Gönderen Konu: Çok yüksek hızlı tren seferleri Ankara Konya arası basladi  (Okunma sayısı 6011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ankara Konya arası çok yüksek hızlı tren
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Çok yüksek hızlı tren seferleri Ankara Konya arası basladi
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2015, 20:02:43 »
Bu alet ICE 3 ün son versiyonu , burun kısmı  eskisinden biraz değişik  ama bunu modelleyecek  firmalar yarın öbür gün belki Türk renklisini de yapar.

Konya monya hikaye , biz burda trensiz kaldık veeeee şiddetle porotesto ediyoruuuuuuum.

Sandıkta ceza var.  8)
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Çok Yüksek Hızlı Tren Seferleri Ankara Konya Arası Basladi
« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2015, 20:46:06 »
Kemal abi Konya'ya tasin
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2015, 22:25:59 »
Neyse sonunda doğru  tren alınmış....İspanya'nın üretiminden kaldırdığı onca trenden sonra..inşallah bundan sonra doğruları alınır.... :-[

Kemal'cim bu arada duyduğum doğruysa İspanyol firma ortak malum bir Türk firmasıyla bizim Banliyo hattının paralarıyla TOZ olmuşlar... :'(

Serkan Kardeşim sana eski bir Çin Atasözünü hatırlatayım, izin verirsen...''samanlığın altındaki yangın bir gün muhakkak üstünü de (b)ulaşır...'' :-X

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Çok Yüksek Hızlı Tren Seferleri Ankara Konya Arası Basladi
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2015, 00:21:20 »
Yav elimizdeki oyuncaklar olmasa trenin ne olduğunu unutacaktık , 10 yaşına kadar olan çocuklar hiç hatırlamıyor bile. :D

Neyse şaka bir yana 2-3 saat önce acıklı bir haber aldım , ne kadar doğru araştıramadım ama bu yeni aletler Almanya da sınavdan geçemediği için bize satılmış. ( İnşallah kötü bir olay yaşamayız )

Görüldüğü gibi bu ülkede artık fasulyeden işlere eskisi gibi sevinilmiyor , hiç bir şeyin göstermelik yapılmasına tahammül yok , biz Ortadoğu ülkesi değiliz , bon pour l'Orient ( doğu için iyidir ) lafı artık bize ters.
Kim ne yapıyorsa iyisini yapacak bundan böyle.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mayıs 25, 2015, 08:23:33 »
bari bunun modelini yaptırabilsek............ :)

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #6 : Mayıs 25, 2015, 09:33:10 »
Vay, süper olmuş bu. Sonunda yakışır bir treninimiz oldu. Hayırlı olsun.
ICE3 se bu zaten modeli yapılmıştır. Sadece boyaya bakar.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Haziran 02, 2015, 22:36:10 »
kemal abi set yaptıralım, iki ayrı yol numarası olsun, ben iki tane alacağım da....biraz erken oldu,,,

şimdiden kulis yapıyorum.... :) :) :)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Çok yüksek hızlı tren sadece Fleischmann da var.
« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2015, 01:06:24 »
İrfancım , bu set Br 407 burnu küt ve farlar biraz yukarıda  , ilk ICE 3 ler Br 403 diye geçiyordu , burnu daha sivri ve farlar daha aşağıda , ben aradaki farkı Jimmy Cem'e söyledim , o da sağ olsun araştırıp modelini bulmuş , sadece Fleischmann da var , tabi şimdilik , Roco da yapacaktır aynısını.

Ne yazık ki Harun'un pek çalışmak istemediği ( ticari açıdan kabul edilemeyecek  şartlar ileri sürdükleri için ) bir grup , biraz bekleyeceğiz başka firmalar da yapsın diye.

Bu arada , bana gelen " bu setler testlerde başarısız olduğu için Türkiye ye gönderildi " haberi biraz şüpheli oldu , çünkü , Almanya da kullanılmayan setin modelini Roco grup yapmaz.

Bu konu hakkında araştırma yapan olursa bizle de paylaşsın lütfen.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2015, 02:27:31 »
Hepinize merhaba,

Açıkçası ben bu söylentilerin doğruluğuna hiçmi hiç inanmıyorum. Velaro serisi Siemensin satışı her ülkeye açık olarak dizayn ettiği bir YHT dizisi. Sadece Almanya değil başka kullanıcı ülkelerde var. Tabiiki yapılan Velarolarda ülkeden ülkeye farklılıklar olması doğaldır. Bu sizin istemleriniz, teknik şartnameleriniz ve ülkenizin sanayi standartları doğrultusunda değişiklikler arzeder. Bizim taleplerimiz doğrultusunda imal edilmiş bir tren setinin Almanya tarafından kabul görmemesi bence son derece doğaldır, ve buda bu setlerin kötü olduğu anlamına çekilmemelidir. Siemens gibi global bir dev şirket Türkiyeye satacağı birkaç tren seti için prensiplerinden ve saygınlığından ödün verecek bir şirket değildir. Özellikle insan faktörü söz konusu olduğunda.

www.mobility.siemens.com sitesinin ilk sayfasında Velaro tanıtım broşürü pdf olarak var. Size daha çok bilgi verebilir.

Saygı ve sevgiler hepinize,

Can

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2015, 10:53:52 »
Bunun hızlısı gelirse ona ne diyecekler ? Çok çok yüksek hızlı trenmi. ÇÇYHT  ;D ;D ;D ;D ;D
Ya illaki bir abartma olacak üç tane oy alacam diye. YHT1, YHT2 dersin olur biter.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2015, 23:24:58 »
kemal abi, can abiye katılıyorum, siemens gibi bir dünya devi marka , kendini kolay kolay riske atmaz ,

rakiplerine böyle bir koz vereceğini sanmıyorum, fleischmann bizim modeli yapmaz, dediğin gibi biraz beklemek gerekecek galiba.....

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2015, 16:42:00 »
Bu setler yeni üretildi. Sorunlu olacağı pek gerçekçi değil.
Bu setler başta Almanya itibari ile bazı ülkede kullanıma daha önce başladı.

ICE 4:
[youtube=425,350]PF7MGpQnGNI[/youtube]
İngiliz Eurostar:
[youtube=425,350]3VvVQZc3dWU[/youtube]
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir