Gönderen Konu: Hasan Bey'i Ziyaretimiz ve Teşekkür  (Okunma sayısı 6017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Hasan Bey'i Ziyaretimiz ve Teşekkür
« : Şubat 25, 2011, 01:00:34 »
Merhaba,

Bugün Kemal, Ferda, Ferdi ile birlikte Hasan beyin kurgusunu ziyaret ettik. Hasan bey'in işlerini takip edenler ne kadar titiz bir çalışma yaptığını biliyorlar zaten. Ama yakından görmek gerçekten bambaşka.

Üstelik ilk genel resimlerde göreceğiniz gibi herhalde henüz işin %20-25 i bitmiş gibi. Yani aslında daha çok görüp şaşıracağımız şeyler olacak. Ama detaylarda o kadar büyük yaratıcılık, teknik, ustalık var ki hepimiz hayran olduk. Hasan bey neredeyse herşeyi kendi dizayn ediyor, yapıyor. Titizliğine, mükemmeliyetçiliğine hayran olmamak elde değil.

Daha göreceğimiz çok şey olacağı ve "vay be" diyeceğimiz için de için çok memnunum.

Sevgi hanıma da sıcak konukseverliği ve işinin arasında bize vakit ayırdıp katlandığı için çok teşekkür ederiz.

Dediğim gibi Hasan beyin işi daha çok ve yaptıklarını da zaten bizlerle paylaşıyor. Ben sadece genel bir görünüm ve çok beğendiğim ağaçlardan bir kaç resim aldım.

Bu arada Hasan abi, cumartesi gelirsen ben de sana bunlardan hediye edeyim. :)

Çevrimdışı Yahya Dai

• Yosh63
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Ynt: Hasan Bey'i Ziyaretimiz ve Teşekkür
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2011, 06:57:36 »
Bitmiş halini yerinde görmeyi hakikaten çok isterim...şu hali bile müthişş....Ellerinize emeklerinize sağlık

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #2 : Şubat 25, 2011, 11:16:26 »
Hasan beyin harikalar dünyası muhteşemdi. Zaten forumdanda büyük keyifle takip ediyoruz ama gerçeğini görmek başka bir keyifdi. Aynı zamandada tüm dünyaya yaptıkları Mega Yat'ların iç dizayn tesislerinide gezme fırsatı bulduk. Ağzımız açık kaldı ama tarifi zor öyle bir çevreci sistem kurulmuşki tonlarca ağacın işlendiği yerde genzimize bir gram toz kaçmadı. Bize bu imkanı veren Hasan-Sevgi Ulutaş çiftine ve kızları Aybike' ye çok teşekkürler. Çok keyifli bir gündü.

Çevrimdışı HAKAN ERDAL

• ESES 2626
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • hakanerdal26@hotmail.com
Ynt: Hasan Bey'i Ziyaretimiz Ve Teşekkür
« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2011, 16:56:29 »
evet gerçekten çok güzel kurgu ellerinize sağlık inşallah nasip olurda yakından görme fırsatı olur

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2011, 20:53:53 »
Evet arkadaşlar , başka bir dünyaya gittik perşembe günü , sadece kurgu kısmına değil üretim kısmına da hayran olduk , ben de üretim yapıyorum ama bambaşka sistemler ve teknikler gördüm ,Türkiye de böyle işler yapıldığını görmek beni gururlandırdı.

Gördüğümüz sıcak , samimi ilgi ve misafirperverlik için önce Sevgi hanım ve kızları Aybike hanıma ve Hasan beye tekrar teşekkürler...

Ah bitsede oynasak..............
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Şubat 27, 2011, 01:35:26 »
Öncelikle içten misafirperverlikleri için Sevgi hanıma, Aybike hanıma ve Hasan beye çok çok teşekkürler.
Hasan beyin kurgusu tahmin ettiğimiz gibi muhteşemdi. Kurgu resimleri paylaşımında genellikle resimler olduğundan ya daha iyi gözükür yada daha kötü. Hasan beyin şimdiye kadar paylaştığı çalışmalarının resimleri kurgudakiler ile bire bir aynıydılar. Yapımları oldukça sabır, zeka ve yetenek isteyen detaylar hemen göze çarpıyor. Birde tabi en önemlisi koca kurguda tek bir bina hariç  ki o da modifiye edilmiş, gördüğünüz her şeyin Hasan bey tarafından yapılması (raylar ve trenler hariç). Tekrardan ellerinize ve emeğinize sağlık.

Sevgiler, selamlar

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.