Gönderen Konu: Shay diye yazılır 'Şey' diye okunur. İşte karşınızda Mich.-Cal Lumber Shay  (Okunma sayısı 6225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Evet trenci dostlar dört gözle beklediğim United scale model Shay sonunda elime geçti. Resimlerden önce elime geçen başka bir kitapcıktan bahsetmek istiyorum bu lokomotifle ilgili olarak. 1960 yılından kalma bir tren kataloğu. Lima Locomotives'in  satış kataloğu ama yanlış anlaşılma olmasın gerçek trenlerin satış katoloğu. Tıpkı günümüz araba satıcılarının katalogları gibi. Ama TREN satıyorlar.Bir Amerikan firması Ohio'dan. Elimdeki ölçeklenmiş olan A tipi (kitapcıktan öğrendim :)) Lima Locomotives tarafından üretilmiş olan bir model. Zaten modelimizin üstünde orjinalinda olan firma logosuda var. Bu kitapcıkta lokomotifler tıpkı bir araba satılırmışcasına pazarlanmaya çalışılıyor. Bir kaç ilgin size benim shay la ilgili yazılmış özellikler. ''Silindir ve silindir gömlekleri tek parçadan dökülmüştür daha sonra torna makinasında düzeltmeleri yapılarak olası döküm çizgileri ve hataları ortadan kaldırılmıştır. '' Neyse daha fazla uzatmayım karşınızda United Scale Mic.-Cal. Lumber Co. Ho -Shay *2 . :)

İşte Lima Logosu

z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Koraycım güle güle kullan.

Evet Lima aslında gerçek lokolar yapan bir American firmasıdır.Ben her türlü lokomotif yaptıklarını sanıyordum ama kataloğa bakarsan Shay ve benzeri ağır iş lokolarını yapıyormuş demekki.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Sağol Kemal Abim , evet genelde ağır iş ve swich lokomotifleri üretiyorlarmış. Çok enteresan geldi bu ktapçık bana daha önce görmemiştim hiç :)

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Koray harika bir loko. Güle güle kullan.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Çok sağol Ferda Abicim, ehh bizde kendi çapımızda toplamaya çalışıyoruz. :D gerçi çooookkk gerideyiz ya bakalım  :)))

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Koray bey gözünüz aydın.Malum bu model için söylenecek bir kelime yok.:)))Muhteşem.

Kolleksiyon çalışmalarınızda başarılar dilerim..

Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Çok teşekkür ederim. Çalışıyor mu diye denedim çalıştı :))

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
   Koray Bey güle güle yürütün,şöyle yürürkende bir video çeksenizde seyretsek...

Selamlar  Sedat NİŞANCI

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Tekerleklerdeki ışıltılara bayıldım aarhhhhhggggg

Koray bey hayırlı olsun,

Bu arada Lima'yı görünce artık unutmaya başladığımız site'miz aklıma geldi. Shay'iniz hayırlı olsun, Heisler ve Climaxlarınızı da görmek isteriz...

http://www.modeltrenciler.com/site/content/view/66/54/

http://www.modeltrenciler.com/site/content/view/68/54/

http://www.modeltrenciler.com/site/content/view/69/54/

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Sedat Bey, Okan Bey çok teşekkür ederim. Siteyi hatırlatmanız iyi oldu hem heisler hemde climaxların peşindeyim :) ama brass olması biraz zorluyor malum fiyatlar ucuyor bakalım kısmet diyelim :))) siteyi hatırlatmanız iyi olmuş biraz güncelleme yapsak siteye nasıl olur acaba ..