 16:11:12 »
şafak kardeşim, faruk kardeşimiz 24000 lik ve diğer modeller üzerinde yıllardır çalışan usta bir modelci arkadaş, kendisiyle birkaç kez görüştüm, kendisinde de buradan selamımı  söylersin, 24000 lik işini çok ciddiye alan bir arkadaş, ben başracağınızı da yürekten inanıyorum, ALLAH yardımcınız olsun, benim 3 tane alacağımı da faruk biliyor,

selamlar,sevgiler,,,,,

irfan........

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #36 : Temmuz 29, 2015, 16:27:57 »
Alıntı
Muhteşem,

Tebrikler Şafak ve Faruk

Yazılabilecek herşeyi arkadaşlar yazmışlar, merakla bekliyorum.

Tebrikler, teşekkürler.....

Okan abi çok teşekkür ederiz.

Alıntı

Şafak Bey selam,

Maerklin'e uygun analog (maalesef kurgum analog)  en az 3-4 adet 24.000 liğe şimdiden talibim.... Smiley

Tekrardan başarı dileklerimle... Smiley

m.utkan

Mehmet hocam

İnanın sizin için elimden geleni yaparak AC sistemde çalışabilecek birkaç model yapmaya çalışacağım. Sözüm söz...  :)

Alıntı

Şafakcım , bir 24.000 lik model yapılmasına sevindiğimiz kadar , senin gibi içimizden , sevdiğimiz ve düzgün bir arkadaşımızın yapmasına da ayrıca sevindik.

Yolunuz açık olsun , başka Türk modeller de bekliyoruz.

Dizel olunca arkasına takılacak , yolcu ve yük vagonları için herkes Harun'u sıkıştırsın şimdiden...........

Kemal abi çok teşekkür ederim, beni onore ediyorsun. Ama gövde üzerinde en büyük emek aslında Faruk arkadaşımızın, onun el becerisi ve detaylara bu kadar önem vermesi olmasaydı bugün bu modeli hayata geçiremezdik. Eğer kısmet olur da DE24000'lik modelde başarılı olursak eğer, sıradaki diğer lokomotif ve kısmen daha basit olan yük vagonlarını da üretim listemize çoktan ekledik. Zamanla ortaya birşeyler çıkarmaya çalışacağız.
Şafak Aktaş

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #37 : Temmuz 29, 2015, 16:38:56 »
Alıntı

Şafak Bey Merhaba;
Tren sever birisi olarak her gün MSTS TCDD Tren simülatörü oyununuzu oynamaktayım de24000 modelindede başarılı bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim.Darısı E43000 Toshiba lokomotif modellerine Smiley

Çok teşekkür ederim. Yıllarca simülatör camiasında DE24000'liklerle uğraştım, şimdi sıra 1/87 ölçekleri ile uğraşmaya geldi.  :) Toshiba, DE 22000/33000, belki daha güncel makinalar olarak E68000 ve DE 36000'lik ler de yapılacaklar listesinde yerlerini aldılar.

Alıntı
Merhaba Şafak ve Faruk Bey,

Öncelikle çok güzel bir iş yapmışsınız, ellerinize ve emeklerinize sağlık,

Sayenizde DE 24000'liği sesiyle birlikte masamda yürüteceğimi düşünmek beni şimdiden heyecanlandırıyor.

Umarım çıkaracağınız uygun maliyetle herkesin bu modele sahip olabilmesini sağlarsınız.

Diğer modellerde de aynı başarıyı göstereceğinizi düşünüyorum, yolunuz açık olsun...

Mesut bey merhabalar

Çok teşekkür ederiz. Heyecanlanmakta haklısınız ve sabredip beklediğinize değecek bir çalışma olacağını şimdiden garanti ederim size. Zaten amacımız bir türlü bizi kaale alıp Türk modellerini üretmeyen büyük firmaların inadına, uygun rakamlara en az onların yapabileceği detay ve kalite seviyesinde, üstelik ses ve hareket kalitesi olarak onlarınkinden de üstün Türk lokomotif ve vagonlarını yapabilmek ve dileyen model tren aşıkları ile paylaşabilmek. Rakam ve üretim konularında elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Alıntı

Tebrik ediyorum.Elinize emeğinize sağlık.

Sedat Bey, çok teşekkür ederiz.  :)

Alıntı
şafak kardeşim,öncelikle tebrik ederim, emek verilen ve beni çooook heyecanlan bir çalışma.........

senden bir ricam olacak, her loko yapımında söylediğimi yine söyleyeceğim, 2-3 farklı  plaka no (24123-24060vs.. gibi farklı loko plakası) olursa 1 yerine 2 hatta 3 lokomotif isteyeceğim,şimdiden sipariş veriyorum,eğer 2 farklı loko plakası olursa 1 yerine 2 loko isteyen olabilir,diaroma yapmak isteyenlerde birden fazla loko istemesi sipariş sayısını arttıracağından şüphem yok, ben yeni yapmayı düşündüğüm kurguya en az 2 loko isterim, boyalı olması çok önemli,alıp direkt  raylara koyup marşa basmak tartışılmaz siparişte büyük avantaj,boya işi çok zor ustalık istiyor,herkesin yapabileceği iş değil,

tekrar hayırlı olsun heyecanla bekliyoruz.......

selamlar........

şafak kardeşim, faruk kardeşimiz 24000 lik ve diğer modeller üzerinde yıllardır çalışan usta bir modelci arkadaş, kendisiyle birkaç kez görüştüm, kendisinde de buradan selamımı  söylersin, 24000 lik işini çok ciddiye alan bir arkadaş, ben başracağınızı da yürekten inanıyorum, ALLAH yardımcınız olsun, benim 3 tane alacağımı da faruk biliyor,

selamlar,sevgiler,,,,,

irfan........

İrfan hocam çok teşekkür ederiz. Plaket konusunda ben daha cömert olmak için çaba gösteriyorum, zira birkaç tane değil belki imkan dahilinde olursa gerçek üretim sayısı olan 418 adedinin de numaralarını edinmeye çalışacağız. Bu durumda dileyen dilediği numara ile lokomotifini temin edebilecek. Modeller boyalı, montajlı ve direkt raya koyup kumandadan çalıştırılabilecek biçimde teslim edilecekler. Bu konularda faz 4 gövde üzerindeki çalışmalarımızı tamamlayıp nihai tasarımı bitirdikten sonra daha detaylı bilgi vereceğim.
Şafak Aktaş

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #38 : Temmuz 29, 2015, 17:03:09 »
43 000 lik de isteriz,   43 000 likte isteriz. 43 000 likte isteriz, 43 000 lik te isteriz, 43 000 lik te isteriz, 43 000 lik te isteriz...

43 000 lik te isteriz,   43 000 likte isteriz,  43 000 likte isteriz,43 000 lik te isteriz, 43 000 lik te isteriz, 43 000 lik te isteriz.....

Çevrimdışı Faruk Güder

• Forum Üyesi
« Yanıtla #39 : Temmuz 29, 2015, 20:38:25 »
Herkese selamlar. Ben faruk 24000 lik modelimize göstermiş oldugunuz ilgi ve alakaniza çok teşekkür eder saygılarımı sunuyorum.