Gönderen Konu: en sonunda.........  (Okunma sayısı 7812 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
en sonunda.........
« : Ağustos 29, 2010, 01:17:36 »
 son bir bucuk yıldır yaptıgım calışmalardan resımlerı sızlerın eleştirisine sunmak için bir türlü fırsatım olmamıştı. bu gece şeytanın bacağını kırıp birkaç kare yollamaya çalışacağım.Bu hobiyi bana  Daha da sevdiren Naci beye özellikle saygı ve sevgilerimi sunarım.
Eleştileriniz bana yol gösterecektir.

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: en sonunda.........
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2010, 01:32:14 »
ray sistemi tamamlandı sayılır.Evler ve konumları kabaca yerleştirildi.Ancak ayrıntı çalışmaya yenı başladım. 3 bağımsız analog, her birinde 3 lokonun hat değiştirmeden bagımsız hareket edebileceği 2 ayrı digital hat oluşturuldu. N scale çalışılan masa boyutu yaklaşık 330*220 cm

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2010, 01:36:47 »
fotoları telefon ıle cekmıstım ancak ıletılerde resimler  buyutulunce goruntu cok dagılıyor en kısa zamanda ıyılerını ekleyecegım.Özür dilerim

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2010, 02:25:02 »
Ellerinize sağlık,,,

Oldukça emek harcamışsınız,,,,

Çok güzel olmuş,,,,

selamlar....

İrfan Toprak.

Çevrimdışı ejder

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ağustos 30, 2010, 20:37:59 »
Merhaba

Tek kelimeyle harika. Emeğinize sağlık.

Teşekkürler

Çevrimdışı ismail Hakkı GÖRCÜN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ağustos 31, 2010, 00:43:58 »
Ellerinize sağlık ama bunun birde uzun videosunu izmemek dahada zevk verir

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #6 : Ağustos 31, 2010, 15:45:46 »
muratcığım.
oldukça sıkı ve ciddi ve büyük bir projenin içine girmişsin. ve de altından başarıyla kalkmışssın.
o ebatlardaki bir tablaya N ölçek çalışmakta apayrı bir zorluk ve detaylı emek ve de sabır ve de maharet ister.( naci beyin verdiği gazın ve bilgi yardımlarının da olduğu muhakkak)
sana  içtenlikle tebrik ve takdir duygularımı iletiyorum.
imkanın olduğunda, daha guzel bir makina ile,belli kısımlardan detay ve yakın çekimlerini de bekliyoruz.
( ki daha da fazla heyecanlanalım..video teklifi de guzel)
tekrar tekrar beynine,ellerine ve emeğine sağlık..
sevgiler.

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ağustos 31, 2010, 19:00:14 »
Bana calışma ıstegı veren ve yureklendıren guzel sozleriniz için cok tesekkur ederim. Aslında buyuk olcude plansız ve benim bile öngöremediğim boyut ve yogunluğa geldiğini itiraf etmeliyim.Hatta bu yüzden biraz "görgüsüz bir kurgu" yorumu bile yapılabilir.
Hanımın izinleriyle işgal ettiğimiz ev içi kurgu alanı, zaman içinde alınan izinler çerçevesinde büyüdükçe yapılan eklemelerle çingene çadırı gibi oldu. Ama olsun ben mutluyum her yerde trenler yürüyor,harekette bereket var.
Fotolar pek kötü sonradan farkettim. Ayrıntı çalışmaya henüz başladığım için adam ettiğim bölümleri ayrıntılı olarak belgeyeceğim.
Saygılarımla

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ağustos 31, 2010, 20:38:08 »
 trenlerle.............

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ağustos 31, 2010, 20:52:48 »
devam

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #10 : Ağustos 31, 2010, 23:38:49 »
Murat kardeşim,Malatya gibi çok da canlı bir sosyal hayatın olmadığı şehirde dünyanın en kaliteli ve eğlenceli hobisini yapıyorsun , çok şanslısın ve de yaptıkların çok şık olmuş.

Eşinin sana ayırdığı metrekareleri gittikçe arttırması doğru bir hareket , sokakta erkek arkadaşları ile eğlenen bir erkek yerine , evde bu güzellikleri yapan bir erkek daha makbuldür.

İlk resimlerin gerçekten kötüydü,daha net resimler için teşekkürler,ayrıca lütfen bize elektrik sistemin hakkında biraz daha açıklama yap,3 ayrı analog hat tamam ( o hatlardaki trenleri diğer analog hatlara geçirmeyi umarım biliyorsundur ) ama 2 dijital hat var demişsin ,burayı mümkünse biraz açar mısın.?
Tekrar tebrikler ve teşekkürler.......
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı muratuguralp

• murat uguralp
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Eylül 01, 2010, 01:45:10 »
2 ayrı bağımsız  ama manüpüle  etmeden 3 lokoyu aynı anda hareket ettirebildiğim digital 2 ayrı kumanda ile kontrol ettirdiğim hattım var.Elimde yeterikadar digital kumanda var. Makas kontrolü için öğrenmeye ihtiyacım var.Blki de en zayıf olduğum konu elektronik. Loko release yükleme ve otomatizasyon konusunda öğrenme sürecim devamediyor...........

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #12 : Eylül 01, 2010, 12:00:15 »
Dr Bey. Tatilde olduğumdam mail'imi yeni açtım ve senin yapmış olduğun N Kurgu maketini gördüm. Biliyorsun N bir kurgu yaptığım için zorluğunu çok iyi bilirim. Bu ebatlardaki bir N kurgunun zorluğunu ise düşünemiyorum. Seni gerçekten kutlarım. Keşke Malatya'ya uzanabilsekte kurgunu görebilsek. Ancak son gönderdiğin resimler çok şeyi anlatıyor. İleride inşallah videosunuda çekersin ve bizlerde zevkle seyrederiz. Benim N konusunda size bir katkım olduysa ne mutlu bana. Siz saten buna hazırdınız. Sizi tekrar kutluyor, görüşmrk dileğiyle saygılar sunuyorum.
Not: Bu arada ben 1.55x2.55 ebatlarında HO bir kurgu yaptım. İstanbul'a geldiğinde beklerim.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Eylül 04, 2010, 20:59:56 »
Elinize sağlık gerçekten çok hoş duruyor ki bizim burdan sizi tebrik etmemizin, yaptığınız bu eserin, bu esere harcadığınız vaktin ve düşüncelerin yanında anlamı yok.
N kurgu olması açısından da ayrı bir övgüyü hak ediyor.